Swiatzwierzat.pl

twitter/fieldyates

Golden retriever nie widział pana od 6 tygodni. Gdy wreszcie go zobaczył, nie potrafił się powstrzymać

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Golden retriever to rasa psów, która początkowo została wyhodowana do udziału w polowaniach, choć współcześnie pełni zupełnie inną rolę. W ciągu ostatnich dziesięcioleci czworonogi o najczęściej kremowej lub biszkoptowej sierści i przyjaznym usposobieniu zyskały na popularności i dołączyły do grona ulubionych ras psów rodzinnych.

Tysiące właścicieli zwierząt domowych docenia walory tych lojalnych przyjaciół rodziny i decyduje się na ich adopcję. Wśród nich jest Field Yates - amerykański komentator sportowy, który ostatnimi czasy opublikował na swoich mediach społecznościowych poruszające nagranie z udziałem swojego pupila. 

Golden retriever zobaczył pana po tygodniach rozłąki i nie wytrzymał

Field Yates był zmuszony opuścić Boston, gdzie mieszka ze swoim czworonogiem i udać się w podróż w związku ze swoją pracą. To z pewnością nie był pierwszy raz, kiedy musiał wyjechać służbowo, lecz tym razem był zmuszony zostawić swojego psiaka pod cudzą opieką na 6 tygodni.

Jak wspomina we wpisie na Twitterze, obawiał się, że gdy wróci z powrotem do domu to biszkoptowy golden retriever nie będzie już o nim pamiętał. Wielu właścicieli zwierząt ma podobne obawy przed powrotem z długiej nieobecności, nieprawdaż? Warto jednak pamiętać, że tęsknota naszych zwierząt w dużej mierze zależy od tego, jak zajmujemy się nimi, gdy jesteśmy na miejscu. Czy w takim razie przewidywania Fielda okazały się być prawdziwe?

Już od pierwszych sekund nagrania możemy zauważyć, że obawy Amerykanina były bezpodstawne. Złocisty golden retriever przez ułamek sekundy wpatruje się w mężczyznę w niedowierzaniu, lecz już po chwili rzuca się do przodu i biegnie mu na powitanie.

Pies aż cały się trzęsie z podekscytowania i w zawrotnym tempie macha ogonem, wyrażając swoją radość. Field oczywiście odwzajemnia jego uczucia, siadając na posadzce i przytulając do siebie rozentuzjazmowanego zwierzaka.

Czyż to nie jest wspaniałe, że nasze pupile tak bardzo nas kochają i nigdy nie zapominają dobroci, którą im okazaliśmy? Mamy nadzieję, że ten duet będzie miał teraz dużo czasu, aby nacieszyć się wspólnym czasem. Czy Wasze psy i koty także reagują w podobny sposób?

Źródło: twitter

Tagi:

NagraniePies

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]