bunny przy macie
Źródło: instagram.com/what_about_bunny

Nauczyła swojego psa "mówić" za pomocą przycisków. Zadał jej pytanie, po którym osłupiała

18 Listopada 2020

Kobieta znalazła nietypowy sposób na komunikacje ze swoim pupilem. Przygotowała dla niego matę, na której umieściła szereg przycisków, którym odpowiadają konkretne słowa. Zwierzak o imieniu Bunny świetnie sobie radzi z porozumiewaniem się w ludzkim języku, a pewnego dnia zadał pani pytanie, po którym ta dosłownie osłupiała.

Kobiecie bardzo zależało na tym, by jej pupil umiał wyrażać swoje potrzeby i pragnienia w sposób jasny i klarowny. Bunny to mieszaniec szkockiego psa pasterskiego z pudlem, psów znanych ze swojej inteligencji i podatności na szkolenie. Nic więc dziwnego, że metodą pozytywnego wzmocnienia jej właścicielce, Alexis Devine udało się nauczyć jej korzystania z takich fraz jak "na dwór", "głodna" czy "zabawa".

Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"Czytaj dalej

Kobieta była pod wrażeniem postępów psa

Szybko okazało się, że Bunny wykazuje się zdolnościami dalece przekraczającymi przekazywanie prostych, składających się z jednego lub dwóch słów komunikatów. Zwierzak nauczył się nawet zadawać pytania.

Kobieta dodawała do maty kolejne elementy, pozwalające na wypowiadanie kolejnych słów. Opanowywanie kolejnych zwrotów i wyrażeń nie sprawiało suczce problemów. Początkowo właścicielka czworonoga naciskała przycisk, odpowiadający nazwie jakiejś czynności, po czym pokazywała ją psu, tak długo aż skojarzył wyraz z działaniem.

Na przykład za każdym razem gdy wypuszczała go do ogrodu, wciskała przycisk odpowiadający wyrażeniu "na zewnątrz". Po kilku tygodniach pies zaczął wykorzystywać go, by poprosić ją o otwarcie balkonowych drzwi.

Nauka kolejnych słów przychodziła suczce z coraz większą łatwością. Po pewnym czasie Bunny sama eksperymentowała z matą, wciskając dane słowo i obserwując reakcję swojej właścicielki.

Jedno z ostatnich udostępnionych przez kobietę nagrań wprawiło internautów w osłupienie. Wygląda na to, że pies uczący się ludzkiego języka zaczął zadawać sobie pytania natury egzystencjalnej.

DZISIAJ GRZEJE:1. Różal zarzuca Świerzyńskiemu, że porzucił chorego konia. "Złotówki na jego leczenie nie przeznaczył"
2. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
3. Dlaczego kot drapie po misce? Prawda może cię zdziwić

Suczka kobiety wydaje się wykształcać samoświadomość

Bunny zaczęła sobie stawiać filozoficzne pytania... o swoją tożsamość oraz naturę psiej egzystencji, jaką przyszło jej wieść. Przybierają one na razie dość prostą formę. Pies konstruuje je z wyrazów "kto" i "to".

W samym wciśnięciu tych dwóch przycisków po sobie nie byłoby nic niezwykłego. Mogłaby to być kwestia zwykłego przypadku, lub sztuczka, której nauczyła go właścicielka.

Na nagraniu wyraźnie widać jednak, że skierowane są one pod adresem psiego odbicia w lustrze. Bunny najpierw wciska odpowiednie przyciski - "kto" i "to", po czym podchodzi do lustra. Jej pani na to pytanie dosłownie osłupiała i nie mogła uwierzyć, że pies naprawdę ją o to spytał.

Właścicielka próbowała wytłumaczyć swojemu pupilowi, że to jego własne odbicie, jednak suczka nie wydaje się usatysfakcjonowana jej wyjaśnieniami. Wygląda na to, że kobieta będzie musiała się bardziej postarać.

ZOBACZ WIDEO:

@what_about_bunny

Bunny: Bringing you existential content since dogs could talk ##bunnythedog ##talkingdog ##fypシ ##aac ##WeekendVibes ##doggos

♬ original sound - I am Bunny

Mężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin późniejMężczyzna umarł na raka. Jego wierny labrador odszedł przy boku pana kilka godzin późniejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  2. Zrobił zdjęcie w Tatrach, niewiarygodne co uwiecznił. Widok, o którym wielu może tylko pomarzyć
  3. Krnąbrny syn Zenka Martyniuka wyjechał na terapię ze szczeniakami? Wybrał bardzo egzotyczne miejsce
  4. Kiedy pies zobaczył śpiące dziecko, mógł zrobić tylko jedno. Piękne nagranie, prawdziwy przyjaciel
  5. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Oryginalne nagranie z Czarnobyla. Mężczyźni usuwali radioaktywny materiał własnymi rękami [wideo]

źródła: boredpanda.com

Następny artykuł