Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zając trafił pod opiekę specjalistów. Dzieci poważnie go zraniły
Marta Kulik
Marta Kulik 29.08.2019 16:05

Zając trafił pod opiekę specjalistów. Dzieci poważnie go zraniły

dzieci
pomagam.pl

Dzieci maltretowały bezbronnego zająca. Kopały go jak piłkę, ciągnęły za uszy jak torbę. Zwierzę w ciężkim stanie, ze złamaną łapą, trafiło pod opiekę Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu i wymaga specjalistycznego leczenia.

Dzieci potrafią w okrutny sposób traktować zwierzęta. Boleśnie przekonał się o tym zając, który został znaleziony w jego naturalnym środowisku, a następnie przeniesiony w miejsce, w którym dzieci, za zgodą dorosłych, urządziły mu piekło. Żywe stworzenie zostało potraktowane jak zabawka.

Dzieci znęcały się nad zającem

Jak czytamy na stronie internetowej zbiórki, mała kulka została znaleziona w trawie i potraktowana jak zdobycz, którą oddano dzieciom. Najprawdopodobniej dorośli uznali, że te mają prawo robić ze zwierzęciem wszystko, na co będą miały ochotę. Być może myśleli, że zając nie ucierpi na tym, co nazywali zabawą. To przekonanie jednak okazało się zgubne.

-Dla rozrywki dla zabawy dla zajęcia czasu dzieciom. One tak lubią zajączki, tyle bajek oglądały, tak bardzo marzyły o prawdziwym dzikim zwierzęciu — czytamy na pomagam.pl.

Dzieci jednak nie miały litości. Zając ma liczne urazy wewnętrzne, uszkodzoną łapę, jest w szoku. W ostatniej chwili trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie został objęty opieką specjalistów. Zwierzę wymaga rehabilitacji oraz kosztownego leczenia, na ten cel w sieci została utworzona zbiórka.

Jak pomóc zającowi?

Zającowi można pomóc, wspomagając internetową zbiórkę. W ośrodku zwierzak otrzymał imię Igor i powoli dochodzi do siebie. Niestety, leczenie dzikiego zwierzęcia wiąże się z wieloma kosztami. Bezmyślne zachowanie i przemoc sprawiły, że bez tego Igor byłby skazany na śmierć. Przerażone zwierzę czeka na pomoc i powrót do zdrowia. Pracownicy ośrodka robią wszystko, aby zapewnić mu komfortowe warunki, przekazali mu między innymi specjalnie wydzieloną przestrzeń.

Ośrodek zajmuje się też pomocą wielu innym zwierzętom. Jak wynika z portalu pomagam.pl, pracownicy w tej chwili zbierają datki także dla oślepionego lisa, kota znalezionego w worku, psa, który został uderzony siekierą czy chorych ptaków, skrzywdzonych przez człowieka. Każdy, kto chce pomóc Igorowi, powinien kliknąć TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dzieci

Zając Igor został skatowany przez dzieci, które traktowały go jak zabawkę.

dzieci

Zwierze ma uszkodzoną łapę, urazy wewnętrzne i potrzebuje specjalistycznego leczenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. McDonald’s z ogromnym logo w Łazienkach. Sprawa wywołuje wielką burzę
  2. Bezpańskie psy wciąż zamieszkują teren opuszczonego Czarnobyla. Jest ich tam nawet 300
  3. Dziewczynka trzymała w ramionach swojego umierającego kota. Śpiewała mu ostatnią piosenkę
  4. Kierowca potrącił kota. Zwierzak wylądował w szpitalu, miał skomplikowaną operację
  5. Pies zaczął wysyłać sygnały. Dzięki nim rodzice odkryli, że pod ich nieobecność dziecku dzieje się krzywda
  6. Pies wiedział, że to ostatnie chwile, przyprowadzili go na łoże śmierci pana. Nie był w stanie opanować emocji

Źródło: pomagam.pl

Powiązane