Swiatzwierzat.pl
Golden retriever nie potrafił się opanować

twitter/fieldyates

Golden retriever nie widział pana od 6 tygodni. Gdy wreszcie go zobaczył, nie potrafił się powstrzymać

3 Października 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Golden retriever, należący do komentatora sportowego był rozdzielony ze swoim panem na półtorej miesiąca. Zwierzak bardzo przeżywał okres rozstania i każdego dnia tęsknił za swoim właścicielem. Gdy nadeszła chwila ich ponownego spotkania, wydarzył

Golden retriever to rasa psów, która początkowo została wyhodowana do udziału w polowaniach, choć współcześnie pełni zupełnie inną rolę. W ciągu ostatnich dziesięcioleci czworonogi o najczęściej kremowej lub biszkoptowej sierści i przyjaznym usposobieniu zyskały na popularności i dołączyły do grona ulubionych ras psów rodzinnych. Tysiące właścicieli zwierząt domowych docenia walory tych lojalnych przyjaciół całej rodziny i decyduje się na ich adopcję. Wśród nich jest Field Yates - amerykański komentator sportowy, który ostatnimi czasy opublikował na swoich mediach społecznościowych poruszające nagranie z udziałem swojego pupila. 

Golden retriever zobaczył pana po tygodniach rozłąki i nie wytrzymał

Field Yates był zmuszony opuścić Boston, gdzie mieszka ze swoim czworonogiem i udać się w podróż w związku ze swoją pracą. To z pewnością nie był pierwszy raz, kiedy musiał wyjechać służbowo, lecz tym razem był zmuszony zostawić swojego psiaka pod cudzą opieką na 6 tygodni. Jak wspomina we wpisie na Twitterze, obawiał się, że gdy wróci z powrotem do domu to biszkoptowy golden retriever nie będzie już o nim pamiętał. Wielu właścicieli zwierząt ma podobne obawy przed powrotem z długiej nieobecności, nieprawdaż? Warto jednak pamiętać, że tęsknota naszych zwierząt w dużej mierze zależy od tego, jak zajmujemy się nimi, gdy jesteśmy na miejscu. Czy w takim razie przewidywania Fielda okazały się być prawdziwe?

Już od pierwszych sekund nagrania możemy zauważyć, że obawy Amerykanina były bezpodstawne. Złocisty golden retriever przez ułamek sekundy wpatruje się w mężczyznę w niedowierzaniu, lecz już po chwili rzuca się do przodu i biegnie mu na powitanie. Pies aż cały się trzęsie z podekscytowania i w zawrotnym tempie macha ogonem, wyrażając swoją radość. Field oczywiście odwzajemnia jego uczucia, siadając na posadzce i przytulając do siebie rozentuzjazmowanego zwierzaka. Czyż to nie jest wspaniałe, że nasze pupile tak bardzo nas kochają i nigdy nie zapominają dobroci, którą im okazaliśmy? Mamy nadzieję, że ten duet będzie miał teraz dużo czasu, aby nacieszyć się wspólnym czasem. Czy Wasze psy i koty także reagują w podobny sposób?

Źródło: twitter

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >