Swiatzwierzat.pl
psy kanapka

youtube/Ron Cameron

Dogi niemieckie zrobią wszystko, by dostać chociaż kęsa kanapki. Ich napad złości rozkłada na łopatki

6 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Psy kochają jedzenie - i trudno im się dziwić! Wszyscy właściciele psów doskonale zdają sobie sprawę, że większość z nich dałaby się dosłownie pokroić za ulubione przysmaki. Notorycznie proszą nie tylko o karmę, ale także o to, co akurat je ich opiekun. Wydaje się, że te dogi niemieckie zrobią wszystko, by dostać chociaż kęsa kanapki od swojego pana.

Oczywiście wśród czworonogów zdarzają się niejadki i wybrednisie, jednak zdecydowana większość psów to łasuchy – nie da się tego ukryć. Tym bardziej jeśli widzą, że ich człowiek właśnie zajada się jakąś smakowitą przekąską i nie chce się z nimi podzielić. W tym czasie liczą na to, że człowiek ulegnie ich słodkim oczkom i da im chociaż kęsa.

Dogi niemieckie biorą właściciela na litość

Ron Cameron to właściciel dogów niemieckich o wilczym apetycie. Przedstawiciele tej rasy jedzą nawet do 30 kg karmy miesięcznie, ale w przerwach od posiłków zdecydowanie nie odmówią małego "co nieco". Mężczyzna nagrał, jak jego pupile zachowują się, gdy próbuje w spokoju zjeść kanapkę. Materiał wideo umieścił w sieci, gdzie od razu pojawiło się wiele komentarzy rozbawionych zachowaniem zwierzaków internautów.

Kiedy mężczyzna próbuje wziąć pierwszy gryz kanapki, która swoją drogą wygląda bardzo smakowicie, od razu przy jego boku zjawia się Dinky. Bez problemu można się domyślić, że jego donośne powarkiwanie świadczy o tym, że również chce spróbować przekąski.

- Posłuchaj - mówi Ron do swojego dostojnego psa. - Nie zjadłeś swojego jedzenia, dlaczego chcesz moje?

dog niemiecki

youtube/Ron Cameron

Mężczyzna nic nie wskórał tymi słowami. Na dodatek u boku psa za chwilę pojawił się jego brat Romeo. On także chce skosztować tego, czym zajada się jego pan, jednak w odróżnieniu od Dinky’ego tylko patrzy maślanymi oczami na Rona i gra na zwłokę.

dog niemiecki (1)

youtube/Ron Cameron

Opiekun zwierzaków nie miał innego wyjścia, jak wreszcie ulec prośbom i błagającym spojrzeniom psów. Po chwili zawahania podzielił się z nimi swoim posiłkiem, a zza kamery słychać rozbawienie jego żony. No cóż, ukochanym pupilom naprawdę trudno się oprzeć.

szop pracz

Magia świąt inna niż dotąd. Osierocony szop pracz dostał swój pierwszy prezent pod choinkę

CZYTAJ DALEJ

Co zrobić, gdy pies żebra o jedzenie?

Pies zwykle żebrze i kradnie jedzenie ze stołu, bo wie, że w ten sposób człowiek zwraca na niego uwagę. Nauczył się, że jest to skuteczne, a podkarmianie przez członków rodziny tylko umacnia w nim przeświadczenie, że swoim postępowaniem nie sprawia nikomu problemu.

Niestety żebranie o jedzenie przy stole może być bardzo uciążliwe nie tylko dla właścicieli, ale także wszystkich osób spożywających posiłek w psiej obecności. W jaki sposób skutecznie sprawić, by upominanie się o smakołyk nie weszło czworonogowi w nawyk?

Przede wszystkim od szczeniaka powinieneś nauczyć go komendy „zostaw”. Pamiętaj, że konsekwencja w działaniu to warunek osiągnięcia sukcesu absolutnie w każdej dziedzinie. Jeśli natomiast Twój pies jest już dorosły lub stawia opór wobec przyswojenia komendy, najlepiej ignorować cichutkie powarkiwanie, trącanie łapą i maślane oczka zwierzaka. Pupil musi zrozumieć, że swoim zachowaniem nic nie wskóra.

Dobrym rozwiązaniem jest także niepodawanie zwierzakowi żadnego ludzkiego jedzenia od najmłodszych lat. Przyzwyczajony do karmy i stałych godzin karmienia, nie będzie zawracał sobie głowy, aby prosić człowieka o coś, co akurat znajduje się na jego talerzu. Ważne również, aby karma zwierzaka zawierała w sobie wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: wamiz.co.uk; josera.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nieszczęśliwy wypadek suczki "zakopanej żywcem". Policja wytyka schronisku szereg nieścisłości

Czytaj więcej >

Psy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

Czytaj więcej >

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >