Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kot przyniósł do domu dzikie zwierzątko. Gdyby nie nagranie, nikt by nie uwierzył
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 01.04.2023 12:57

Kot przyniósł do domu dzikie zwierzątko. Gdyby nie nagranie, nikt by nie uwierzył

None
tiktok/lisamatty13

Ten kot zaskoczył swoich opiekunów do tego stopnia, że aby upamiętnić tę chwilę, czym prędzej sięgnęli po telefon i nagrali całą sytuację. Kocica przyniosła w swoim pyszczku do domu dzikie zwierzątko, zupełnie jakby było jej dzieckiem. Choć to niewątpliwie uroczy widok, może kryć się za nim smutna prawda.

Opiekunowie kota bardzo zdziwili się, że zaraz po tym, jak ich pupil wrócił do domu, usłyszeli dziwne dźwięki. Byli przekonani, że to nie mruczek je wydaje i zupełnie się nie mylili. Okazało się, że kotka przyniosła do domu maleńkie dzikie zwierzątko.

Kot wrócił do domu z niezapowiedzianym gościem

Kiedy urocza pręgowana kotka wróciła do swojego domu po czasie spędzonym na zewnątrz, do uszu jej opiekunów zaczęły dobiegać dziwne dźwięki. Choć wyraźnie się zaniepokoili, byli przekonani, że wydaje je jakieś inne stworzenie, nie ich pupil. Czym prędzej udali się sprawdzić, co tak naprawdę się stało.

Wpadli na pomysł, aby włączyć nagrywanie w telefonie, aby uwiecznić reakcję swoją i kota. Im bardziej zbliżali się do korytarza, skąd dobiegały wrzaski, tym bardziej były one głośne. W końcu znaleźli się na miejscu, zapalili światło, a ich oczom ukazało się małe, futrzaste stworzenie w pyszczku kota. W pierwszej chwili nie wiedzieli, co to za zwierzę, jednak wszystko wyszło na jaw, kiedy pupil puścił swojego gościa na podłogę.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Kotka przyniosła do domu dzikiego zająca

- Kiedy kot przyniesie do domu złe kociątko - czytamy w podpisie na udostępnionym przez opiekunów kotki TikToku.

Rodzina zajmująca się kotką nie kryła zaskoczenia, a ona sama, kiedy zobaczyła ich miny, wyglądała na równie zdziwioną. Jednak co musiał czuć maleńki zajączek, który nagle znalazł się w nieznajomym otoczeniu, bez swojej mamy i rodzeństwa. Nie ma się co dziwić, że głośno piszczał z przerażenia.

Kiedy kotka wypuściła go już z pyszczka, co jest charakterystyczne dla przenoszenia kociąt przez ich mamę, usiadła tuż obok zająca i przyglądała mu się, jakby uświadomiła sobie, że wróciła do domu z nieswoim dzieckiem. Niestety nie wiadomo, jak zakończyła się historia zajączka. Pozostaje mieć nadzieję, że wrócił bezpiecznie do swojej rodziny i wyrósł na zdrowego zwierzaka.

Zabawna scenka, może kryć za sobą smutną prawdę

Internauci licznie komentują nagranie, na którym widać małą pomyłkę pręgowanej kotki. Większość z nich uważa, że jej wpadka jest naprawdę zabawna.

- To tata, kiedy ma cię odebrać z przedszkola: moje czy nie moje? Wygląda jak moje - żartuje jeden z użytkowników sieci.

- Ale uroczy zajączek - zachwyca się inny.

Jednak pojawiają się również głosy, że kotka nie pomyliła się i nie przyniosła innego malca do domu, a upolowała zajączka na pożywienie dla swoich młodych:

- Ona nie przyniosła do domu złego malucha, przyniosła jedzenie dla swoich dzieci - twierdzi internautka.

Kolejny użytkownik sieci martwi się, że mały, dziki zajączek nie będzie już miał szansy wychować się w swojej rodzinie, ponieważ zwierzęta odrzucą go, kiedy poczują na nim zapach kota i ludzi, nawet jeśli zostanie odłożony do gniazda.

źródło: tiktok

Tagi: Kot Nagranie
Buldog francuski najpopularniejszą rasą psów w USA. Dlaczego stał się przedmiotem mody?
Buldog francuski
Buldog francuski jest obecnie najbardziej lubianą rasą psów przez Amerykanów - taki wniosek wysunął American Kennel Club. Pupile o krótkich pyskach, krępej budowie ciała i uszach niczym nietoperz, określane pieszczotliwie “żabkami”, wspięły się na szczyt zestawienia, detronizując labrador retrievera. Co popularność ras brachycefalicznych mówi o nas i kondycji moralnej społeczeństwa? Niestety nic dobrego.Znane są praktycznie pod każdą szerokością geograficzną, choć na przestrzeni ostatnich lat zyskiwały coraz większe uznanie wśród mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Mowa o buldogach francuskich, czyli "najmodniejszej" rasie psów 2022 roku według największej organizacji kynologicznej w USA. Chociaż trudno o weselsze czworonogi, wytypowanie buldoga francuskiego jako faworyta amerykańskich psiarzy może napawać niepokojem - po obu stronach oceanu. Hodowane bezkrytycznie zwierzęta w celu zaspokojenia popytu cierpią przy akompaniamencie odgłosów zadyszki i zachłyśnięć własną śliną. Psy z krótkim pyskiem mają naprawdę pieskie życie.
Czytaj dalej
Podczas interwencji DIOZ nie tylko zwierzęta potrzebowały pomocy. Ta historia chwyta za serce
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt opublikował relację z kolejnej interwencji, która obnażyła zarówno zwierzęcy, jak i ludzki dramat. Pomocy potrzebowały nie tylko psy i koty w rozpadającej się ruderze, ale także pozostawiona przez rodzinę staruszka. Kobieta starała się robić co w jej mocy, aby zapewnić zwierzętom najlepsze z możliwych warunków, podczas gdy dorosłe dzieci umyły ręce. Przedstawiciele organizacji DIOZ nie odmawiają pomocy nie tylko pokrzywdzonym zwierzętom, ale i ludziom znajdującym się w kryzysowej sytuacji życiowej. W ostatnim czasie inspektorzy udali się na interwencję do starszej kobiety, która pod swoją opieką miała kilka kotów i psów. W takich warunkach nie powinien żyć nikt. 
Czytaj dalej