Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Nikt nie wie, skąd wziął się psi "anioł stróż", który towarzyszy wspinaczom. Wiele mu zawdzięczają
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 15.09.2023 15:42

Nikt nie wie, skąd wziął się psi "anioł stróż", który towarzyszy wspinaczom. Wiele mu zawdzięczają

Wspinacz spotkał na szlaku psiego "anioła stróża"
Wspinacz spotkał na szlaku "anioła stróża", źródło: The Dodo/ALEX KHACHIGIAN

Niektórzy wierzą, że po śmierci dusza ulatuje z człowieka po to, by odrodzić się w ciele zwierzęcia. Stąd także biorą się domniemania o czworonożnych aniołach stróżach. Wspinacze, którzy próbują zdobyć pewien szczególny szczyt, często wspominają o tajemniczym psie, który towarzyszy im w wędrówce, a następnie znika. To nie pierwszy raz, gdy wykazał się nie lada wsparciem dla wędrowców.

Tajemniczy pies towarzyszył wspinaczom

Bywa, że miłośnicy chodzenia po górach i zdobywania coraz to nowych szczytów lubią, gdy ich wyprawom towarzyszy odrobina adrenaliny. Do takiej grupy wędrowców zdecydowanie zalicza się Alex Khachigian, który wybrał się do Gwatemali, by wspiąć się na wulkan Acatenango, żeby na własne oczy przekonać się o sile żywiołu.

Mężczyzna nie wybrał się w trasę sam, skorzystał z możliwości towarzystwa przez lokalnego przewodnika z Old Town Outfitters. Kiedy przemierzali kolejne kilometry po krętych, zarośniętych ścieżkach, zdał sobie sprawę, że ktoś bacznie śledzi każdy ich krok, a co więcej od jakiegoś czasu za nimi podążą.

Po czym poznać, że Twój pies ufa Ci bezwarunkowo? Te znaki nie kłamią, zwróć na nie uwagę

Psi "anioł stróż" podążał za nimi na sam szczyt

Wspinacz przyznaje, że pies wyglądał zupełnie, jakby sam wybrał się na spacer. Kiedy zdał sobie już sprawę, że od dobrych kilkudziesięciu minut podąża za nimi, nie omieszkał zrobić mu kilku zdjęć i nagrać krótkich filmików, by mógł opowiadać znajomym o zaistniałej sytuacji.

Pies wyglądał zdrowo. Wędrowała z nami po wulkanie przez co najmniej 5 godzin - wyznaje Khachigian dla The Dodo.

Był przekonany, że czworonóg po prostu wydostał się z pobliskiego podwórka przy starcie szlaku, a zna okolicę, ponieważ uczęszcza tu ze swoimi opiekunami. Prawda okazała się jednak być zupełnie inna. Kiedy usłyszał historię psa od lokalnego przewodnika, nie mógł uwierzyć, że to dzieje się naprawdę.

pies.jpg
Pies pojawia się znikąd i towarzyszy wędrowcom w drodze na szczyt, źródło: The Dodo/OLD TOWN OUTFITTERS

Nikt nie wie skąd wziął się pies

Kiedy dotarli na szczyt, a pies odpoczął po przebytej drodze, które zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych tras, nie pozostało mu nic innego, jak udać się w samotną podróż powrotną. Wtedy wspinacz zaczął dopytywać swojego przewodnika, skąd właściwie wziął się tak nietypowy towarzysz wędrówki. Ku jego zdziwieniu, nikt nie wie, jak pies znajduje wędrowców i towarzyszy im w trasie na wulkan.

Tajemnicą pozostaje również, gdzie mieszka. Miejscowi nazywają sunię Zorita, co w tłumaczeniu oznacza “słodki mały lis”. Brak informacji na jej temat absolutnie nie przeszkadza natomiast, by była świetną towarzyszką podróży. Widząc jej słodki pyszczek każdy wspinacz, nawet w chwili zwątpienia, może liczyć na porządną dawkę motywacji do dalszej drogi. Nikt nie ma wątpliwości, że swoją obecnością dodała energii już niejednemu wędrowcowi. Czy to prawdziwy psi “anioł stróż”?

@alex.khachigian The story of how I became friends with a guide dog that was solo. This area is the dogs home. They are guardians of Acatenango Volcano. They enjoy good company and make sure you enjoy the place safely. The dog decided to roam on its own while I went back down the volcano after morning eruptions. This trail up Acatenango Volcano took 7 hours to go up and 3 hours to get down. The views are of Fuego Volcano! I did this guided hike of Acatenango Volcano with Lucas from @oldtownoutfitters and Abner! Lucas and Abner were amazing guides during my hike and I highly recommend Old Town Outfitters if you are looking to do this hike in @visitguatemala_ Follow for more tips, itineraries, and adventures ✨ #solotravel #beautifuldestinations #beautifulplaces #guatemala #travelinspiration #travelbucketlist ♬ somewhere only we know (sped up) - accelerate & creamy & 11:11 Music Group

źródło: The Dodo

Tagi: Pies Nagranie