Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Marcin Dubiel znów się popisał. Internautom nie podoba się sposób, w jaki przewozi psa
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 19.04.2022 16:45

Marcin Dubiel znów się popisał. Internautom nie podoba się sposób, w jaki przewozi psa

Marcin Dubiel
instagram/marcindubiel

Marcin Dubiel po raz kolejny strzelił sobie w kolano. Jeden z najbardziej popularnych influencerów w Polsce opublikował na Instagramie relację z przejażdżki samochodem. Uwadze internautów nie umknął fakt, iż przewiózł swojego psa w samochodzie bez zabezpieczeń.

Marcin Dubiel to internetowy twórca, który mimo, iż ma na swoim koncie kilka kryzysów wizerunkowych i głośnych skandali, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność w polskim show-biznesie dzięki licznym walkom w federacji FAME MMA. Jednakże ostatnimi czasy znów zaliczył potknięcie, chwaląc się na Instagramie nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Marcin Dubiel nie dba o bezpieczeństwo swojego psa

Popularny youtuber i influencer postanowił spędzić Wielkanoc wraz z rodziną w Jaworznie, skąd pochodzi. W trakcie pobytu w rodzinnych stronach udostępnił w mediach społecznościowych nagranie z przejażdżki samochodem.

Nie byłoby w tym przesadnie szokującego, gdyby był pasażerem, jednak internautów natychmiast zaalarmował fakt, iż podczas prowadzenia samochodu Dubiel nie patrzy na drogę, a na jego kolanach spoczywał niewielkich rozmiarów maltańczyk.

Pupil o imieniu Heniek nie jest w żaden sposób zabezpieczony na wypadek nagłego hamowania czy zmiany położenia. Maltańczyk może swobodnie przemieszczać się we wnętrzu pojazdu, przez co istnieje ryzyko, że w każdej chwili może ograniczyć kierowcy widoczność drogi i spowodować wypadek.

undefined
NjA1MmRmYQsgUztefRZsHmMLbwQ7T2JINBN3T31Uflo5HisEPgg8DzFeYwogGD4LNkFjHT5CLxooHjtcfQknGTFdLBR9CCMIJFViX2MMfFh5CC5Aa1x7XmwFLAhhQCwIdAhgDmYLdlxxBH8JNFt8SDw

Bezpieczne przewożenie psa w samochodzie - na pewno nie na kolanach

Chociaż niewątpliwie są psy, które uwielbiają jazdę samochodem, przewożenie pupila w samochodzie jest czynnością, do której trzeba się odpowiednio przygotować. Trzymanie zwierzaka na rękach, kolanach czy przednim siedzeniu to błąd, który może kosztować go najwyższą cenę, dlatego tak nierozważne i nieodpowiedzialne zachowanie powinno być publicznie potępiane. Pamiętajmy, że podczas podróży samochodem obowiązkiem kierowcy jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, w tym jadących z nim psów i kotów. Każde zwierzę, niezależnie od rozmiarów, usposobienia czy sławy właściciela, powinno być przewożone wewnątrz klatki, transportera bądź przypięte szelkami do pasa bezpieczeństwa. W przeciwnym wypadku kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Źródło: vibez.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!