Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Co robi kot wypuszczony na zewnątrz? Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 26.02.2019 11:27

Co robi kot wypuszczony na zewnątrz? Naukowcy doszli do zaskakujących wniosków

co robi kot
unsplash.com Timothy Meinberg

Co robi kot wypuszczony na zewnątrz? Niejeden właściciel na pewno zastanawiał się kiedyś, czy zajmuje się jego mruczek, kiedy wychodzi na dwór. Jak się okazało, nie tylko koci właścicieli głowili się nad tym zagadnieniem. Naukowcy również, więc postanowili sprawdzić, co robi kot, kiedy nie przebywa w domowym zaciszu – doszli do zaskakujących wniosków!

Czworonogi, jeżeli tylko mają taką sposobność, z chęcią spędzają swój czas na dworze. Jednak co sprawia, że koty tak bardzo lubią przebywać całe dnie na świeżym powietrzu? Zastanawiałeś się kiedyś, co robi kot, kiedy wychodzi na dwór? Naukowców również frapowało sekretne życie kotów poza domem, dlatego postanowili sprawdzić, czym zajmuje się mruczek, kiedy jest na dworze.

Co robi kot na dworze?

Nie wszystkie koty mają okazję, by codziennie wychodzić na dwór, jednak jeśli mieszkasz w okolicy, która jest wystarczająco bezpieczna, nie ma żadnych przeciwwskazań, by pozwalać kotu nacieszyć się naturą. Zwierzęta z radością na własną rękę odkrywają najbliższe otoczenie i lubią przebywać na świeżym powietrzu. Co robi kot, kiedy wypuszczasz go z domu? Naukowcy ustalili, że jego zajęcia na zewnątrz wcale nie różnią się tak bardzo od tych, na których spędza czas w domu!

Kot na zewnątrz: co robi?

Większość czasu spędzonego na dworze, kot spędza na badaniu i patrolowaniu terytorium. Sprawdza, czy inne koty przebywają gdzieś niedaleko i znaczy swój teren, żeby inne osobniki wiedziały, że to jego terytorium. Kiedy już sprawdzi, co nowego wydarzyło się w okolicy, kot jest gotowy na polowanie. Wrodzony instynkt sprawia, że zwierzę z radością spędza czas, polując, na co pożytkuje sporo swojej energii. Łowy nie zawsze od razu kończą się pomyślnie, bywa więc, że na tej jednej czynności kotu upływa cały dzień!

Co robi kot poza polowaniem i sprawdzaniem granic terenu? Okazuje się, że nic specjalnie odmiennego od tego, czym zajmuje się w mieszkaniu! Zwierzę spędza czas na takich czynnościach jak spanie, wylizywanie futerka i obserwowanie otoczenia. Koty świetnie czują się w naturalnym środowisku i lubią przebywać na otwartej przestrzeni. Mają także szansę, by spotkać inne koty i spędzić z nimi czas. Jeśli masz możliwość wypuszczania pupila na dwór, nie wahaj się – kot mający szansę na spędzenie czasu na dworze z pewnością będzie zadowolony!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

co robi kot

Koty, które wychodzą na zewnątrz: czym się zajmują?

co robi kot

Jak się okazało, zwierzęta, które swój czas spędzają na dworze, wcale nie robią nadzwyczajnych rzeczy!

co robi kot

Koty spędzają czas na dworze na badaniu terenu i obserwowaniu otoczenia.

co robi kot

Oprócz tego pielęgnują swoje futerko, a także odpoczywają.

co robi kot

Zwierzęta spotykają się też z innymi kotami i budują z nimi relacje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lwy w rezerwacie przyrody zabiły trzech kłusowników. Polowali na nosorożce
  2. Dlaczego kot oblizuje się po jedzeniu? Faktycznie mu smakowało?
  3. Dlaczego kot budzi cię rano i w nocy? 5 głównych powodów

źródło: zpazurem.pl