Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Sąsiedzi bali się tego owczarka niemieckiego. Pewnego dnia jego właściciel uchwycił jego spotkanie z listonoszem
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 04.09.2019 16:34

Sąsiedzi bali się tego owczarka niemieckiego. Pewnego dnia jego właściciel uchwycił jego spotkanie z listonoszem

owczarek niemiecki
fot.owczarekniemiecki

Owczarek niemiecki budził postrach wśród wszystkich sąsiadów. Był uznawany za agresywnego. Pewnego dnia jego właściciel przyłapał go z listonoszem i był tak zaskoczony, że szybko złapał za kamerę i wszystko nagrał.

Jaka rasa kojarzy nam się z bardzo wiernymi psami? Jaką rasę najczęściej wybierają ludzie, którzy nie chcą tylko psa rodzinnego, ale także psa stróża? Odpowiedź jest jedna – owczarek niemiecki. Tak było też w tym przypadku. Pies wzbudzał strach wśród sąsiadów. Pewnego dnia właściciel zauważył, że zbliża się listonosz. Owczarek niemiecki zareagował natychmiast.

Owczarek niemiecki budził postrach wśród sąsiadów

Kyza to 9-miesięczny szczeniak owczarka niemieckiego. Michael, jego opiekun żali się, że Kyza postrzegany jest jako agresywny, niebezpieczny pies. Sąsiedzi boją się go, omijają. Dlaczego tak jest?

Właściciel jest przekonany, że owczarek niemiecki kojarzy się ludziom z psami stróżami, agresywnymi, szczekającymi, a dodatkowo ich rozmiar nie jest mały. Kyza jednak wcale nie szczeka na przechodniów czy sąsiadów, dlatego Michael dziwi się, że ktokolwiek mógłby się go bać.

Niesamowite spotkanie owczarka z listonoszem

Michael uchwycił pewnego dnia na telefonie spotkanie jego psa z miejscowym listonoszem – Steve’em. Okazało się, że mężczyzna codziennie odwiedza psiaka i wita się z nim w bardzo radosny sposób.

Owczarek niemiecki nie pozostaje listonoszowi dłużny. Na jego widok cieszy się i przybiega do płotu, aby przywitać się z nim. Pozwala się głaskać, radośnie merda ogonem, podskakuje. Widać, że bardzo się lubią. Mimo stereotypu panującego o tym, że owczarek niemiecki jest psem agresywnym, listonosz nie boi się zatrzymać się przy płocie i spędzić chwili z psiakiem.

Czy owczarek niemiecki jest agresywny?

Owczarek niemiecki jest dużym i silnym psem. Groźny wygląd powoduje, że wiele osób omija je szerokim łukiem, ze strachu. Tym bardziej, jeśli pies przebywa aktualnie na ogrodzie przed domem, boimy się, że zaraz wyskoczy do nas, aby przegonić nas z okolicy jego posesji, nawet kiedy znajdujemy się po drugiej części płotu. Wynika to ze skojarzenia owczarka niemieckiego z psem stróżującym i pilnującym.

Warto pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak „rasa agresywna” czy „pies agresywny”. Nie, żaden pies nie rodzi się z agresją to błędy w wychowaniu właścicieli powodują u psa agresję. Jeśli więc Twój pies przejawia zachowania agresywne, zacznij od rachunku sumienia, ponieważ w większości przypadków wina będzie leżeć albo po Twojej stronie, albo poprzedniego właściciela np. w przypadku adopcji. Owczarek niemiecki wcale nie należy do łatwych w wychowaniu ras. Wręcz przeciwnie. Źle poprowadzony onek może być naprawdę rozwydrzonym psiakiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA & WIDEO:

owczarek niemiecki

Listonosz bardzo lubi psiaka.

owczarek niemiecki

Owczarek niemiecki wcale nie pozostaje listonoszowi dłużny. Od razu wstaje, aby się z nim przywitać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Husky leżał w wannie i nie chciał z niej wyjść. Gdy właściciel poprosił go, by się podniósł, pies miał jedną odpowiedź
  3. Pies został wychowany przez krowę. Gdy właściciele ją sprzedali, psiak postanowił ją odnaleźć
  4. Babcia zgubiła sztuczną szczękę i wszędzie jej szukała. Okazało się, że zabrał ją jej ciekawski pies
  5. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
  6. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
Powiązane