lisek
Źródło: policja.pl

Ruda Śląska: Lis wpadł w nielegalną pułapkę. Na szczęście na ratunek nie było za późno

10 Lutego 2021

Policjanci z Rudy Śląskiej uratowali lisa, który wpadł we wnyki. Zwierzę zauważyła kobieta spacerująca po lesie z psem. Od razu wezwała pomoc.

Do zdarzenia doszło w okolicach ulicy Piaskowej w Rudzie Śląskiej. Kobieta spacerująca z czworonogiem natrafiła na uwięzionego we wnykach lisa. Wiedziała, że nie będzie w stanie sama mu pomóc. Z prośbą zwróciła się do mundurowych.

Lis we wnykach

Lis był bardzo przestraszony i zmęczony walką z drutem, który owinął mu się wokół szyi. Zwierzę wpadło w nielegalną pułapkę, która w ogóle nie powinna się tam znaleźć.

- Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu I w Rudzie Śląskiej. W składzie patrolu nie przez przypadek znalazł się policjant, który prywatnie jest myśliwym. Mundurowy, wraz z przybyłym na miejsce innym myśliwym działającym na zlecenie rudzkiego magistratu, uwolnili i wypuścili przestraszone zwierzę - informują policjanci.

Policjanci zabezpieczyli wnyki oraz ślady pozostawione na miejscu. Mają nadzieję złapać kłusownika, który zastawił nielegalną pułapkę.

- Przypomnijmy, że zakładanie wnyków, sideł czy potrzasków jest niedozwolone i często powoduje śmierć zwierzęcia w długich męczarniach. Kłusownikom grozi kara do 5 lat więzienia - dodają mundurowi.

Kłusownicy rozstawiają pułapki

Niestety, sytuacja z lisem nie jest odosobnionym incydentem. Kilka dni temu informowaliśmy Was o psie, który wpadł w taką samą pułapkę w miejscowości Szczawa na terenie gminy Kamienica. Czworonóg był bezsilny, nie miał szans samodzielnie opuścić zatrzasków. Kiedy kłusownik zobaczył swoją zdobycz, postanowił postrzelić psa kilkukrotnie. Pies umarł w okropnych męczarniach.

Policjantom udało się namierzyć sprawę. 61-latek jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzęciem i kłusownictwo.

Zobacz zdjęcie:

Lisek

Źródło: policja.pl

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł