Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Mops został wyrzucony z samochodu. Wszystko zobaczył mężczyzna, który postanowił mu pomóc
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 02.11.2019 17:57

Mops został wyrzucony z samochodu. Wszystko zobaczył mężczyzna, który postanowił mu pomóc

Mops
Fot. rspca.org.uk

Mops, którego historię pragniemy wam dziś opowiedzieć, został wyrzucony z samochodu przez swojego bezdusznego właściciela. Mężczyzny, który zobaczył całe zajście, wiedział, że musi mu pomóc. Gdyby nie on, biedny zwierzak, najprawdopodobniej pożegnałby się z życiem.

Tego zdarzenia mężczyzna najprawdopodobniej nie zapomni do końca życia. Kiedy przechodził ulicą, zobaczył furgonetkę, która nagle się zatrzymała. Po opuszczeniu szyby właściciel wyrzucił na ulicę małego, czarnego pieska. Po chwili odjechał, a zdezorientowany zwierzak zupełnie nie wiedział, co właściwe się wydarzyło.

Mops został porzucony przez swojego właciciela

Mężczyzna, widząc całe zajście, niezwłocznie podniósł psiaka z ulicy i sprawdził, czy nic mu nie jest. Wiedział, że nie może przejść obok tego obojętnie. Natychmiast wezwał więc ratowników RSPCA. Z kolei ci zawieźli go do pobliskiej kliniki weterynaryjnej.

Na miejscu okazało się, że zwierzak nie ucierpiał w wyniku karygodnego zachowania swojego właściciela. Badania wykazały jednak, że mops od dłuższego czasu był zaniedbywany. Skrajne wychudzenie, odwodnienie i wyczerpania zwierzaka wymagało niezwłocznej reakcji.

Mops

Stan zwierzaka był tragiczny.

– Sądzimy, że z biegiem czasu, ponieważ jego skóra była w coraz gorszym stanie, hodowcy zdecydowali, że nie chcą zabrać go do weterynarza i płacić za leczenie – skomentowała fakt Liz Wood zastępca kierownika Centrum Millbrook Animal Center RSPCA.

Los postanowił się do niego uśmiechnąć

Liz Wood postanowiła przygarnąć czworonoga pod swój dach. Pomoc i ogrom miłości, którą mu zaoferowała, sprawiły, że zwierzak z dnia na dzień stawał się coraz silniejszy. Odzyskał też radość i chęci do życia.

Nowa właścicielka postanowiła nazwać psa Peggy. Mops na każdym kroku pokazuje swoją wdzięczność i nie odstępuje jej na krok.

– Zaczynamy teraz widzieć jej prawdziwe oblicze. Szczeka, gdy chce jeść, wydaje ciche, drżące odgłosy, kiedy cieszy się, że jesteś przy niej – powiedziała na koniec Wood.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO Z UDZIAŁEM PEGGY:

Mops

Mops dzięki nowej właściciele odzyskał radość życia.

Zobacz wideo TUTAJ.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal w fabryce samochodów. Żywe świnie wykorzystywano do testów zderzeniowych
  2. Stylowo i wygodnie jesienią razem z Misha
  3. Mężczyzna uwięziony w ciele 12-letniego chłopca. Historia Tomasza, który choruje na niezwykłą chorobę
  4. Mąż po powrocie ze służby dowiedział się, że żona zdradziła go z 60 mężczyznami. Zrobił jej numer stulecia
  5. Nagrała, jak jej kot z karłowatością się bawi. Długo nie zobaczycie nic bardziej urzekającego, aż serce rośnie
Tagi: mops pies Piesek