Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Koty są lepsze od psów? 8 dowodów, że to prawda
Monika Jeleniak
Monika Jeleniak 21.01.2019 16:29

Koty są lepsze od psów? 8 dowodów, że to prawda

koty są lepsze od psów
Fot.: StockSnap, pixabay.com

Koty są lepsze od psów? Odwieczny spór na temat wyższości jednych nad drugimi czworonożnymi pupilami jest wpisana w naszą ludzkość. Odkąd kot, równie jak i pies stali się bohaterami naszego życia, trudno wyobrazić sobie czasu bez nich. Kto wygrywa w tym sporze? Zobaczmy, jak stworzenie o długich wąsach detronizuje swojego aportującego rywala- z humorem i pazurem!

Choć zaszczytny tytuł najlepszego przyjaciela człowieka przypada właśnie psu, to wielbiciele kotów mają nieco odmienne poglądy na ten temat. Dodatkowo okazuje się, że praktyka również popiera takie zdanie- zaraz przekonacie się, że Miauczek jest nie tylko utożsamiany z gonieniem w kółko myszki! Oto osiem powodów, opowiadających się za hasłem koty są lepsze od psów!

1.Nie masz czasu? Kot nie będzie zły

Oczywiście sam fakt naszego przepracowania nie jest najlepszą podstawą ku temu, żeby całkowicie nie poświęcać czasu swoim zwierzakom. Jednak koty o wiele lepiej znoszą rozłąkę, aniżeli psy. Spowodowane jest to tym, że słowo kot mieni się jako synonim frazy samodzielność. Jeżeli zatem masz w planach widzenie się z nim raz na jakiś czas, warto się nad nim zastanowić.

2. Kot sprawi, że twój portfel nie będzie cierpieć

Tak, dobrze przeczytaliście. Koty są lepsze od psów pod względem ich niekosztownego utrzymania- szczególnie dotyczy to karmy, czy eleganckich drapaków, których zwierzę zwyczajnie nie potrzebuje. Najlepiej, gdy postawisz mu zwyczajny karton po butach na podłodze- z pewnością futrzany pupil doceni ten gest!

3. Czystość to dla kota ważna rzecz

Zresztą nie tylko dla niego- właściciel tego mruczącego domownika równie będzie uśmiechnięty, gdy zastanie swojego ulubieńca liżącego łapki. Oznacza to, że nie jest konieczne wydawanie bajońskich sum na pielęgnację pupila, a higiena zwierzaka jest utrzymywana na stabilnym poziomie przez wrodzone skłonności do czystej sierści.

4. Nie szczeka- szczególny powód dla ceniących sobie ciszę

Koty są lepsze od psów- powie niejeden właściciel kota i doskonale wie, o czym mówi. Szczekanie merdającego przyjaciela jest równoznaczne z uciążliwym hasłem, którego często się nie da znieść. Widzieliście kiedyś kota wydającego tak dziwne odgłosy bez powodu? No właśnie.

5.Koty jako bóstwa? Nas to nie dziwi

Słyszeliście o świątyni Bastet? Koty strzegły jej wrót w taki sposób, aby nikt z nieproszonych gości nie przemknął ze świata zmarłych do żywych. Ta jakże odpowiedzialna funkcja nie należała do przypadkowego stworzenia, a głowa kota od zawsze kojarzyła się z dostojnym i wojowniczym trybem życia. Dlatego, jeżeli ktoś ma wątpliwości co do kwestii czy koty są lepsze od psów, proszę powołać się na starożytny Egipt!

6.Mądrość tego zwierzaka nie zna granic

Na łamach naszej strony nie raz wspominałyśmy o niezwykłej mocy tych zwierząt. Wymienimy niektóre z nich: Koty wyczuwające chorobę, koty widzące w ciemności, czy opiekujące się swoim panem. To zaledwie ułamek tego, co faktycznie wpływa na to, że koty są lepsze od psów.

Oprócz tych wszystkich wspomnianych czynności, kot po prostu samym sobą uosabia radość i zabawę, a zwykły jego gest wywołuje uśmiech na twarzy. Szczególnie kiedy możesz się z nim pobawić czy pogłaskać- mieć przy sobie to miękkie futerko to jedna z najwspanialszych rzeczy na świecie!

7. Uczy, bawiąc – bawi, ucząc

Decydujesz się na adopcję kota? To świetnie! Może okazać się twoim najlepszy życiowym nauczycielem, a jego lekcje na trwałe się wpisać w wasze relacje. Czego możemy się od niego dowiedzieć? Przede wszystkim nauczysz się dużo o sobie- obcując z kotem, masz szansę poznać takie słowa, jak lojalność, przyjacielskość, radość.

Dostojna postawa lubianego zwierzaka pokazuje, że harmonia i życie w zgodzie z samym sobą jest kluczem do dobrego rozwoju. Z kolei patrząc na naszego czworonożnego przyjaciela, który godzinami wyczekuje na pojawienie się myszy to oznaka cierpliwości.

8. Są po prostu mniejsze od psów!

Mniejsze gabaryty tych ciekawych zwierząt również przemawiają za hasłem koty są lepsze od psów. Trudno się temu dziwić- koty są ok. trzy razy mniejsze od swoich odwiecznych rywali, a ma to szczególne znaczenie dla ludzi zamieszkujące niewielkie metraże.

Poza tym ewentualny transport kota nawet środkami publicznymi nie wiąże się z większymi kłopotami- właśnie z racji na jego niewielkie rozmiary.

Podsumowanie

Jak widzicie, koty są lepsze od psów. Zdajemy sobie sprawę, że po naszym artykule dyskusja na ten temat nie ucichnie, a pies prawdopodobnie dalej będziecie chętniej zapraszany do naszych domów, aniżeli jakiekolwiek inne zwierzę :).

Najważniejsze jest dobre traktowanie zwierząt. Nie jest bowiem ważne, czy posiadacie psa, jaszczurkę czy chomika. Jeżeli kochacie swoich zwierzęcych ulubieńców, one z pewnością odpłacą się również szczerym uczuciem. Spory nie są w stanie poróżnić ani fanów kotów, ani psów- najważniejsze, to żeby zwierzak był przez nas obdarzony ciepłem i zrozumieniem, na które przecież tak bardzo liczy.

Koty są lepsze od psów, a oto nasze dowody na ten temat:

koty są lepsze od psów

Koty są lepsze od psów- twierdzą właściciele tych pierwszych. Kochamy wszystkie zwierzęta!

koty są lepsze od psów

Dostojność i gracja tych zwierząt od lat przyciąga nowych wielbicieli. Starożytny Egipt mianował ich do rangi Bogów.

koty są lepsze od psów

Małe kociaki to prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie.

koty są lepsze od psów

koty są lepsze od psów, ale kochamy wszystkie zwierzęta!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje Boo. Najsłodszy piesek na świecie poważnie zachorował
  2. Ile smaków czuje kot? Ta informacja zadziwia wszystkich
  3. Życie z kotem jest lepsze! 10 dowodów na to, że kot poprawia jakość życia