bokser
Źródło: YouTube/panamagirl80

Malutki bokser był ciekaw strasznego filmu. Reakcja psiaka mówi sama za siebie

22 Stycznia 2021

Psy często towarzyszą nam podczas oglądania telewizji. Zwierzęta wpatrują się w ekran, ale czy coś naprawdę widzą i czy coś rozumieją? Naukowcy już dziesiątki lat temu zbadali psi organizm, chcąc dowiedzieć się, co czworonogi widzą na ekranie. Czy to możliwe, aby przeżywały filmy tak jak my?

- Moje psie dziecko Paulie Gualtieri ogląda straszny film. Nie może Nan niego patrzeć i odwraca wzrok. Poczekajcie do końca - napisała jedna z użytkowniczek serwisu YouTube, dzieląc się w sieci zdjęciem ukochanego czworonoga.

Faktycznie, bokser z zaciekawieniem wpatrywał się w ekran. W tle słychać było straszną muzykę, która zdecydowanie mówiła nam, że film nie nadaje się dla dzieci! Pies z zaciekawieniem obserwował ekran, a w kulminacyjnym momencie odwrócił wzrok! Zwierzak zwinął się w kłębek, spoglądając na swoją opiekunkę. Pies nie chciał dalej oglądać strasznego filmu? Czy faktycznie widział, co ogląda?

Co widzą psy na ekranach telewizorów?

Nagranie z uroczym bokserem obejrzało w sieci ponad 4,5 mln osób! Wiele osób przejęło się psiakiem, pisząc, że odwrócił wzrok nie chcąc mieć koszmarów. Inni uważają, że zwierzak znudził się filmem i nie chciał go dłużej oglądać. A jaka jest prawda?

Psy Joe Bidena nie wprowadziły się jeszcze do Białego Domu. Dlaczego?Psy Joe Bidena nie wprowadziły się jeszcze do Białego Domu. Dlaczego?Czytaj dalej

Zdaniem wielu badaczy psy przed ekrany telewizorów przyciąga akcja, która się na nim dzieje oraz znane im dźwięki takie jak np. szczekanie, skomlenie czy wycie. Czworonogi podążają wzrokiem za ruchem. A kiedy akcja się kończy, mamy do czynienia z długim monologiem czy z martwą scenę, psy odwracają wzrok, szukając dla siebie innego zajęcia.

Czy psy czerpią radość z oglądania telewizji?

Niestety, naukowcy nie rozwiązali jeszcze kwestii dotyczącej radości z oglądania telewizji przez zwierzęta. Psy lubią spędzać z nami czas, dlatego z "chęcią" oglądają z nami telewizje. Kiedy my czerpiemy z tego radość, nie wiadomo, co odczuwają zwierzęta. Na pewno są szczęśliwe z możliwości przebywania z nami (i z tego, że głaszczemy je po brzuszku), ale czy z oglądania telewizji również?

Psy potrafią na ekranie telewizora rozpoznać inne zwierzęta. Niektóre pupile nawet utożsamiają się z nimi, jednak wszystko zależy od charakteru zwierzaka. Co ciekawe, specjalnie dla zwierzaków powstał nawet 24-godzinny kanał bez reklam pod nazwą DogTV. Kiedy my jesteśmy w pracy, możemy umilić naszym czworonogom samotne dnie w domu.

Zobacz wideo:

Następny artykuł