Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Chciał sprawdzić, czy koty rozumieją języki świata. Eksperyment wszystkich zaskoczył
Monika Krupska
Monika Krupska 01.10.2020 02:00

Chciał sprawdzić, czy koty rozumieją języki świata. Eksperyment wszystkich zaskoczył

Mężczyzna głaszcze kota
instagram/g.catt.charmer

Koty sporadycznie reagują na swoje imiona, a jeszcze rzadziej wykonują polecenia. "Bierz, łap, goń go, aport" - w przeciwieństwie do psów większość kotów lekceważy te komendy. Niektóre mruczki nie chcą przybiec nawet na słowa: "kiciuś, kotek, koteczku", niezależnie od tego, w jakim języku zostaną one wypowiedziane. Pewien mężczyzna postanowił sprawdzić, czy zwierzęta naprawdę są tak nonszalanckie, czy im się po prostu nie chce nas słuchać. Zaczął wołać do nich w różnych językach. Być może komunikujemy się z nimi w zły sposób? 

Eksperyment z kotami 

Denis postanowił wykonać "eksperyment" z kotami w roli głównej. Od razu zaznaczamy, że nie ucierpiał przy tym żaden mruczek. Tiktoker chciał sprawdzić, czy koty reagują na to, co się do nich mówi w różnych językach. Najpierw wołał je na przykład po hiszpańsku, aby za chwilę spróbować na przykład francuskiego! Dziwnym trafem eksperyment udało się zrealizować. Pół żartem pół serio kociaki nie zawsze chciały reagować na jeden z języków. Ale często słuchały się tego, co mówi się do nich po niemiecku.

Wideo z tej zabawy trafiło na Tik Toka, gdzie skradło serca obserwujących. Również na YouTubie i na Instagramie bije rekordy popularności. Koniecznie obejrzyjcie je, aby dowiedzieć się jak zwracać się do kociaków. Okazuje się, że nie brakuje również tych, które rozumieją język z Harry'ego Potter'a.

Czy koty nas słyszą? 

Koty mają bardzo dobry słuch. Dużo lepszy od naszego, ludzkiego. Dzięki temu zmysłowi potrafią usłyszeć zbliżające się zagrożenie czy namierzyć swoją zdobycz. Koty słyszą bardzo dobrze, o czym świadczy np. moment otwarcia przez nas pudełka ze smakołykami, czy lodówki. Mruczki biegną wtedy do kuchni jak opętane! Który kotek pogardzi przecież jakąś przekąską? 

Koty rodzą się głuche. Ich słuch zaczyna wykształcać się kilka dni po narodzinach. Koty dużo wcześniej słyszą, niż widzą. Kiedy je wołamy, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przy pomocy tego zmysłu określają nasz kierunek, gdzie się znajdujemy a także i naszą wielkość (wagę swojej ofiary, kiedy polują). Wg badań naukowców koty potrafią rozpoznać nasz głos, ale nie chcą zadać sobie trudu, aby do nas podejść. Czy ma znaczenie, w jakim języku do nich mówimy? Nie do końca. Koty zapamiętują nasz głos i to właśnie na niego reagują. Komend uczą się z rzadkością, jednak jeśli już taką pojmą, to ciężko będzie nauczyć jej kota w różnych językach.

źródło: youtube

Tagi: Zwierzęta Kot