Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jak wybrać pyszne i zdrowe przysmaki dla psa?
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 30.05.2023 09:33

Jak wybrać pyszne i zdrowe przysmaki dla psa?

None
Materiały promocyjne

Przysmaki wzmacniają relację psa z właścicielem, przydają się też podczas spacerów i szkoleń. W ten sposób możesz zachęcić czworonoga do nauki komend, a także nagrodzić go, gdy wykona twoje polecenie. Smaczki dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach i smakach – ich wybór może przyprawiać o zawrót głowy. Sprawdź, czym kierować się przy zakupie smakołyków!

Dlaczego warto podawać psu przysmaki?

Smaczki urozmaicają psią dietę, a jednocześnie pomagają się zrelaksować i zapewniają wspaniałą rozrywkę. Zwróć też uwagę na przysmaki dentystyczne, które niwelują kamień nazębny i odświeżają oddech. Psie smakołyki sprawdzą się również podczas szkolenia, ponieważ motywują zwierzaka do nauki. Nie powinny być jednak jedyną formą nagrody, pamiętaj, żeby głaskać i chwalić swojego czworonoga.

Wśród naturalnych przysmaków dla psa znajdują się żołądki wołowe, paski z indyka, pałeczki z łososiem i kostki z kaczką. Jeśli chcesz zająć czymś czworonoga na dłużej, wybierz kości z mięsem kurczaka – dostępne są w różnych rozmiarach, więc łatwo dopasujesz je do potrzeb swojego ulubieńca. Naturalne przysmaki przypadną do gustu nawet największym psim niejadkom. Jeśli wybrałeś większe smakołyki, podziel je na mniejsze części. Dzięki temu nie dopuścisz do przejedzenia u psa, a w dodatku wystarczą one na dłużej.

Przysmaki dla psa – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Pamiętaj, żeby podawać psu suszone przysmaki. Nie tylko zaspokajają kubki smakowe czworonoga, lecz także dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Smaczki nie zawierają konserwantów, zbóż, sztucznych barwników i aromatów, dzięki czemu nie wywołują wymiotów, biegunki czy wzdęć.

Zanim wybierzesz przysmaki dla psa, zapoznaj się z ich składem. Sprawdź, czy na pierwszym miejscu znajduje się mięso. Dopiero na kolejnej pozycji mogą plasować się warzywa, najlepiej, w minimalnej ilości. Ilość przysmaków nie powinna przekraczać 10–15% dziennego zapotrzebowania energetycznego czworonoga, aby nie narazić go na problemy z wagą.

Szukając smaczków dla psa, kieruj się jego indywidualnymi potrzebami. Jeśli twój pupil ma nadwagę, wybierz przysmaki o obniżonej zawartości tłuszczu. Zwróć też uwagę, czy nie zawierają one składników, które mogłyby wywołać alergię u czworonoga. Jeśli twój pupil je łapczywie, poszukaj maty węchowej. Możesz do niej włożyć smakołyki – dzięki temu sprawisz ogromną radość swojemu ulubieńcowi.

Jak wybrać smaczki, które pokocha Twój pupil?

Podawaj pupilowi różne rodzaje smaczków, bo dzięki temu zyskasz pewność, że mu się nie znudzą. Pamiętaj, żeby dobrać je do wieku i wielkości czworonoga. Miękkie przysmaki powstały z myślą o szczeniakach i seniorach – nie musisz się martwić, że połamią sobie na nich zęby. Twarde smakołyki możesz podawać dorosłemu psu. Zanim wybierzesz smaczki, sprawdź jednak datę ważności i kaloryczność. Unikaj produktów, które zawierają dużo tłuszczu.

Zastanawiasz się, jakie smaczki wybrać na trening? W tym przypadku idealnie sprawdzają się małe przekąski, które nie rozpraszają uwagi czworonoga. Dodatkowo takie smakołyki bez trudu mieszczą się w saszetce lub kieszeni. Tzw. treserki zazwyczaj mają postać kosteczek, ciasteczek bądź mięsnych krokietów.

 

Artykuł sponsorowany

Tagi: pies
Powiązane