Swiatzwierzat.pl > Psy > 7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 16.08.2022 11:51

7 najbardziej wrażliwych ras psów. Należy je traktować delikatnie

Border colie canva PRO
fot. Kat Jayne z Pexels, canva.com

Psy, podobnie jak ludzie, mają swoje własne charaktery i usposobienia. Rozważając zakup wymarzonego pupila, warto zastanowić się, czy będziemy dobrze się z nim dogadywać. Jednym z ważnych czynników, który świadczy o osobowości czworonoga, jest emocjonalność. Poznaj 7 psich ras obdarzonych wysoką wrażliwością.

Niektóre psy cechuje większa emocjonalność, niż inne. Z poniższego artykułu dowiecie się, które czworonogi są najbardziej wrażliwe i w domu jakiej osoby sprawdzą się najlepiej.

Owczarek australijski

Rasa ta jest przyzwyczajona do pracy z pasterzami, dzięki czemu dobrze radzi sobie w rozpoznawaniu sygnałów wysyłanych przez człowieka. Owczarek australijski jest zdecydowanie wrażliwy na emocje, co odbija się na jego sposobie przywiązania. Ciężko jest mu rozstać się z opiekunem, a separacja może wiązać się dla niego z lękiem.

Owczarek australijski canva PRO
fot. Tatyana Consaul, canva.com

Amerykański pitbulterier

Czworonogi tej rasy mają na ogół dość negatywną reputację. Nic w tym dziwnego, gdyż zostały wyhodowane do polowań i walk z innymi zwierzętami. Jednak w kontaktach z ludźmi są raczej niegroźne i mają przyjacielskie nastawienie. Silnie reagują na emocje swoich właścicieli i potrafią okazać miłość.

Amerykański pitbulterier canva PRO
fot. DevidDO, canva.com

Cavalier King Charles Spaniel

Rasa ta jest łagodna i serdeczna. Stworzono ją, by towarzyszyła ludziom, dzięki czemu jest wrażliwa na emocje i idealnie radzi sobie w roli zwierzęcia terapeutycznego.

Cavalier King Charles Spaniel canva PRO
fot. susanguestphoto, canva.com

Labrador retriever

Ludzie uwielbiają te psiaki. Są grzeczne, energiczne, a zarazem wrażliwe i kochające. Często pomagają podczas terapii osób niepełnosprawnych czy w trakcie pracy z dziećmi. Ponadto z natury są bardzo pracowite.

Labrador retriever canva PRO
fot. telliott4, canva.com
Tagi: Pies