Swiatzwierzat.pl
chart

youtube.com/Viktor Larkhill

Porzucony chart nigdy w życiu nie zaznał miłości. Reakcja na pierwszego buziaka jest bezcenna

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

Chart został porzucony przez myśliwego. Przestraszona suczka trafiła do kliniki, gdzie musiała dojść do siebie po ciężkich przeżyciach. Była bardzo wychodzona, bała się ludzi, a jej biodro było złamane przez poprzedniego właściciela. Czekała ją długa drog

Chart o imieniu Ruby trafił pod opiekę weterynarzy w idealnym momencie. Biedna suczka była wycieńczona, niedożywiona i bała się każdego dotyku. Widać było, że nigdy nie zaznała czułości - głaskanie, pocałunki i przytulanie budziły w niej niepokój. Jednak uwieczniono pierwszego buziaka, jakiego dostała po kilku tygodniach rekonwalescencji - jej reakcja chwyta za serce.

Chart nigdy nie zaznał miłości

Biedna Ruby została nagrana podczas swojego pierwszego badania u weterynarza. Psina była przestraszona i chciała jak najszybciej wrócić do swojej klatki. Jednak lekarze zrobili wszystko, by chart został bezpiecznie znieczulony i przebadany. Na rentgenie widać, jak bardzo połamane jest biodro psa, które zostało uszkodzone przez myśliwego, by nie mogła za nim biec.

Wychudzona suczka została otoczona troskliwą opieką. Weterynarze robili co w ich mocy, by przybrała na wadze i doszła do siebie. Jej biodro po jakimś czasie także przestało jej dokuczać. W kilka tygodni Ruby stała się zupełnie innym psem, poza jednym aspektem - wciąż panicznie się wszystkiego bała.

Jednak znalazła opiekunów, którzy byli gotowi podjąć się resocjalizacji suczki i pokazania jej, czym jest miłość. Nagrano także ich pierwsze spotkanie w holu kliniki, gdzie dochodziła do siebie psina. Para, która przyszła adoptować Ruby, była w niej absolutnie zakochana. Widać było, że sam chart także był zainteresowany nowymi właścicielami, ale bardzo się ich bał.

Pies dostał pierwszego buziaka 

Wtedy kobieta, która zajmowała się Ruby w klinice, postanowiła pokazać jej, że nic jej nie grozi. Dała jej kilka soczystych buziaków w pyszczek na pożegnanie i poradziła nowym opiekunom spróbować tego samego. Potem oddaliła się, a suczka nie miała wyboru i musiała zostać z nowymi właścicielami.

Nowa pani Ruby postanowiła pokazać jej delikatnie, że jest z nią bezpieczna. Zaczęła gładzić psinę po pyszczku, powoli się do niej zbliżając. Na początku Ruby się wykręcała i nie chciała czułości, ale cierpliwa kobieta nie zrażała się tym. W końcu po kilkunastu minutach udało jej się zbliżyć po pyszczka Ruby na tyle, że mogła dać jej buziaka. Chart na chwilę zamarł, po czym pozwolił obsypać się całusami nie tylko nowej pani, ale także panu! Wideo wzrusza do łez - mamy nadzieję, że wspólne życia Ruby i jej właścicieli jest jak z bajki.

źródło: youtube.com

Podobne artykuły

unsplash/Markus Winkler

Psy

Weterynarze biją na alarm. Rośnie liczba zachorowań na parwowirozę wśród psów

Czytaj więcej >
YT/Pitiful Animals

Psy

Właściciel porzucił gospodarstwo, zostawiając w nim psy na łańcuchu

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Oborniki

Psy

Suczka była przekazywana z rąk do rąk i traktowana jak przedmiot. Straszne, co wyrządził jej człowiek

Czytaj więcej >
OTOZ Animals Inspektorat Gliwice

Psy

Przekazali smutne wieści. Mała Mia nie żyje

Czytaj więcej >
BRAK

Psy

Konający pies został uratowany. Dziś już nie przypomina dawnego siebie

Czytaj więcej >
facebook/psiabezdomnosc

Psy

Martwa suczka znaleziona w reklamówce. Sprawa trafi na policję

Czytaj więcej >