Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jakie imię pasuje do kotka ze zdjęcia? Kotek szuka kochającego domu
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 22.11.2020 09:10

Jakie imię pasuje do kotka ze zdjęcia? Kotek szuka kochającego domu

Kotek
fot. unsplash.com/Tran Mau Tri Tam

Kotek szuka cudownego i kochającego domu, gdzie będzie mógł poczuć się naprawdę bezpiecznie. Jak myślicie, jakie imię do niego pasuje? Przyszli właściciele pewnie będą mieli podobną zagwozdkę. Może podrzucicie im parę pomysłów na to, jak będzie nazywał się koci maluszek?

Mały kotek szuka swoich właścicieli. Jak na razie nie posiada nawet imienia. Może pomożecie mu znaleźć to jedyne i odpowiednie? Nie da się przejść obojętnie obok takiego słodziaka.

Kotek: dane statystyczne

Nadal wiele kotów szuka swoich domów. Chociaż mówi się, że nie wszystkie te niezależne stworzenia potrzebują obecności człowieka, to trudno przejść obojętnie obok miauczącego głośno kotka, który widocznie nie ma właściciela.

Jedno z popularniejszych warszawskich schronisk Paluch prowadzi własne szczegółowe statystyki z zakresu adoptowanych kotów i psów. Tylko we wrześniu tego roku do stołecznego schroniska trafiło 222 kotów. W sierpniu było ich kolejne 196.

We wrześniu adoptowanych zostało aż 165 kotów, a kolejnych 26 zostało odebranych przez zamartwiających się właścicieli. Zdarza się tak, że zwierzę ucieka, trafia do schroniska i tam jest szczęśliwie odnajdowane.

Kotek do adopcji

W Polsce istnieje również wiele innych fundacji oraz schronisk, które pomagają porzuconym zwierzakom odnajdować kochające domy. Na wielu portalach, które służą do organizowania różnego rodzaju zbiórek, można nieraz spotkać akcję zbierania pieniędzy na karmę m.in. dla kotów.

W ostatnim czasie w naszym kraju propaguję się ideę, żeby nie brać zwierząt z hodowli, tylko zaadoptować. Nadal wiele zwierząt nie ma własnego dachu nad głową.

Postanowiliśmy zebrać i wymienić kilka stron fundacji i schronisk, na których można znaleźć koty i inne zwierzęta do adopcji:

  • ratujemyzwierzaki.pl
  • fundacjakot.pl
  • jokot.pl
  • miaukot.org
  • kotyzgrochowa.pl
  • przytulkota.pl
  • kociamama.pl
  • napaluchu.waw.pl

Adoptowaliście kiedyś psa lub kota? A może zupełnie inne zwierzę? W schroniskach nie brakuje ochotników na czterech łapach, którzy z przyjemnością znaleźliby się w waszych domach.

A jakie imię pasuje do tego małego kotka? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co takiego wymyśliliście.