Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jej królik waży ponad 9 kg i ma własną sypialnię. Prawdziwy olbrzym
Zuza Siwek
Zuza Siwek 17.12.2020 01:00

Jej królik waży ponad 9 kg i ma własną sypialnię. Prawdziwy olbrzym

królik olbrzym
facebook.com/Lyn Hobson

Królik Jester szybko stał się gwiazdą social mediów, po tym jak jego pani pokazała swojego pupila na Facebooku. Właścicielka ma nadzieję, że jego wyjątkowa uroda i rozmiary pomogą mu zostać modelem - Jester ma już za sobą kilka sukcesów, między innymi pojawienie się na okładce książki edukacyjnej!

Królik waży ponad 9 kilogramów

Olbrzymi królik kilka dni temu stał się bohaterem wielu artykułów na całym świecie. Nagłą sławę zawdzięcza swoim niebanalnym rozmiarom - waży ponad 9 kg, podczas gdy przeciętny, domowy królik waży od 1.2 do 3 kg.

Jester należy do 60-letniej Lyn Hobson, zamieszkałej w Scunthorpe w środkowej Anglii. Właścicielka w rozmowie z Mirror przyznała, że jej pupil jest "obrzydliwie rozpuszczony".

Królik w ciągu dnia lubi spędzać czas z panią, siedząc na kanapie i oglądając "Taniec z Gwiazdami". Nocami za to przebywa we własnej sypialni, a w całym domu ma aż trzy posłania!

Jester jest przedstawicielem królików rasy olbrzym kontynentalny, znanej również jako olbrzym niemiecki. Te ogromne zwierzaki były niegdyś hodowane na mięso, obecnie są rzadziej spotykane.

Olbrzymie króliki

Największy udokumentowany przedstawiciel rasy miał mieć około 132 cm długości, a najcięższy miał ważyć aż 24 kg! Jester, mimo że nie osiągnął jeszcze takich wyników i tak prezentuje się naprawdę imponująco.

- Jester jest najlepszym zwierzakiem, jakiego można sobie wymarzyć. Jego osobowość jest absolutnie cudowna, jest bardzo kochający, spokojny i dobrze wychowany - zapewnia Lyn, która swojego królika kocha ponad wszystko - Tak bardzo go kocham i tak go rozpieszczam, że jest dla mnie naprawdę jak dziecko. Chodzi wszędzie za mną, nieważne co robię, czy to oglądanie telewizji, czy zmywanie naczyń. Jest bardzo towarzyski.

Właścicielka kupiła Jestera w zeszłym roku, gdy rozmiarami przypominał zwyczajnego królika. Nie wiedziała, że wkrótce będzie miała pod dachem prawdziwego giganta!

Lyn ma nadzieję, że popularność królika przełoży się na korzyści finansowe - królik jest bardzo grzeczny i nie boi się kamery, właścicielka liczy więc na to, że uda im się wspólnie rozkręcić jego karierę modela. Życzymy powodzenia!

Zobacz zdjęcia:

źródło: mirror.co.uk

Tagi: Królik