Swiatzwierzat.pl
„Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych”

Materiały Partnera

„Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych” – wciągający reportaż

23 Września 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Niedawno swoją premierę miała kolejna rewelacyjna książka Katarzyny Olkowicz. Opisane w książce historie zaciekawią nie tylko miłośników zwierząt. Dlaczego warto ją przeczytać?

Każdy, kto czytał poprzednią książkę współautorstwa Katarzyny Olkowicz („Serca bicie. Biografia Andrzeja Zauchy”) bez wahania sięgnie po wydany nakładem Domu Wydawniczego Rebis obszerny reportaż o psach do zadań specjalnych. Pióro tej dziennikarki to gwarancja jakości. A psy w służbach mundurowych – temat rzadko poruszany, a niezwykle ciekawy. 

“Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych” [zobacz w sklepie] już od dnia swojej premiery otrzymuje w pełni uzasadnione najlepsze recenzje (5/5). Czy ta książka to ocieplanie wizerunku psów i mundurowych? Niekoniecznie, jednak może zdarzyć się, że ci, którzy do tej pory po prostu nie lubili psów (a w ich życiu liczyły się tylko koty), zmienią swoje zdanie i docenią ich ciężką pracę. W książce poznajemy prawdziwe historie psów, a także ludzi – towarzyszących im przewodników oraz szkoleniowców. W kolejnych rozdziałach autorka zdradza nam tajniki ciężkiej pracy czworonogów służących, m.in. w:

  • Policji, 

  • Służbie więziennej,

  • Straży Granicznej, 

  • Straży Pożarnej, 

  • GOPR,

  • Wojsku,

  • a nawet Administracji Skarbowej.

Ogrom ciekawostek sprawia, że szybko można się przekonać, jak wartościowa jest to pozycja.

Staranne wydanie w oprawie miękkiej i lubiany przez większość czytelników format czyni książkę przyjemną w odbiorze. Idealnie wpasuje się ona do domowej biblioteczki, łatwo zabierzesz ją w podróż. Czyta się ją równie dobrze w ulubionym fotelu, jak i na ławce w parku na spacerze ze swoim pupilem. W treści znajdują się także liczne fotografie przedstawiające prawdziwych bohaterów.

„Cisi bohaterowie. Szukają zaginionych, tropią przestępców, uniemożliwiają przemyt, znajdują narkotyki i broń. […] Ile prawdy jest w tym, że psy szukające narkotyków są narkotykami faszerowane, aby będąc na głodzie, szybciej wskazywały towar? Tyle samo, ile w tym, że psy szukające materiałów wybuchowych są karmione trotylem, a poszukujące zwłok – ludzkim ciałem, żartują moi rozmówcy” ten żartobliwy fragment ze wstępu książki doskonale oddaje jej charakter. Jeżeli ci się spodobał, to ta książka jest dla ciebie. Będzie ona także świetnym prezentem dla:

  • właścicieli czworonogów,

  • osób zainteresowanych służbami mundurowymi,

  • wszystkich, którzy są po prostu ciekawi otaczającego nas świata. 

Nietypowy mundurowy

Nietypowy mundurowy

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem – Domem Wydawniczym Rebis.

Barbara DaszutaAutor

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot)

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Psy

Warszawskie bary zapraszają na piwo. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na szczytny cel

Czytaj więcej >
Franek szuka nowego domu

Psy

Franek przeszedł przez piekło, teraz dostał szansę na nowe życie

Czytaj więcej >

Psy

Podatek od posiadania psa idzie w górę. Ile zapłacimy w 2022 roku?

Czytaj więcej >

Psy

Czy psy mają poczucie humoru? Ekspert nie ma wątpliwości

Czytaj więcej >

Psy

Które rasy psów powodują najwięcej zniszczeń w domu?

Czytaj więcej >

Psy

Pies dla seniora - czy to dobry pomysł? Radzimy, jaką rasę wybrać

Czytaj więcej >