Kot Kosmit – drobinka szuka kochającego domu – Szarak „nie z tej ziemi”
O pomoc w znalezieniu kochającego domu dla tego szaraka poprosiło nas Stowarzyszenie Bezpieczny Kot. O Kosmicie i dotychczasowej działalności stowarzyszenia przeczytasz w kolejnych akapitach artykułu.
Leciutki jak piórko kituniek jest już w pełni zdrowy. To małe zwierzątko po dużych przejściach. Po tym jak Kosmit dzielnie walczył o życie, jest już silny i gotowy do zamieszkania w nowym domku. Z pomocą Stowarzyszenia Bezpieczny Kot pokonał koci katar, niestety powikłaniem po poważnej infekcji jest zmiana estetyczna, która objęła jego oczko. Pomimo tego defektu, jest w pełni sprawnym widzącym kotem o niezwykle drobnym ciałku (mając 6 miesięcy wygląda na trzymiesięcznego kociaka). Adoptując Kosmita (Kosmitę?) dasz dom zdrowemu, odpchlonemu, odrobaczonemu i zaczipowanemu kocurkowi, który odwdzięczy się ogromną miłością.
Numer kontaktowy w sprawie adopcji: 501 330 517 (Karolina)
Jak można pomóc?
Każdy może pomóc, a liczy się nawet najdrobniejszy gest, np.:
-
udostępnij ten artykuł na swoim Facebooku lub wyślij go znajomym na Messengerze,
-
obserwuj i polub fanpage Stowarzyszenia Bezpieczny Kot na Facebooku ,
-
podaruj niezbędne rzeczy (klatki, transportery, legowiska, ręczniki, kocyki, miseczki),
-
przekaż wyroby żywnościowe (karmy suche i mokre),
-
zostań wolontariuszem,
-
daj dom tymczasowy,
-
adoptuj, kochaj i daj się kochać,
-
wpłać cegiełkę, tj. dowolną kwotę na konto Stowarzyszenia Bezpieczny Kot.
Numer konta do wpłat charytatywnych: 68 1600 1417 1877 9779 1000 0001
Parę słów o Stowarzyszeniu Bezpieczny Kot
Stowarzyszenie Bezpieczny Kot ma swoją siedzibę w podwarszawskim Piastowie i od 2018 roku pomaga chorym, potrzebującym i bezdomnym kotom z województwa mazowieckiego. Jego podstawowe cele to:
-
Działanie na rzecz zwierząt.
-
Zapobieganie bezdomności zwierząt i niekontrolowanemu rozmnażaniu.
-
Zapobieganie i interwencje w sytuacjach przestępstw przeciwko zapisom Ustawy o ochronie zwierząt, Dz. U. z 2003 nr 106 poz. 1002.
-
Promocja i popieranie działań prozwierzęcych.
Razem z Urzędem Miasta Piastów stowarzyszenie przeprowadziło „Akcję: Sterylizacja i czipowanie kotów właścicielskich”. Z projektu skorzystało 70 kotów właścicielskich. Zapobiegło to bestialskiemu zabijaniu nowo narodzonych kociąt i dojrzałych osobników. W tym samym roku stowarzyszenie przyjęło 123 koty, z czego 106 otrzymało nowe domy.