koty youtuberów
Źródło: youtube.com/vogulepoland

Youtuberzy wysłali koty w podróż samolotem? Tak właśnie wyglądają realia przewozu zwierząt przed świętami

11 Grudnia 2020

Koty należące do Patryka i Madam, czyli duetu youtuberów z kanału Vogule Poland musiały zostać przewiezione z Polski do Hiszpanii po tym, jak ich właściciele wyprowadzili się na stałe do Barcelony. Para rozważyła wiele środków transportu dla swoich pupili, jednak najbardziej przekonywał ich lot samolotem. Okazało się jednak, że przylot zwierzaków do nowego domu jest bardziej skomplikowany, niż może się wielu osobom wydawać.

Przewóz kota między granicami odległych od siebie krajów jest w czasach pandemii koronawirusa oraz obostrzeń związanych z lotami międzynarodowymi zadaniem bardzo trudnym. Tanie linie lotnicze nie oferują usług tego typu, chętnym pozostaje więc korzystanie z droższych alternatyw. Tam jednak spotykamy się z rygorystycznymi regulaminami i wysokimi cenami.

Zobacz także: Zmęczona obowiązkami? Produkt z Rossmanna za 5 złotych zdziała cuda

Vogule Poland chcieli przetransportować koty samolotem

Z informacji uzyskanych dzięki nagraniu Patryka Chilewicza oraz Adama "Madam" Mączewskiego, czyli duetu znanego szerszej publice pod nazwą Vogule Poland, wynika, iż chcieli oni przetransportować swoje koty do nowego mieszkania w Barcelonie. Para zdecydowała się wyjechać z Polski wskutek nasilającej się nietolerancji względem osób o odmiennej orientacji seksualnej niż heteroseksualizm. Mężczyźni nie mogli jednak pozwolić na to, by ich pupile nie towarzyszyły im w nowym miejscu zamieszkania.

Początkowo duet rozważał możliwość przewiezienia dwóch kotów drogą powietrzną. Jak się jednak okazało, lot pupili z Polski do Hiszpanii byłby dużo droższy niż dwójki dorosłych pasażerów! Ceny biletów i testów na obecność koronawiursa czynią taką podróż kompletnie nieopłacalną. To koszt nawet kilku tysięcy złotych.

Na dodatek często trzeba liczyć się z tym, że podróż nie będzie odbywać się bezpośrednio, tylko z przystankami i przesiadkami. Istnieją także regulacje na temat dopuszczalnej maksymalnej masy transportera z kotem.

Najbardziej dotkliwym przepisem okazał się jednak dla nich ten, który zabrania przewozu dwóch zwierząt jednym samolotem. Obowiązuje tutaj zasada "kto pierwszy ten lepszy" więc nigdy nie ma gwarancji, że uda nam się zarezerwować miejsce dla pupila.

Zobacz także: Najdroższy kot świata. Kosztuje nawet do 40 tysięcy złotych, jest niewiarygodny

Podróże z kotami stają się jednak coraz bardziej popularne. Wiele osób, wyjeżdżając z kraju na kilka tygodni lub przeprowadzając się do obcego kraju, nie chce zostawiać mruczka pod opieką znajomych lub rodziny. Z tego względu pojawia się coraz więcej firm oferujących inne rozwiązania.

Youtuberzy powierzyli koty firmie transprotowej

Mężczyźni wielokrotnie podkreślali, że zależało im przede wszystkim na komforcie i bezpieczeństwie swoich zwierząt. Ostatecznie musieli zrezygnować z transportu lotniczego, zaczęli więc poszukiwania firmy, która mogłaby je ich pupilom zapewnić.

Prowadzący kanał Vogule Poland nie chcieli, by ich koty podróżowały razem z meblami, czy w złych warunkach. Liczyli się z tym, że by zapewnić im jak najlepsza podróż, będą musieli wydać trochę pieniędzy.

Ostatecznie postawili na ofertę przedsiębiorcy, który zajmuje się wyłącznie transportem zwierząt po Europie. Tydzień później wyruszył on w podróż z parą ich pupili. Przez całą drogę wysyłał im zdjęcia i informacje o stanie zwierzaków, aby oszczędzić im niepotrzebnych nerwów.

Po długiej podróży koty ostatecznie wróciły do swoich właścicieli. Koszt transportu wynosił około 2 tysięcy złotych (500 euro) za obydwa koty.

Zobacz film:

Pies pod choinkę? Wyjaśniamy, dlaczego nie powinniśmy dawać takich prezentówPies pod choinkę? Wyjaśniamy, dlaczego nie powinniśmy dawać takich prezentówCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: youtube

Następny artykuł