Swiatzwierzat.pl
bunny przy macie

instagram.com/what_about_bunny

Nauczyła swojego psa "mówić" za pomocą przycisków. Zadał jej pytanie, po którym osłupiała

18 Listopada 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Kobieta znalazła nietypowy sposób na komunikacje ze swoim pupilem. Przygotowała dla niego matę, na której umieściła szereg przycisków, którym odpowiadają konkretne słowa. Zwierzak o imieniu Bunny świetnie sobie radzi z porozumi

Kobiecie bardzo zależało na tym, by jej pupil umiał wyrażać swoje potrzeby i pragnienia w sposób jasny i klarowny. Bunny to mieszaniec szkockiego psa pasterskiego z pudlem, psów znanych ze swojej inteligencji i podatności na szkolenie. Nic więc dziwnego, że metodą pozytywnego wzmocnienia jej właścicielce, Alexis Devine udało się nauczyć jej korzystania z takich fraz jak "na dwór", "głodna" czy "zabawa".

Kobieta była pod wrażeniem postępów psa

Szybko okazało się, że Bunny wykazuje się zdolnościami dalece przekraczającymi przekazywanie prostych, składających się z jednego lub dwóch słów komunikatów. Zwierzak nauczył się nawet zadawać pytania.

Kobieta dodawała do maty kolejne elementy, pozwalające na wypowiadanie kolejnych słów. Opanowywanie kolejnych zwrotów i wyrażeń nie sprawiało suczce problemów.  Początkowo właścicielka czworonoga naciskała przycisk, odpowiadający nazwie jakiejś czynności, po czym pokazywała ją psu, tak długo aż skojarzył wyraz z działaniem.

Na przykład za każdym razem gdy wypuszczała go do ogrodu, wciskała przycisk odpowiadający wyrażeniu "na zewnątrz". Po kilku tygodniach pies zaczął wykorzystywać go, by poprosić ją o otwarcie balkonowych drzwi.

Nauka kolejnych słów przychodziła suczce z coraz większą łatwością. Po pewnym czasie Bunny sama eksperymentowała z matą, wciskając dane słowo i obserwując reakcję swojej właścicielki.

Jedno z ostatnich udostępnionych przez kobietę nagrań wprawiło internautów w osłupienie. Wygląda na to, że pies uczący się ludzkiego języka zaczął zadawać sobie pytania natury egzystencjalnej.

Suczka kobiety wydaje się wykształcać samoświadomość

Bunny zaczęła sobie stawiać filozoficzne pytania... o swoją tożsamość oraz naturę psiej egzystencji, jaką przyszło jej wieść. Przybierają one na razie dość prostą formę. Pies konstruuje je z wyrazów "kto" i "to".

W samym wciśnięciu tych dwóch przycisków po sobie nie byłoby nic niezwykłego. Mogłaby to być kwestia zwykłego przypadku, lub sztuczka, której nauczyła go właścicielka.

Na nagraniu wyraźnie widać jednak, że skierowane są one pod adresem psiego odbicia w lustrze. Bunny najpierw wciska odpowiednie przyciski - "kto" i "to", po czym podchodzi do lustra. Jej pani na to pytanie dosłownie osłupiała i nie mogła uwierzyć, że pies naprawdę ją o to spytał.

Właścicielka próbowała wytłumaczyć swojemu pupilowi, że to jego własne odbicie, jednak suczka nie wydaje się usatysfakcjonowana jej wyjaśnieniami. Wygląda na to, że kobieta będzie musiała się bardziej postarać.

źródła: boredpanda.com

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >