Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy
Klaudia Piechocka
Klaudia Piechocka 27.05.2023 14:00

Odnaleźli zaginioną 25-letnią kotkę po dwóch latach rozłąki. Jej reakcja na właścicieli wywołuje łzy

odnaleziona kotka
facebook/Alison Lyng

Zaginięcie pupila jest trudną sytuacją dla właściciela, niektórzy nigdy nie zaprzestają poszukiwań. Pewna kotka z Anglii odnalazła się po dwóch latach od zaginięcia, jej reakcja na powrót do domu wywołała wzruszenie wśród internautów. 

W internecie pojawił się filmik ukazujący ponowne spotkanie kotki z właścicielami. Niespodziewany powrót przyniósł wiele radości.

Zaginięcie Kizzy

Alice i Dean, para z Chatham w hrabstwie Kent, rozpoczęli w 2021 poszukiwania swojej 23-letniej kotki Kizzy, po tym jak pewnego dnia nie wróciła do domu. 

Kotka została niedawno zauważona przez przechodnia, który zwrócił uwagę na jej zły stan zdrowia. Wkrótce po tym zabrano ją do weterynarza, gdzie zauważono, że nie ma czipa. Kizzy uznano za bezdomną i trafiła do fundacji Animals Lost and Foud w Kent, gdzie mimo tego rozpoczęły się poszukiwania jej właścicieli. 

Wyprowadzili się do nowego domu, gdzie kot nie był im już potrzebny. Został sam, ale nie wszystko stracone

Wzruszające spotkanie po dwóch latach rozłąki

Przeglądając ogłoszenia, Alison zdała sobie sprawę, że rozpoznaje znalezionego w złym stanie futrzaka. Kotka od dwóch lat żyła na ulicy. Po znalezieniu ważyła jedynie 2,5 kg, miała robaki i pchły, a z powodu przerośniętych pazurów nie mogła chodzić.

21 maja para ponownie spotkała się ze swoim pupilem. Kizzy ma obecnie 25 lat. Większość kotów nie dożywa zazwyczaj tego wieku w domu, dlatego cudem jest, że kotka poradziła sobie na ulicy. Alison wstawiła na Facebooka filmik przedstawiający spotkanie. 

- Kizzy zajęło trochę czasu, zanim wyczuła zapach Deana, jest teraz zupełnie głucha. Jednak kiedy to zrobiła, rozpłakała się - relacjonuje właścicielka

Post wywołał spore poruszenie wśród internautów, wiele z nich przyznaje w komentarzach, że bardzo wzruszyła ich historia Kizzy. Także właściciele nie kryją łez szczęścia. 

Czy powinniśmy wypuszczać koty na zewnątrz?

Historia Kizzy zakończyła się dobrze, jednak wiele wychodzących kociaków nie ma tyle szczęścia. Samodzielne wypuszczanie kotów na zewnątrz jest nadal szeroko praktykowane przez właścicieli, mimo tego, że niesie za sobą wiele konsekwencji. 

Wiele osób żyje w przekonaniu, że kot musi wychodzić na dwór, by był szczęśliwy. Kot domowy nie jest i nie będzie kotem dzikim. Został udomowiony wiele lat temu, a jego miejsce jest w domu, u boku kochających właścicieli.

Na koty czyha na zewnątrz wiele niebezpieczeństw. Przykładem są choroby zakaźne, takie jak FIV (wirus nabytego niedoboru immunologicznego), FELV (białaczka kotów), FIP (zakaźne zapalenie otrzewnej) oraz FPV (panleukopenia kotów). Koty wolnożyjące są częstym źródłem zarażeń, a przenoszone choroby mogą mocno zaszkodzić zdrowiu naszego pupila, a także wymagać stałego leczenia.

Na zewnątrz mogą mieć miejsce urazy, np. pogryzienia, potrącenia czy zadrapania, wynikające z kocich wędrówek. Niejednokrotnie kończą się nawet śmiercią zwierzęcia. Zagrożeniem są także: ryzyko zatrucia, zarobaczenia, okrucieństwo ze strony człowieka oraz zaginięcie. Jeśli zależy ci na zdrowiu i życiu swojego kota - zadbaj, by pozostał w domu. 

 

Źródło: Facebook, dailymail.co.uk, zwierzecy.pl

Tagi: Kot
Loki został wybrany spośród setek bezpańskich psów. Nigdy nie zapomną, co zrobił w drodze do nowego domu
adoptowany pies
Schroniska przepełnione są zwierzętami, które tylko czekają, aż ktoś je adoptuje i pokocha. Tego szczęścia zaznał pies imieniem Loki, którego nowa właścicielka podzieliła się wzruszającym nagraniem w serwisie TikTok. W krótkim czasie pupil zyskał nowy dom, kochającą rodzinę i internetową sławę. Czternastosekundowe nagranie z jazdy samochodem ze schroniska wzbudzi silne emocje w każdym miłośniku psiaków.Użytkowniczka TikToka o imieniu Abigail (@abigailada12) nie spodziewała się, że w ciągu paru dni ona i jej nowo adoptowany pupil staną się internetowymi gwiazdami. A wszystko to za sprawą krótkiego wideo, którym podzieliła się w serwisie społecznościowym. Filmik pokazujący drogę psa Lokiego ze schroniska do domu zrobił furorę – zgromadził ponad dwa miliony polubień i tysiące komentarzy.
Czytaj dalej
Budowlańcy znaleźli w rurze kanalizacyjnej psa, nie był tam sam. To jednak nie koniec niespodzianek
pies w rurze kanalizacyjnej
Do schroniska Stray Rescue of St. Louis wpłynęło zgłoszenie od robotników, którzy w jednej w rur kanalizacyjnych zauważyli psa. Zwierzę nie pozwalało się do siebie zbliżyć, a nie mogło zostać tam z oczywistych względów bezpieczeństwa. Na miejsce udali się ratownicy, którzy za zadanie mieli schwytać czworonoga i przetransportować do ośrodka.Kiedy rozpoczęła się akcja odłowienia psa, okazało się, że jego niepokój jest uzasadniony. Mianowicie bronił szczeniąt, które znajdowały się tuż za nim w rurze. Wtedy wszyscy byli niemalże pewni, że to dzielna sunia broni swoich młodych. Jednak później na jaw wyszły zaskakujące fakty.
Czytaj dalej