szczeniaki
Źródło: pixabay.com/jaclou

Widzisz, że ktoś oferuje psa za darmo na OLX? Uwaga na oszustów, łatwo się naciąć

27 Listopada 2020

Psy często są wystawiane na sprzedaż w rozmaitych serwisach internetowych, takich jak OLX. Jednak w sieci niestety nie każdy jest godny zaufania i łatwo można naciąć się na oszustów. Dlatego jeśli widzisz, że ktoś oddaje za darmo psa - lepiej uważaj, zanim zdecydujesz się kliknąć.

Wystawiane na OLX psy jakiś czas temu wzbudziły podejrzenia użytkowników serwisu Wykop. Przeglądając ogłoszenia w sieci, często można się natknąć na oferty oddania czegoś za darmo - starych mebli, ubranek dziecięcych czy sprzętów AGD niepierwszej młodości. Rzadko jednak się zdarza, by ktoś chciał za darmo oddawać zwierzęta. I okazuje się, że rzeczywiście tak nie jest. To sprytne oszustwo, które ma zwrócić uwagę użytkownika.

Władze miasta wyłapywały bezpańskie zwierzęta. Schroniły się u jedynej osoby, która okazała im serceWładze miasta wyłapywały bezpańskie zwierzęta. Schroniły się u jedynej osoby, która okazała im serceCzytaj dalej

Psy za darmo na OLX?

Na problem zwrócił uwagę jeden z użytkowników Wykopu. Przytoczył sytuację, w której sam rozglądał się za małym pieskiem do przygarnięcia. Ku jego zdumieniu, natknął się na ogłoszenie, w którym ktoś oferował oddanie pięknego szczeniaka zupełnie za darmo.

Kupujący od razu zastanowił się, dlaczego mały pies, wystawiony do oddania kilka dni temu wciąż nie znalazł domu. Przecież z pewnością wiele osób chętnie przygarnęłoby takiego malucha. Podejrzliwy, napisał więc do osoby wystawiającej ogłoszenie, by dowiedzieć się, dlaczego oddaje psa za darmo. Prawda szybko wyszła na jaw.

- Otóż jak postanowiłem się zapytać o odbiór „za darmo” to wtedy sprzedający odparł, że 500, niestety, ale w tym momencie przelała się czara goryczy. Poinformowałem sprzedającego o Art. i olx o zaistniałej sytuacji. Lecz to nie jest jedno takie ogłoszenie, ludzie wystawiają „za darmo” i żądają pieniędzy, gdzie inne psiaki ze schronisk też są za darmo i ciężej do nich dotrzeć - napisał wzburzony użytkownik.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Norki z fermy na Pomorzu zakażone koronawirusem? Rząd przerywa milczenie, znamy oficjalne wyniki badań
2. Jacek Rozenek opublikował poruszające wideo. Nawiązał nim do dramatycznej sytuacji ze swojego życia
3. Chart urodził się z szyją jak u żyrafy. Choć dziś jest gwiazdą, niewielu wie, że skrywa tragiczną historię

Oszustwo na OLX

To prawda, taka praktyka jest często spotykana w sieci. Alarmujący o sytuacji internauta zwrócił uwagę, że przez takie ogłoszenia trudniej dostać się np. do ofert ze schronisk, gdzie psy za darmo rzeczywiście pilnie szukają domów. Oczywiście, takie oszustwa mogą zdarzyć się w każdym serwisie z ogłoszeniami, warto więc być czujnym.

Pamiętajmy, że w schroniskach na kochającą rodzinę czekają liczne darmowe psy. Jeśli więc pragniesz przygarnąć czworonoga za darmo, lepiej od razu dowiedz się, czy rzeczywiście wystawiający nie będzie chciał za niego pieniędzy. Sam OLX w serii swoich zeszłorocznych spotów przestrzegł przed podobnymi praktykami w bardzo oryginalny sposób.

ZOBACZ WIDEO:

Przerażona suczka ma zostać uśpiona. Widząc jej reakcję, weterynarz podejmuje nieprzewidzianą decyzjęPrzerażona suczka ma zostać uśpiona. Widząc jej reakcję, weterynarz podejmuje nieprzewidzianą decyzjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego "ataku zimy" dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  2. Była gwiazda TVP rozgrzała internet. Wystarczyło gorące zdjęcie z wakacji. Nie można oderwać wzroku
  3. Sensacja we wrocławskim ZOO. Na świat przyszedł słynny myszojeleń, wszyscy trzymają kciuki, by był samcem
  4. Tragedia w Świętokrzyskim. Znaleziono zwłoki 48-latka pozbawione kończyn, posesji pilnował amstaff
  5. Niecodzienna metoda Kaczyńskiego, kiedy woła koty. Mruczki nie zawsze są posłuszne, trzeba na nie sposobu
  6. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  7. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"

źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł