Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.03.2023 16:21

Miała być idealną opiekunką nad psami. Ukryta kamera obnażyła, co naprawdę robiła w pracy

None
youtube/ABC7 News Bay Area

Amerykanka Rosie Brown podczas swojej nieobecności w domu zatrudniła kobietę, która miała być idealną opiekunką dla psów. Ustaliła, że prócz ich karmienia, będzie wyprowadzała je na długie spacery i bawiła się z nimi. Jednak, aby móc sprawdzić, czy wywiązała się ze swoich obowiązków, zostawiła włączoną ukrytą kamerę. Trudno uwierzyć, że to, co później zobaczyła, działo się naprawdę.

W popularnej w Stanach Zjednoczonych aplikacji “Wag!”, gdzie swoje usługi oferują opiekunowie do psów, z których korzystają właściciele podczas swojej nieobecności, Casey Brengle, z którą zostały pupile Rosie, cieszyła się bardzo dobrą opinią. W związku z tym kobieta postanowiła jej zaufać i powierzyć opiekę nad Penny i Daisy, gdy pojechała na wesele do kuzyna.

Opiekunka idealna okazała się nie taka idealna

Casey w aplikacji “Wag!” polecało aż 210 użytkowników, którzy jej opiekę nad swoimi pupilami ocenili na najwięcej, bo aż pięć gwiazdek. W związku z tym, choć Rosie nie lubi zostawiać swoich piesków z obcymi, postanowiła, że zaufa młodej kobiecie. Penny i Daisy zostały pod jej opieką na cztery i pół dnia. W tym czasie opiekunka miała zapewniać im nie tylko stały dostęp do wody i jedzenia, ale także wyprowadzać je na długie spacery. Za taką usługę panie umówiły się na zapłatę w wysokości 315 dolarów.

Właścicielka czworonogów uprzedziła również kobietę, że w jej mieszkaniu znajduje się kamera, dzięki której będzie miała stałą wizję na swoich czworonożnych przyjaciół. Ta zapewniła, że w zupełności jej to nie przeszkadza. Jak się później okazało, nie przeszkadzało jej to nie tylko w opiece nad psami, ale także w randkowaniu i bieganiu po domu nago.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Właścicielka psów dostała podejrzane powiadomienie z monitoringu

Kiedy Rosie bawiła się na weselu kuzyna, na jej telefon w pewnym momencie przyszło powiadomienie z kamery. Informowało ono, że w jej domu znajduje się nieznajomy mężczyzna. Od razu mocno się zdziwiła i powiększyła ekran podglądu, lecz to, co tam dostrzegła przeszło jej najśmielsze oczekiwania.

- Zobaczyłam, że Casey była z mężczyzną w naszym domu i szli prosto do naszej sypialni - opowiada w materiale przygotowanym przez ABC 7.

Po chwili zaczęły dziać się jeszcze bardziej niewyobrażalne sceny. Opiekunka psów w najlepsze paradowała po domu zupełnie nago, a jej partner rozgościł się na kanapie i oglądał telewizję. Ani jedno, ani drugie zupełnie nie zwracało uwagi na psy.

Monitoring zarejestrował również, że Casey zamiast około godzinnych spacerów, na jakie umawiała się z właścicielką czworonogów, wyprowadzała psy na zaledwie kilka minut. Najprawdopodobniej, gdyby nie kamera, o której doskonale wiedziała zatrudniona 26-latka, Rosie o niczym by się nie dowiedziała. 

Petsitterka zupełnie nie czuje się winna

Rosi o kuriozalnej sytuacji, do której doszło pod jej dachem, poinformowała firmę, dla której pracowała opiekunka psów. Kobieta natychmiastowo została zawieszona, a dodatkowo zobowiązano się pokryć koszty sprzątania mieszkania i wymiany zamków w drzwiach.

- Zrobiło się gorąco. Jak już powiedziałem, nie lubię nosić ubrań - mówiła w opublikowanym wywiadzie petsitterka.

Opiekunka zapytana o to, czy zdawała sobie sprawę, że jej zachowanie rejestruje zainstalowana w domu kamera, z pełnym przekonaniem odpowiedziała, że tak. Wszystko wskazuje na to, że następnym razem Rosie będzie się długo wahała, zanim powierzy opiekę nad swoimi psami “profesjonalnemu” opiekunowi.

 

źródło: wamiz.es; news.yahoo.com

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe
Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.
Czytaj dalej
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Użytkowniczka TikToka, która jest techniczką weterynarii, w jednym z udostępnionych przez siebie filmików wskazała 4 rasy psów, jakie jej zdaniem są najgorszymi pacjentami. Uważa, że to właśnie z nimi najtrudniej pracuje się specjalistom. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą zaskoczyć miłośników czworonogów.Każda rasa ma swoją specyfikę, nie tylko w kwestii wyglądu, ale także zachowania. Osoba, która ma do czynienia z wieloma z nich na co dzień, bez problemu potrafi określić na podstawie ich zachowania, czego można spodziewać się po poszczególnych rasach. Warto zaznaczyć, że w Polsce w powszechnym użyciu stosuje się często określenie technika weterynaryjnego wymiennie z asystentem weterynarii. Na potrzeby bieżącego artykułu również będziemy stosować wyżej wymienioną nomenklaturę jako oznaczenie tego samego stanowiska.
Czytaj dalej