Świeczka dla Dr Moose'a
Źródło: Pixaby/ScorpionD

Z ostatniej chwili: Nie żyje pies, który otrzymał stopień naukowy, był wyjątkowy

8 Grudnia 2020

Golden retriever o imieniu Moose pracował na uczelni Virginia Tech. Był absolutnie wyjątkowym zwierzakiem - za swoje zasługi otrzymał honorowy tytuł doktora. Niestety, w ostatnim czasie odszedł za Tęczowy Most. Łączymy się w bólu.

Doktor Moose był psem terapeutycznym, maskotką i najbardziej docenianym zwierzakiem na uczelni Virginia Tech. Kochali go tak studenci jak i wykładowcy, a za zasługi, jakich dokonał w ciągu swojego życia, przyznali mu nawet honorowy doktorat medycyny weterynaryjnej. Niestety, Dr Moose borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. 2 grudnia ostatecznie przegrał z chorobą.

Właściciel nie zdążył zareagować, a pies od razu wskoczył do błota. Nagranie podbija siećWłaściciel nie zdążył zareagować, a pies od razu wskoczył do błota. Nagranie podbija siećCzytaj dalej

Geniusz i bohater

Golden retriever był naprawdę wspaniałym psem. Pomógł nie jednemu studentowi i doktorowi, uczestnicząc w setkach sesji terapeutycznych. Stał się wyjątkową częścią życia wielu ludzi, którym dodawał otuchy, zapewniał towarzystwo i poprawiał komfort psychiczny.

Pies ten przez 6 lat pracował w Cook Counselling Center, w Virginia Tech. Za swojej kadencji, od 2013 roku brał udział w ponad 7000 sesjach terapeutycznych oraz niezliczonych wydarzeniach na uczelni, tym samym stając się ulubieńcem i nieocenionym przyjacielem ludzi z uczelni Virginia Tech.

- Moose kocha cię, jeśli jesteś super mądry, i kocha cię także, jeśli dostajesz dwóje. On kocha cię, jeśli byłeś w szpitalu, i kocha cię, jeśli jesteś gwiazdą sportu - powiedział Trent Davis, właściciel psa Moose, doradca i koordynator terapii z udziałem zwierząt w Virginia Tech.

Golden retriever był wspaniałym przyjacielem i wszyscy za to go kochali. Dzięki swojej pracyuratował życie niejednemu studentowi. Kto wie, jak potoczyłyby się losy ludzi, gdyby nie Dr Moose?

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nikt o nim nie zapomni

Dr Moose zaskarbił sobie niezliczone sympatie, pomagając studentom, kiedy mieli problemy zdrowotne i psychiczne. Jednakże pod koniec jego życia sytuacja się odwróciła - to on potrzebował pomocy ludzi.

W lutym tego roku zdiagnozowano u niego raka prostaty. Otrzymał on radioterapię i chemioterapię, był pod opieką pracowników z uniwersytetu medycyny weterynaryjnej. W trakcie leczenia doglądała go studentka weterynarii z Virginia Tech.

Uczelnia nie chciała pozostawać bierna i postanowiła, że pies dostanie tytuł honorowy doktora. Dr Moose otrzymał nawet swój własny dyplom i czapkę podczas cyfrowej ceremonii w maju. Świadczy to o tym, że pies ten naprawdę był wielkim bohaterem.

Dr Moose nadal służył studentom na swoim kampusie jako pies terapeutyczny, pomimo pogarszającego się stanu zdrowia. Nawet organizowano z jego udziałem wirtualne sesje w czasie pandemii, które potwierdziły tezę, że psy rzeczywiście są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka i jeśli tylko mogą, będą nam służyć i pomagać.

Dnia 2 grudnia Moose odszedł z tego świata. Pozostanie on jednak w naszych sercach, zapamiętany jako bohater - od niego bowiem zależało życie naprawdę wielu osób. Niech spoczywa w pokoju.

Zobacz nagranie:

Tragiczny finał sylwestrowej nocy. Przez fajerwerki zmarł 4-letni piesTragiczny finał sylwestrowej nocy. Przez fajerwerki zmarł 4-letni piesCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: theanimalclub.net

Następny artykuł