Swiatzwierzat.pl
konkurs zoologiczny IRBIS

fot. Oliwia Kucharska

Weź udział w konkursie zoologicznym IRBIS i wygraj super nagrody!

20 Września 2021

(Ostatnia zmiana: 20 Września 2021)

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Udostępnij:

Ruszyła kolejna, czwarta edycja Warszawskiego Konkursu Zoologicznego IRBIS organizowanego przez Warszawskie ZOO. Każda z edycji poświęcona jest innym zagadnieniom zoologicznym i ekologicznym, a jej adresatami są różne grupy wiekowe uczniów.

Tegoroczny konkurs, pt. „Po co komu ZOO?”, przeznaczony jest dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów wszystkich klas szkół ponadpodstawowych (liceów, techników, szkół zawodowych). Celem tej edycji jest promowanie misji i roli współczesnych ogrodów zoologicznych. Organizatorzy postawili na pracę w grupach i propagowanie idei dobrej współpracy. W IRBISIE mogą wziąć udział zespoły uczniowskie złożone z 3-5 osób. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap to test wiedzy, sprawdzający wiadomości uczniów na temat funkcjonowania współczesnych ogrodów zoologicznych i ich roli opartej na 5 filarach. Do drugiego etapu przejdą ci, którzy uzyskają z testu wynik na poziomie co najmniej 70%. Wówczas uczestnicy będą mogli wystartować w jednej z 4 kategorii artystycznych: 

  • nagranie z występu typu happening, teledysk, film krótkometrażowy, reportaż, skecz, przedstawienie (do wyboru),

  • mural (min 2x2 m),

  • wystawa fotograficzna lub malarska z opisem idei roli ogrodów,

  • kampania w mediach społecznościowych (scenariusz kampanii na wybranym kanale - facebook, tik tok, instagram - minimum 5 wpisów, oprawa graficzna, banery).

Ważne jest, aby w wybranej przez siebie kategorii zawrzeć co najmniej 3 z 5 filarów, na których oparte jest funkcjonowanie dzisiejszych ogrodów zoologicznych. Te filary to: hodowla zagrożonych gatunków, edukacja, nauka, rekreacja i rehabilitacja dzikich zwierząt.

W tym roku, po raz kolejny, do IRBISA dołączył ogród zoologiczny w Płocku. Warszawskie ZOO chciałoby, by w kolejnych latach konkurs objął swoim zasięgiem wszystkie ogrody zoologiczne w Polsce.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Samo wzięcie udziału w nim gwarantuje jak zawsze dawkę rzetelnej wiedzy i dobrą zabawę. 

Patronką konkursu jest irbiska Layla z Warszawskiego ZOO.

Szczegóły i regulamin konkursu na stronie: https://zoo.waw.pl/edukacja/konkursy/irbis-warszawski-konkurs-zoologiczny,p49325755

konkurs zoologiczny IRBIS

konkurs zoologiczny IRBIS

fot. Sylwia Szerszeń

fot. Sylwia Szerszeń

Materiały Partnera

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Nasze ZOO

Baby boom we wrocławskim mieście. Pracownicy powitali trzy kolczaste maleństwa

Czytaj więcej >

Nasze ZOO

QUIZ: sprawdź swoją wiedzę o kanczylach

Czytaj więcej >

Nasze ZOO

Trwa zbiórka żołędzi i orzechów dla zwierzaków. Każdy może pomóc

Czytaj więcej >
bongo

Nasze ZOO

„To ogromny sukces". Rozmowa o niezwykłych narodzinach z Anną Tadrą z Warszawskiego Zoo

Czytaj więcej >