Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Jak zachęcić psa do jedzenia? Ten opiekun dodaje "tajemniczy" składnik
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 19.02.2024 10:20

Jak zachęcić psa do jedzenia? Ten opiekun dodaje "tajemniczy" składnik

pies niejadek
pies niejadek, źródło: tiktok/mickymets

Starszy pies nie był zachwycony zmianą karmy na dobrą dla jego zdrowia. Nowe chrupki ewidentnie “gryzły w zęby”. Smak też był jakiś nie taki. Na całe szczęście wieloletni właściciel wiedział czym przekonać swojego czworonoga. Nagranie rozbawia do łez wszystkich internautów. 

Ludzkie jedzenie, choć smakuje najlepiej, nie jest dobre dla naszego czworonoga

Praktycznie każdy właściciel czworonoga zna ten błagalny wzrok wpatrzony w nas gdy tylko na naszym talerzu znajdują się jakieś smaczne kąski. Ludzkie jedzenie, choć najbardziej przyciąga naszych psich przyjaciół, niestety nie jest dla nich zdrowe. Sucha karma wysokiej jakości jest dobrą alternatywą dla ludzkich potraw. Jednak nawet jeśli uda nam się przekonać naszego psa do jedzenia suchej karmy to czasem przychodzi moment, że dla dobra naszego zwierzaka musimy zmienić ulubione chrupki na nowe. Może się zdarzyć, że spotyka się to buntem naszego czworonoga.

Właściciel 14-letniego psa o imieniu Zoey musiał zmierzyć się z uporem swojego pupila. Ukochany pies, choć raczej do wybrzydzających nigdy nie należał, postanowił odmówić jedzenia nowej karmy. Mężczyzna, który doskonale znał swojego czworonoga, wpadł na pewien pomysł. 

Starsze koty — mniejszy kłopot? Adopcja mruczącego seniora ma swoje zalety "Przepraszamy, że musiałeś tyle czekać". Inspektorzy wyrwali psa z rąk oprawcy

Pies niejadek. Opiekuńczy właściciel musiał coś wymyślić

Psiak, stojąc nad miską, smętnie patrzył w kierunku swojego właściciela. Próbował skutecznie wymusić zmianę zaoferowanego mu dania. Opiekun postanowił nie dać się nabrać na piękne oczy swojego pupila. Sięgnął jednak do lodówki po pewien składnik.

Mężczyzna wyciągnął z lodówki sos sałatkowy. Jego ukochany przyjaciel wprost przepadał za wszystkim, czego nie wolno mu było jeść. Odpowiedzialny opiekun potrząsnął zamkniętą butelką nad psią miską. Zakręcił miseczką z chrupkami, udając, że miesza wszystkie składniki. Ucieszony pies nie mógł odmówić zjedzenia pysznego dania z “dodatkiem” ludzkiego, smacznego sosu do sałatek. 

Film zamieszczony przez właściciela stał się hitem

Właściciel spłatał swojemu przyjacielowi figla. Jednak na tyle skutecznego, że pies postanowił dać wciągnąć się w tę grę i zjadł swoją porcję chrupek. Nagranie obejrzało ponad 1,5 miliona osób. Okazało się, że nie tylko ten mężczyzna musi wpadać na takie pomysły. Ludzie posiadający psy zaczęli opisywać w komentarzach swoje historie z czworonożnymi niejadkami. Jeden z nich przytoczył:

Mój pies zje tylko wtedy, gdy nałożę starty ser na jego karmę. Dosłownie wkładam jeden wiórek, a on już je. Nie ma sera, nie ma jedzenia. 

Kolejna osoba napisała, że pozwolili sobie jeden raz na nielegalny dodatek i teraz są w kropce.

Jeden raz dodaliśmy kurczaka z rożna do jedzenia naszych psów. Teraz musimy kupować dwa kurczaki, żeby je rozdrabniać i dodawać do misek bo inaczej nie ruszą jedzenia.

Psy potrafią być bardzo sprytne. Swoim urokiem oraz uporem wymuszą nawet najmniejszy kąsek ludzkiego jedzenia. Musimy więc być bardzo czujni, żeby nie dać się nabrać na słodkie psie oczka, lub znaleźć sposób tak jak autor zabawnego nagrania.

 

Źródło: tiktok/mickymets