Swiatzwierzat.pl
Mężczyzna głaszcze kota

instagram/g.catt.charmer

Chciał sprawdzić, czy koty rozumieją języki świata. Eksperyment wszystkich zaskoczył

1 Października 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Koty nie zawsze słuchają się swoich właścicieli. Można powiedzieć, że nawet z rzadkością wykonują polecenia, które się do nich kieruje. Czy to dlatego, że mówimy do nich w niezrozumiałym dla nich języku? Pewien mężczyzna postanowił sprawdzić

Koty sporadycznie reagują na swoje imiona, a jeszcze rzadziej wykonują polecenia. "Bierz, łap, goń go, aport" - w przeciwieństwie do psów większość kotów lekceważy te komendy. Niektóre mruczki nie chcą przybiec nawet na słowa: "kiciuś, kotek, koteczku", niezależnie od tego, w jakim języku zostaną one wypowiedziane. Pewien mężczyzna postanowił sprawdzić, czy zwierzęta naprawdę są tak nonszalanckie, czy im się po prostu nie chce nas słuchać. Zaczął wołać do nich w różnych językach. Być może komunikujemy się z nimi w zły sposób? 

Eksperyment z kotami 

Denis postanowił wykonać "eksperyment" z kotami w roli głównej. Od razu zaznaczamy, że nie ucierpiał przy tym żaden mruczek. Tiktoker chciał sprawdzić, czy koty reagują na to, co się do nich mówi w różnych językach. Najpierw wołał je na przykład po hiszpańsku, aby za chwilę spróbować na przykład francuskiego! Dziwnym trafem eksperyment udało się zrealizować. Pół żartem pół serio kociaki nie zawsze chciały reagować na jeden z języków. Ale często słuchały się tego, co mówi się do nich po niemiecku.

Wideo z tej zabawy trafiło na Tik Toka, gdzie skradło serca obserwujących. Również na YouTubie i na Instagramie bije rekordy popularności. Koniecznie obejrzyjcie je, aby dowiedzieć się jak zwracać się do kociaków. Okazuje się, że nie brakuje również tych, które rozumieją język z Harry'ego Potter'a.

Czy koty nas słyszą? 

Koty mają bardzo dobry słuch. Dużo lepszy od naszego, ludzkiego. Dzięki temu zmysłowi potrafią usłyszeć zbliżające się zagrożenie czy namierzyć swoją zdobycz. Koty słyszą bardzo dobrze, o czym świadczy np. moment otwarcia przez nas pudełka ze smakołykami, czy lodówki. Mruczki biegną wtedy do kuchni jak opętane! Który kotek pogardzi przecież jakąś przekąską? 

Koty rodzą się głuche. Ich słuch zaczyna wykształcać się kilka dni po narodzinach. Koty dużo wcześniej słyszą, niż widzą. Kiedy je wołamy, doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przy pomocy tego zmysłu określają nasz kierunek, gdzie się znajdujemy a także i naszą wielkość (wagę swojej ofiary, kiedy polują). Wg badań naukowców koty potrafią rozpoznać nasz głos, ale nie chcą zadać sobie trudu, aby do nas podejść. Czy ma znaczenie, w jakim języku do nich mówimy? Nie do końca. Koty zapamiętują nasz głos i to właśnie na niego reagują. Komend uczą się z rzadkością, jednak jeśli już taką pojmą, to ciężko będzie nauczyć jej kota w różnych językach.

źródło: youtube

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >