Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Mama kładzie kota obok niemowlęcia. Reakcja dziecka zaskoczyła miliony internautów
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 30.12.2020 01:00

Mama kładzie kota obok niemowlęcia. Reakcja dziecka zaskoczyła miliony internautów

Dziecko z kotem
youtube/Merkley Family

Dziecko, które niespodziewanie pojawia się w domu zamieszkiwanym przez kota, może wyłącznie swoją obecnością rozpętać prawdziwą wojnę domową. To duża zmiana w otoczeniu mruczków obdarzonych silnym instynktem terytorialnym. Czego mogą się spodziewać świeżo upieczeni rodzice w pierwszych miesiącach po powrocie ze szpitala? W przypadku dziecka z nagrania z pewnością salw śmiechu!

Bezcenna reakcja dziecka na widok kota

Kaitlin, czyli mama kilkumiesięcznej dziewczynki Sadie, przebrała córkę w piżamkę, po czym pozostawiła wewnątrz łóżeczka, aby odpoczęła. W tym czasie sama poszła do drugiego pokoju z zamiarem "upolowania" mruczącego przyjaciela. Chciała, aby maleństwo lepiej poznało czworonożnego członka rodziny.

Kiedy wreszcie misja zakończyła się powodzeniem, Kaitlin nachyliła się nad łóżkiem córki i przedstawiła jej uroczego pupila. Niemowlę otworzyła szeroko oczy i z zaciekawieniem przyglądało się obcego gatunkowi. Jednakże reakcja malucha wciąż pozostawała wielką niewiadomą. Czy Sadie nie przestraszy się, gdy kociak wskoczy tuż obok niej?

Nic takiego się nie zdarzyło! Na widok puszystego zwierzaka mała dziewczynka zaczęła krzyczeć z podniecenia i wymachiwać przy tym wszystkimi kończynami. Jej szczęście sięgnęło zenitu, gdy mama postawiła kota w środku łóżeczka i pozwoliła mu swobodnie spacerować wokół córki. Co to było dla niej za przeżycie!

Co zabawne, zwierzak niespecjalnie przejął się tak rozentuzjazmowaną reakcją na jego widok. Wygląda na to, że czym prędzej próbował ewakuować się z głośnego pokoju i oddać swoim kocim sprawom. Na tym etapie rozwoju dziecka mógł jeszcze nie przywyknąć do tak głośnych okrzyków. 

Dziecko i kot pod jednym dachem

Jak koty postrzegają niemowlęta? Ku zaskoczeniu wielu osób, okazuje się, że zazwyczaj bardzo pozytywnie. Dobrze zsocjalizowane mruczki nie będą miały problemu z przyjęciem nowego domownika pod swój dach. Nie oznacza to jednak, że na tym etapie rodzice są wolni od wdrażania potrzebnych zmian we wspólne życie. Nie mogą w końcu powierzyć swojego bobasa pod opiekę futrzaka, ślepo wierząc, że nic mu przy nim nie grozi.

Zdarza się, że niektóre pupile traktują niemowlęta poniekąd jako konkurencję o uwagę właścicieli. Mogą wtedy zachowywać się wobec nich agresywnie, czując, że rodzice poświęcają im zbyt wiele czasu. Powodem jest najzwyklejsza zazdrość, dlatego warto pracować nad zachowaniem zwierzaka i przyzwyczaić go do tego, że nie jest pępkiem świata.

Warto mieć również na oku najmłodszego członka rodziny podczas zbliżeń z pupilem. Dziecko może nie zdawać sobie sprawy, że swoim zachowaniem straszy lub prowokuje zwierzę do ataku, dlatego jego opiekun musi stale trzymać rękę na pulsie, by załagodzić narastający konflikt. 

Pierwsze spotkanie kota z małym człowiekiem jest najbardziej kluczowym momentem w ich relacji. Właśnie wtedy powinniśmy ciągle zwracać uwagę na mowę ciała pupila i reagować na każdy sygnał wrogości lub poczucia dyskomfortu u dziecka, jak i zwierzaka. Dzięki temu możemy sprawić, że szybko zapałają do siebie sympatią i staną się nierozłącznymi przyjaciółmi. 

Zobacz nagranie: