Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Gdy sięgała po buty, z szafki dobiegł głośny syk i trzask. Kobieta krzyknęła i aż odskoczyła z przerażenia
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.06.2023 16:58

Gdy sięgała po buty, z szafki dobiegł głośny syk i trzask. Kobieta krzyknęła i aż odskoczyła z przerażenia

Nietoperz w bucie
Straż Miejska w Świdniku

Wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale wiele osób już teraz udaje się na wymarzony urlop, zarówno do egzotycznych krajów, jak i na Mazury czy nad Bałtyk. Przed powrotem warto jednak sprawdzić, czy do naszej walizki nie zapakował się pasażer na gapę. Mieszkanka Świdnika była święcie przekonana, że przywiozła do domu gada. W szafce na buty ujawniono natomiast zupełnie inne stworzenie.

Już teraz warto przypomnieć podróżnikom i urlopowiczom, by uważali na swoje bagaże, a pod nieobecność w domu nie pozostawili otwartych okien. Bywa, że dzikie zwierzęta będą szukały bezpiecznego azylu w naszych czterech ścianach.

Wróciła z wakacji z nieproszonym gościem? Konieczna była interwencja służb

Strażnicy miejscy w Świdniku dostali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Racławickiej według zgłaszającej znajduje się wąż. Kobieta w ostatnim czasie przebywała nad jeziorem, dlatego obawiała się, że nieświadomie przywiozła do mieszkania gada.

Na miejscu patrol stwierdził syczenie dochodzące z szafki na buty. Jakież było zdziwienie wszystkich zebranych, kiedy okazało się, że w jednym z butów znajduje się nietoperz, który wydawał trzeszcząco-syczące dźwięki. 

Spytali turystów, dlaczego jeżdżą bryczkami nad Morskie Oko. Ręce opadają, "Obiecałem dziecku koniki"

Nietoperz ukrył się w butach

Czyżby niezapowiedziany gość pomyślał, że zabawnie byłoby schować się do szafki na buty i przestraszyć właścicielkę mieszkania? W żadnym wypadku. Nietoperz nie miał zamiaru sprawiać lokatorce kłopotu, a jedynie szukał dogodnych warunków do zażycia odpoczynku - miejsca ciemnego, suchego i zabezpieczonego przed drapieżnikami. Pech chciał, że wybór padł na obuwie. Patrol odłowił nietoperza i wypuścił na zewnątrz.

Nie wierz w zabobony! Nietoperz to zwierzę, które nie atakuje ludzi

Czy należy bać się nietoperzy? Chociaż ten nocny ssak nie cieszy się dobrą sławę ze względu na mało urodziwy wygląd, plotki związane z zapoczątkowaniem pandemii oraz liczne mity i nawiązania do wampirów w popkulturze, nietoperze na ogół nie sprawiają problemów i wcale nie mają krwiożerczych zamiarów. Zdarza się natomiast, że zawędrują tam gdzie nie trzeba, czyli do wnętrza naszych domów czy mieszkań.

Specjaliści przekonują, że obecność nietoperzy w pobliżu siedlisk ludzkich nie stanowi zagrożenia. W razie znalezienia zwierzęcia nie należy panikować, aczkolwiek zachować szczególną ostrożność przy wynoszeniu go na zewnątrz. Stworzenie to może nie wysysa krwi z ofiary niczym potwór z horrorów, jednak w samoobronie może próbować nas ugryźć.

Źródło: Straż Miejska

Tagi: Zwierzęta
Para adoptowała psa ze schroniska. Personel osłupiał, gdy po 45 minutach słyszy znajomy głos w słuchawce
Podwójna adopcja w schronisku
Melody i Pierre szukali towarzysza dla swojego psa, którego adoptowali dwa lata wcześniej w tym samym schronisku. Kiedy zobaczyli zdjęcie małego Ringo, zakochali się w nim od pierwszego wejrzenia. Kierowani emocjami postanowili od razu wziąć go do domu. Proces adopcji przeszedł sprawnie, a Ringo pojechał do nowej rodziny. Personel schroniska nie mógł uwierzyć, kiedy 45 minut później usłyszał w słuchawce głos pary.Ringo nie miał najlepszego startu w życiu. Przyszedł na świat jako jeden z ośmiu szczeniąt. Jego rodzeństwo od razu zostało adoptowane, a on i jego brat Razmo zostali w schronisku. Los uśmiechnął się do niego, kiedy Melody i Pierre postanowili go adoptować.
Czytaj dalej
Czarny kot przebiegł Ci drogę? Nie mów, że to pech! Jeszcze nie wiesz, jaki z ciebie szczęściarz
czarny kot
Niektórzy wciąż uważają, że czarne koty zwiastują nieszczęście. W przeprowadzonej w 2018 roku sondzie Centrum Badania Opinii Społecznej okazało się, że ponad połowa Polaków wierzy w przesądy. Aż jedna piąta ankietowanych stwierdziła, że czarny kot przebiegający drogę przynosi pecha. Zła sława otaczająca mruczki potrafi sprawić, że te zwierzęta traktowane są źle, a ludzie pozbywają się ich. Zabobonni Polacy nie wiedzą jednak, jakie szczęście potrafi przynieść czarny kot.Od średniowiecza są łączone z demonicznymi siłami i szatanem. Czarne koty w krajach chrześcijańskich nie cieszą się dobrą reputacją. A powinny. Według wielu kultur są zwiastunem bogactwa czy bezpieczeństwa. Co sprawia, że to właśnie w negatywne konotacje wierzymy?
Czytaj dalej