Swiatzwierzat.pl
Dziadek i wnuczka

youtube/Davy Vanhaesendonck

Dziadek pogrążył się w żałobie. Myślał, że nic go już tutaj nie trzyma, wtedy wnuczka wręcza mu prezent od serca

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Dziadek opłakiwał śmierć ukochanej żony, z którą spędził wspólnie aż 63 lata. Pech chciał, że krótko po jej odejściu, również ich wspólny pupil przeszedł na drugą stronę tęczy. Starszy pan nie radził sobie z samotnością,

W chwili kręcenia filmu pan François Vermeir miał 85 lat. Zawsze był serdecznym, otwartym i uśmiechniętym człowiekiem, który bardzo kochał swoich bliskich, a także uwielbiał zwierzęta. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy został w domu całkowicie sam.

Dziadek został w domu sam

24 lipca 2014 roku świat starszego pana całkowicie się załamał. To właśnie tego dnia jego ukochana żona, bez której nie wyobrażał sobie reszty życia, przegrała walkę z chorobą. Po nagłej stracie nie potrafił się na nowo pozbierać. Jedynym pocieszeniem w najtrudniejszych chwilach była obecność wiernego czworonoga, który zawsze stał przy jego boku.

W tym wypadku powiedzenie "nieszczęścia chodzą parami" niestety się spełniło. Zaledwie cztery miesiące po śmierci żony, Pan François musiał pochować także swojego psa. Czuł niewyobrażalną pustkę, której nic ani nikt nie był w stanie załatać. 

Wnuczka wybrała dla dziadka najpiękniejszy prezent

Bliscy 85-latka regularnie go odwiedzali, aby upewnić się, że dziadkowi niczego mu nie brakuje. Chociaż rodzina bardzo się o niego troszczyła i robiła wszystko, aby okazać mu wsparcie w tych trudnych chwilach, czuli, że to nie wystarcza.

Rodzina pana François zauważyła, że jego uśmiech jest nieszczery i wymuszony. Starał się ze wszystkich sił, żeby nikt nie dostrzegł, jak bardzo cierpi. Po pewnym czasie rodzina zaczęła podejrzewać, że gdy tylko emeryt zostaje w domu sam, nachodzą go depresyjne myśli, przez co płacze z żalu po stracie żony i pupila.

Wnuczka starszego pana niewyobrażalnie mu współczuła. Pewnego dnia wpadła na świetny pomysł, jak sprawić, by na jego usta zagościł dawny uśmiech.

W tym celu namówiła rodziców do przygarnięcia szczeniaczka, który rozjaśniłby życie mężczyzny na nowo. Spośród wszystkich psiaków gotowych do adopcji wybrała tego, który najbardziej pasował do jej dziadka. Następnie pojechała z wizytą do domu staruszka i zrobił mu najwspanialszą niespodziankę.

Zaskoczony pan François nie potrafił powstrzymać łez. Z radości ucałował policzek dziewczynki i przytulił maleństwo do piersi. Na pierwszy rzut oka widać, że zakochał się w czworonogu od pierwszego wrażenia. Na sam koniec pozwolił wnuczce wybrać imię dla jego nowego przyjaciela. Dziewczynka nadała mu imię nawiązujące do jednej z najpopularniejszych postaci kreskówek i komiksów - Snoopy.

źródło: podaj.to

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >