pies siedzi
Źródło: pixabay.com/Mylene2401

Dlaczego pies na mnie siada? 5 przyczyn, powinieneś znać prawdę

5 Listopada 2020

Dlaczego pies na mnie siada? Wiele czworonogów lubi spędzać czas jak najbliżej swoich właścicieli. Czasem jednak zwierzaki potrafią przesadzać. W wielu wypadkach psy, które są na to zdecydowanie za duże, próbują siadać swoim opiekunom na kolanach. Poniżej wyjaśnimy, czemu tak się zachowują.

Dlaczego pies na mnie siada? To pytanie zadają sobie setki właścicieli tych zwierząt. O ile większość z nich uwielbia fizyczną bliskość ze swoim pupilem, tego typu zachowanie potrafi być uciążliwe. Nie chodzi tu wyłącznie o naszą wygodę. Niektóre psy są na tyle duże, że siadając na opiekunie, lub jego małym dziecku mogą wyrządzić człowiekowi krzywdę. Warto jednak spróbować zrozumieć czworonoga, który nie zawsze zdaje sobie sprawę ze swojej wielkości.

Suczka rzadkiej rasy zaszła w ciążę. Gdy zaczęła rodzić, właścicielom opadły szczękiSuczka rzadkiej rasy zaszła w ciążę. Gdy zaczęła rodzić, właścicielom opadły szczękiCzytaj dalej

Dlaczego pies na mnie siada?

Nasze kolana lub stopy nie są najwygodniejszym siedziskiem dla psa. Choć łatwo domyślić się, że nie chodzi tu o wygodę, znalezienie odpowiedzi na pytanie "dlaczego pies na mnie siada?" może okazać się trudniejsze, niż byście się spodziewali.

1. Jest to zachowanie typowe dla jego rasy. Niektóre odmiany czworonogów wymagają więcej fizycznej bliskości z opiekunami niż inne. Do tej grupy zaliczymy między innymi psy do towarzystwa - zwierzaki o raczej drobnej budowie, takie jak maltańczyki czy mopsy.

O dziwo jednak ta potrzeba nie dotyczy wyłącznie zwierzaków, które bez problemu zmieszczą nam się na kolanach. Dogi niemieckie także znane są z tego zachowania.

2. Psu zależy na rozprowadzeniu swojego zapachu. Jako że czworonogi szczególnie mocno opierają się na węchu, zapach jest dla nich kluczowym sposobem na identyfikację osób i innych zwierząt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dlaczego pies wszystko liże? Wyjaśniamy powody nietypowego nawyku
2. Straty są ogromne, ale ubezpieczeń nie będzie. Znamy ostateczne stanowisko resortu rolnictwa
3. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"

Z tego względu większość z nich będzie starać się roztoczyć swoją woń w całym domu, a także na członkach swojej rodziny. W ten sposób pokazuje swoją więź z opiekunem innym spotkanym psom oraz utwierdza się w przekonaniu, że coś nas z nim łączy.

3. Pokazanie dominacji. Ten aspekt tego zachowania uwypukla się, gdy pies siada na naszych kolanach i nogach, gdy w domu, lub bliskim sąsiedztwie pojawia się inny zwierzak, lub nowy członek rodziny. Stara się pokazać w ten sposób, że to on jest naszym ulubieńcem.

Takie zachowanie ma nie tylko wskazać, że cieszy się naszymi szczególnymi względami, lecz także pomóc ustalić hierarchię w domu.

4. Chce się przytulić. Podobnie jak ludzie, psy także potrzebują od czasu do czasu kontaktu fizycznego ze swoimi bliskimi. Przytulanie się do nas czy siadanie nam na kolanach jest dla nich po prostu miłe.

5. Chce się bawić. Trudno nie zwrócić uwagi na zwierzaka, który dosłownie na nas wchodzi. Psy to wiedzą i wykorzystując, by skłonić nas do zabawy. Zazwyczaj moszczeniu się na naszych nogach towarzyszą wtedy energiczne ruchy lub podgryzanie.

Owczarek wskoczył na łóżko i zaczął chodzić po właścicielach. Miał powód, jaki?Owczarek wskoczył na łóżko i zaczął chodzić po właścicielach. Miał powód, jaki?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niania znęcała się nad dzieckiem. Wtedy w obronie malucha stanął pies
  2. Będą nowe ograniczenia i zakazy. Mamy potwierdzenie z Kancelarii Premiera
  3. Bernardyn panicznie bał się fryzjera. Wtedy jego właściciel zdjął koszulkę i zrobił coś niesamowitego
  4. Adoptował ciężarną suczkę pitbulla. Nie mógł uwierzyć, gdy zaczęła rodzić
  5. Rząd podjął decyzję. Chcą zabić 17 milionów norek
  6. Polskie Babcie dziś znowu staną w obronie praw człowieka. Przypominamy niezwykłe słowa wsparcia, które skierowały do kobiet
  7. Łatwo zepsuć smak najlepszych gołąbków 1 złą decyzją. Nawet pyszny farsz ich nie uratuje, chodzi o kapustę

źródło: youtube.com

Następny artykuł