Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ciało jelenia całe pokryte jest w guzach. Fotografia dzikiego zwierzęcia poruszyła tysiące ludzi
Redakcja Świat Zwierząt
Redakcja Świat Zwierząt 20.12.2019 10:50

Ciało jelenia całe pokryte jest w guzach. Fotografia dzikiego zwierzęcia poruszyła tysiące ludzi

guz
Fot. unsplash.com

Guz jelenia poruszył cały świat. Widok jest wprost okropny! Jego całe ciało pokryte jest guzami, a on wygląda, jakby okropnie cierpiał. Co mu dolega? Czy jest to zaraźliwe? Odpowiadamy.

Zdjęcie jelenia obiegło już cały świat i każdy zastanawia się, co dolega zwierzęciu i czy można mu jakoś w tej sytuacji pomóc? Trzeba przyznać, że widok jest przerażający. Ma guzy na całym ciele.

Zdjęcie jelenia, które poruszyło świat

Julie Carrow, jest fotografem przyrodniczym. Uwielbia ona robić zdjęcia zwierzętom w ich naturalnym środowisku, jednak to, co zobaczyła, tym razem kompletnie ją przeraziło.

zdjęcie

Zdjęcie, na którym widać jelenia, pokazuje, że zwierzę jest całe pokryte wieloma guzami, nie jesteśmy nawet w stanie zobaczyć jego oczu. Guzy znajdują się na jego szyi, brzuchu, nogach, tylnej części ciała, klatce piersiowej, a także na twarzy.

Guz pokrył ciało jelenia

Internauci, którzy ujrzeli zdjęcie, byli kompletnie przerażeni. Co dolega temu biednemu jeleniowi i czy da się mu jakoś pomóc? Czy on cierpi? Odpowiadamy.

Według specjalistów zwierzę posiada niezłośliwe włókniaki.

Co to jest włókniak? Włókniak to łagodny nowotwór, który powstaje z tkanki łącznej. Te guzy mogą jednak mieć zły wpływ na jego wzrok, oddychanie, możliwość jedzenia, a także i na ruch.

Myśliwi nie chcą takiego trofea

Ta choroba osłania jelenia przed myśliwymi, którzy na pewno nie będą chcieli posiadać trofea w postaci chorego zwierzęcia, dzięki czemu jelonek może żyć spokojnie, aż do momentu, w którym nie odejdzie z tego świata.

zdjęcie

„Nie będziemy podejmować żadnych działań. Ta choroba nie jest zakaźna. Włókniaki nie uszkadzają mięsa, ale myśliwi nie będą chcieli mieć trofea w takiej postaci” wypowiedzieli się na temat chorego zwierzęcia myśliwi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój pupil przykłada głowę do ściany? Natychmiast zabierz go do weterynarza
  2. Ukryta kamera uchwyciła niecodzienne zdarzenie. Kot został zaatakowany przez 6 psów i wygrał
  3. Mężczyzna chciał skrzywdzić dwie dziewczynki. Nie miał szans z pitbullem, który szybko zareagował
  4. Kotka urodziła 11 kociąt. Weterynarz zbadał ją i dokonał niezwykłego odkrycia
  5. 6 największych ras kotów na świecie. Numer 3 przebija wszelkie granice