Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Koty kochają tak samo, jak małe dzieci. Naukowcy nie mają wątpliwości
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 27.12.2019 09:20

Koty kochają tak samo, jak małe dzieci. Naukowcy nie mają wątpliwości

Kot
unsplash.com @yerlinmatu

Koty przywiązują się do swoich właścicieli dokładnie tak samo, jak psy. To jednak nie wszystko, W najnowszych badaniach uczucia, którymi obdarzają człowieka, zostały porównane do miłości małych dzieci. W tej kwestii naukowcy nie mają żadnych wątpliwości. Wyniki przeprowadzonych badań są szokujące.

Do tej pory uważaliście, że koty nie potrafią kochać, a właściciel potrzebny jest im tylko napełniania pustej miski? Byliście w ogromnym błędzie. Wyniki badań przeprowadzonych przez czasopismo naukowe Current Biology jednoznacznie wskazują, że koty potrafią zbudować bardzo silną i prawdziwą więź ze swoimi opiekunami.

Koty kochają tak samo, jak dzieci

Aby zdobyć potwierdzenie tych słów, naukowcy przeprowadzili badania na grupie 70 kotów. Badane zwierzaki miały od 3 do 8 miesięcy. Futrzaki umieszczane były w jednym pomieszczeniu ze swoim właścicielem na około dwie minuty. Po upływie czasu właściciel wychodził, a zwierzak została w środku sam. Następnie oczywiście wracał do swojego pupila, a jego zachowanie podlegało dokładnej analizie.

Jak się okazuje, aż 64% kociaków wykazało silną więź ze swoimi opiekunami. Kiedy nie było ich w pobliżu czuli niepokój i strach. Podobne przywiązanie zaobserwować można u psów i małych dzieci, które potrzebują bliskości drugiej osoby. Pozostałe 36% czworonożnych przyjaciół, co do zniknięcia właściciela wykazało obojętny stosunek.

Badania wywołały oburzenie

Miłośnikom psów naprawdę trudno było uwierzyć w prawdziwość badań przeprowadzonych przez naukowców. Z kolei ci, którzy pod swoim dachem posiadają kotka dokładnie wiedzą, jak bardzo cenią sobie obecność i bliskość domowników.

Teraz niepodważalne jest, że kotki równie mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Jeśli mieliście więc jakiekolwiek wątpliwości co do uczuć swojego futrzaka… bez obaw! Pomimo swojej niezależności dokładnie wiedzą, czym jest miłość

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Koty

Koty dokładnie wiedzą, czym jest miłość do właściciela.

Koty

Ich miłość jest równie mocno, jak w przypadku psów.

Koty

Kocia niezależność to pomówienia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal w fabryce samochodów. Żywe świnie wykorzystywano do testów zderzeniowych
  2. Mops został wyrzucony z samochodu. Wszystko zobaczył mężczyzna, który postanowił mu pomóc
  3. Uwielbiana aktorka została zgwałcona w młodości. Ukrywała prawdę ze względu na dzieci
  4. Adoptowała dziewczynkę z zespołem Downa, której nikt nie chciał. Nagrała z nią film i wybuchła płaczem
  5. Nagrała, jak jej kot z karłowatością się bawi. Długo nie zobaczycie nic bardziej urzekającego, aż serce rośnie