Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > "Bójka na zwierzaki" - połączenie rozrywki i edukacji dla miłośników zwierząt
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.03.2022 18:52

"Bójka na zwierzaki" - połączenie rozrywki i edukacji dla miłośników zwierząt

bójka na zwierzaki
fot. Materiały prasowe

Jesteś fanem rywalizacji, a podczas spotkań ze znajomymi zawsze najbardziej lubisz grać w gry planszowe? A może uwielbiasz przyrodę i fascynujesz się zwierzętami? Jeśli ten opis do Ciebie pasuje, koniecznie musisz spróbować gry "Bójka na zwierzaki", która jest nie tylko świetną zabawą, ale też okazją do nauki nowych rzeczy.

"Bójka na zwierzaki" to idealna forma rozrywki na długie zimowe wieczory. Możesz w nią zagrać zarówno z rodziną, jak i z przyjaciółmi. Jest to okazja do nauczenia się czegoś nowego, ale też poćwiczenia refleksu i spostrzegawczości. Na czym polega gra "Bójka na zwierzaki"?

"Bójka na zwierzaki" - połączenie rozrywki i edukacji

"Bójka na zwierzaki" to wyjątkowa gra edukacyjna, której głównym celem jest nie tylko rozrywka, ale też przekazanie wiedzy na temat różnych gatunków zwierząt. Gra przypomina popularną zabawę Dooble, z tą różnicą, że dopasowujemy do siebie nie tylko takie same rysunki, ale również słowa, a niekiedy nawet nazwę do obrazka. Co ciekawe, "Bójka na zwierzaki" zawiera w swojej ofercie aż 180 gatunków zwierząt, a większość z nich zapisana jest za pomocą pełnej dwuwyrazowej nazwy, co umożliwia słownikowe wręcz nauczenie się nazw wszystkich rodzajów stworzeń. Pomoże nam to również odróżniać od siebie poszczególne gatunki wchodzące w skład tego samego rodzaju zwierząt.

Nazwy wymieniane w grze obejmują nie tylko stworzenia występujące w Polsce, ale też gatunki żyjące w wielu zakątkach świata, jak na przykład mors arktyczny, renifer tundrowy czy pingwin cesarski. Gra polega na jak najszybszym dopasowaniu do siebie obrazków, słów lub przyporządkowaniu nazwy gatunku do jego rysunku. Możliwe jest również podnoszenie poziomu trudności oraz wybieranie obszarów geograficznych na mapie świata.

Gra zawiera w swojej ofercie nie tylko karty z nazwami i rysunkami poszczególnych gatunków zwierząt, ale też specjalny słowniczek obrazkowy, który pozwala zidentyfikować poszczególne stworzenia. Składa się on z 14 dwustronnych plansz, obejmujących różne obszary geograficzne świata, co pozwala nam dowiedzieć się więcej na temat dokładnych miejsc występowania różnorodnych zwierząt.

Gra pozwala rozwijać spostrzegawczość, refleks i szybkość łączenia faktów, które są niezbędne w drodze do zwycięstwa. Jednak to, co odróżnia "Bójkę na zwierzaki" od innych gier planszowych, to jej walor edukacyjny i możliwość poznawania nowych gatunków stworzeń z całego globu. Gra zawiera aż 105 kart i jest przeznaczona dla dzieci powyżej ósmego roku życia. W rozrywce może uczestniczyć aż 8 osób, co sprawia, że jest to idealna opcja na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Zobacz zdjęcie:

bójka na zwierzaki
fot. Materiały prasowe

Tagi: Zwierzęta