Pudelek i wolontariuszka
Źródło: facebook.com/Monmouth County SPCA

Pudelek stracił właścicieli przez koronawirusa. Gdy myślał, że nikt mu już nie został, w drzwiach stanął niespodziewany gość

13 Listopada 2020

Pudelek został szczególnie ciężko doświadczony przez los. Opiekun 9-letniego pudla zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem. Wiekowy psiak trafił do schroniska. Na szczęście w tych trudnych czasach w ludziach odzywają się też piękne instynkty.

Pudelek musiał zmagać się z prawdziwą serią niefortunnych zdarzeń, na szczęście jednak w końcu nadszedł jej koniec. Najpierw zwierzak musiał obserwować chorobę swoich właścicieli. Choć do tej pory zdążyliśmy oswoić się ze statystykami zachorowań i zgonów podawanymi codziennie w światowych mediach, często zapominamy, że każda z cyfr oznacza dla kogoś tragedię.

Dlaczego kot ziewa na Twój widok? Chce Ci w ten sposób przekazać ważną wiadomośćDlaczego kot ziewa na Twój widok? Chce Ci w ten sposób przekazać ważną wiadomośćCzytaj dalej

Pudel został osierocony przez właściciela

Wiekowy właściciel pudla niestety przegrał walkę z chorobą. Che-Che po śmierci właściciela został bezdomnym czworonogiem. Zaopiekowali się nim dopiero pracownicy SPCA, amerykańskiej agencji odpowiedzialnej za opiekę nad takimi zwierzakami.

Przejęci tym, co mały piesek przeszedł, pracownicy schroniska postanowili nagłośnić jego sprawę. Nad losem psa pochylili się nie tylko użytkownicy mediów społecznościowych, ale także reporterzy różnych stacji telewizyjnych i agencji informacyjnych.

Choć przypadek pudelka zyskał ogólnoświatowy rozgłos, podobny los spotyka codziennie dziesiątki lub setki zwierząt. Pandemia daje się we znaki nie tylko ludziom. Na ulicę trafiło także wiele zwierząt.

Na szczęście w wielu krajach pojawił się znaczący wzrost zainteresowania adopcją zwierząt. Mamy nadzieję, że osoby, które decydują się na przygarnięcie towarzysza na czas lockdownu, mają świadomość odpowiedzialności, jaką na siebie przyjęły i nie porzucą jej gdy wirus ustąpi.

Trend był na tyle duży, że niektóre schroniska wyznaczyły sobie cel znalezienia domów dla wszystkich znajdujących się pod ich opieką zwierzaków. Placówka, do której trafił pudel, była jedną z nich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy zwierzęta potrafią przewidzieć śmierć? Wstrząsające nagranie z hodowli świń nie pozostawia złudzeń, aż chce się płakać
2. Od stycznia nowa opłata dla 38 milionów Polaków. Nadchodzi fala niezadowolenia
3. Dlaczego kot ziewa na twój widok? Chce ci w ten sposób przekazać ważną wiadomość

Pudelek znalazł nowy dom

Historia pudla wywołała u ludzi duże poruszenie. Do schroniska wpłynęły setki ofert adopcji. Wolontariusze mogli w nich dosłownie przebierać. Ostatecznie zdecydowali się na przekazanie pudelka doświadczonej opiekunce.

-Czuję się wdzięczna opatrzności za to, że Che-Che trafi do mojego domu. Ta przepiękna drobna panienka zasługuje na to, co najlepsze. Wszyscy tutaj byli wobec niej bardzo opiekuńczy i mili. Dziękuje wam wszystkim z głębi serca! - powiedziała nowa właścicielka psa, odbierając go ze schroniska.

Pracownicy schroniska pożegnali suczkę pudla w iście królewski sposób. Ustawili się w szpaler, i odprowadzili ją do samochodu nowej właścicielki, oczywiście utrzymując od siebie bezpieczny dystans.

Mamy nadzieję, że Che-Che, ani żaden inny czworonóg nigdy więcej nie znajdzie się w podobnej sytuacji. Jeśli jednak miałoby to mięć miejsce, oby trafił na równie wspaniałych ludzi.

ZOBACZ WIDEO:

Uczniowie dowiedzieli się, że kot nauczycielki odszedł. Kobieta nie spodziewała się, że zrobią jej najwspanialszą niespodziankęUczniowie dowiedzieli się, że kot nauczycielki odszedł. Kobieta nie spodziewała się, że zrobią jej najwspanialszą niespodziankęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  2. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  3. Przyjacielski corgi zatrzymuje się, by przytulić każdego psa, którego spotka. Zdjęcia absolutnie rozczulają
  4. Nagrano, jak kobieta wrzuca szczeniaka do jeziora. Jej tłumaczenie sprawia, że ręce opadają
  5. Dlaczego kot ma kieszonki w uszach? Niewielu wie, jaka jest ich prawdziwa funkcja, oto rozwiązanie zagadki
  6. Rządowy program okazał się wielkim hitem. Mnóstwo Polaków otrzyma nawet 5 tys. złotych
  7. Nieprawdopodobnie skuteczne, oszałamiające sposoby na suszenie grzybów

źródło: animalchannel.com

Następny artykuł