Swiatzwierzat.pl

twitter/Joaquín López-Dóriga

Brutalne zamieszki w meksykańskim więzieniu. W jednej z cel znaleziono wytatuowanego kota

13 Marca 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Nalot na więzienie Ciudad Juarez w stanie Chihuahua przyniósł nieoczekiwane odkrycie. W więziennej celi przebywał kot. Mruczek, najprawdopodobniej należący do rasy sfinks, był jednym z dziewięciu pupili należących do osadzonych. Na jego ciele widniał wytatuowany symbol gangu.

Prócz telewizora plazmowego, broni, alkoholu oraz używek, osadzeni w więzieniu stanowym nr 3 w miejscowości Ciudad Juárez trzymali w celach zwierzęta. Jedno z nich zostało oznakowane gangsterskimi tatuażami.

Policjanci wpadli do więzienia, by stłumić zamieszki

W związku z noworoczną próbą wydostania się więźniów przez bramę meksykańskiego więzienia, funkcjonariusze policji oraz członkowie służby więziennej przeprowadzili nalot na zakład karny. Uzbrojeni bandyci mieli udać się do celi, w której przebywał Ernesto „El Neto” Alfredo Piñon – przywódca gangu Mexicles, który jest powiązany z osławionym kartelem Sinaloa. Gang zajmuje się wymuszeniami, handlem ludźmi, narkotykami i bronią.

W wyniku zamieszek zmarło siedmiu więźniów i dziesięciu strażników. Chociaż przywódca gangu wrócił na wolność, zginął kilka dni później podczas strzelaniny z policją.

Podczas czyszczenia placówki służby odkryły w celach aż 2,8 tysięcy zakazanych przedmiotów, które zostały przemycone na teren więzienia. Wśród nich wymienia się alkohol, narkotyki, kilkanaście karabinów, pistolety, mechanicznego byka, elektronikę, instrumenty muzyczne, a nawet żywe zwierzęta. Okazuje się, że ulubionym podopiecznym samego “El Neto” był bezwłosy, ale wytatuowany kot. 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Delikatną skórę zwierzęcia pokrywały gangsterskie tatuaże

Aby podkreślić przynależność pupila do więziennego gangu, na jego ciele wytatuowano piracką flagę i charakterystycznego orła, czyli symbole związane z grupą przestępczą działających w stanie, oraz napis "Hecho en Mexico" czyli w wolnym tłumaczeniu "wyprodukowane w Meksyku". Wiele wskazuje na to, że tatuaże wykonywano bez zastosowania znieczulenia.

Nie ulegało wątpliwości, że okaleczony kot, jak i reszta nielegalnie przetrzymywanych zwierząt domowych, potrzebują pilnej opieki weterynaryjnej. W tym celu przewieziono je do lokalnego schroniska dla zwierząt. Mruczek o bandyckim wyglądzie został tymczasowo nazwany “Mishicles”. 

Miłośnicy zwierząt dopytują o adopcję "narko-kota"

Około 3-letnim zwierzęciem zajęli się lekarze oraz technicy weterynarii. Chociaż Mishicles został zbadany oraz zaszczepiony, a skrajnie nieodpowiednie warunki, w których dotychczas przebywał, nie zraziły go do kontaktu z człowiekiem, początkowo nic nie wskazywało na to, by w najbliższym czasie sfinalizowano jego adopcję. 

- Myśleliśmy, że kot będzie bardziej agresywny. Byliśmy w błędzie. Zwierzę jest bardzo przyjazne. Dostajemy dużo pytań, czy jest możliwości adopcji kota. Póki co, jest to niemożliwe, ponieważ zwierzę jest częścią śledztwa prowadzonego przez rząd stanowy - przekazała Giselle Rubio, lekarz weterynarii.

Finalnie dyrekcja placówki w porozumieniu z władzami miasta Juarez podjęła decyzję o znalezieniu dla kota nowych opiekunów poza Meksykiem oraz utajeniu ich tożsamości. W ten sposób zminimalizowano szansę na to, że zostaną oni namierzeni przez członków gangu, jeśli upomną się o swoją “własność”.

Źródło: koty.pl, noizz.pl

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

CZYTAJ DALEJ
 Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

KotZnęcanie się nad zwierzętami

Podobne artykuły

Koty

Dziewczynka zaczęła głośno płakać. Reakcja kota przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania
Czytaj więcej >

Koty

Kot ukrył się za czerwonym płotem. Wypatrzeć go potrafią tylko osoby o orlim wzroku
Czytaj więcej >

Koty

Policja zatrzymała 20-letniego wandala. "Sprzedał" go kot konfident
Czytaj więcej >

Koty

Lady Godiva przeżyła dekadę na ulicy. Pomimo nadąsanej miny, drzemią w niej wielkie pokłady miłości
Czytaj więcej >

Koty

Choć płyn uciska jej mózg, nie traci chęci do życia. Kotka Milly chce być po prostu kochana
Czytaj więcej >

Koty

Rolnik zauważył, że kura dziwnie się zachowuje. Zamiast jajek, wysiadywała kocięta
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]