Człowiek i jeleń na lodzie
Źródło: YouTube/ViralHog

Jeleń utknął na środku zmrożonego jeziora. Nagrano niecodzienną akcję ratunkową

26 Grudnia 2020

Pewien mężczyzna, Gil Lancour z Cranmore w Wisconsin, przypadkiem zobaczył jelenia na środku zamarzniętego jeziora. Przyjrzał mu się chwilę i stwierdził, że zwierzę nie ma jak się stamtąd uwolnić. Postanowił więc mu pomóc, a niecodzienna akcja ratunkowa została nagrana i można ją obejrzeć na YouTube.

Gil Lancour będąc w drodze do domu, dostrzegł po drodze jelenia. Obserwacja jednak była o tyle nietypowa, że zwierzę znajdowało się na środku zamarzniętego jeziora. Mężczyzna bez chwili wahania podjął się próby udzielenia pomocy.

Jeleń na środku jeziora

Nikt nie wie, jakim sposobem łania znalazła się na środku zamarzniętego jeziora, ale pewne było, że nie wiedziała, jak się stamtąd wydostać. Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w lesie w Cranmore, w stanie Wisconsin.

Gil Lancour długo nie myślał, czy trzeba działać. Zadzwonił po swojego szefa, Johna Mossa, by ten pomógł mu uwolnić zwierzę z pułapki.

Jelenie to pokaźnych rozmiarów zwierzęta. Samce, czyli byki, mogą czasem osiągnąć masę nawet pół tony! Jednak samice jeleni, łanie, zwykle ważą o ponad połowę mniej. Zapewne dlatego zwierzę z nagrania nie zapadło się pod lodem.

Łania była przestraszona obecnością ludzi, od których nie mogła uciec. Nie dała podejść bliżej Johnowi, ale Lancourowi udało się jej dotknąć. Wtedy jeleń trochę się uspokoił.

Kot nigdy nie miauczał. Nagle podniósł głos, ocalił rodzinęKot nigdy nie miauczał. Nagle podniósł głos, ocalił rodzinęCzytaj dalej

Wyjście z opresji

Lancour spróbował przesunąć łanię w strony brzegu jeziora. Mimo pokaźnych rozmiarów zwierzaka, mężczyźnie udało się ruszyć go z miejsca. Lód był na tyle śliski, że Lancour swobodnie przesuwał po nim łanię.

Całą akcję ratunkową nagrywał Moss, któremu łania nie pozwoliła się zbliżyć na więcej niż kilka metrów. Lancour bez problemów przesunął zwierzę na sam brzeg skutego lodem zbiornika. Dopiero w tym miejscu, gdzie już było trochę roślinności i śniegu zapewniającego większą stabilność, łania spróbowała stanąć na własne nogi.

Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, drżący jeleń wstał i pobiegł w stronę lasu. Łania musiała być wyraźnie wychłodzona i zmęczona długim przebywaniem na lodzie, ale szczęśliwie uciekła z miejsca zdarzenia o własnych siłach.

Cała trójka miała sporo szczęścia, że lód był dostatecznie gruby i nie zapadł się pod nimi. Na szczęście sytuacja została opanowana, a Gil Lancour wykazał się wielkim sercem, ratując pięknego jelenia!

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: o2.pl

Następny artykuł