Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Mieszkańcy przeżywają istne piekło. Mówią już o pladze, są małe, włochate i niewyobrażalnie niebezpieczne, koszmar w Wirginii
Karina Sulich
Karina Sulich 25.10.2020 23:13

Mieszkańcy przeżywają istne piekło. Mówią już o pladze, są małe, włochate i niewyobrażalnie niebezpieczne, koszmar w Wirginii

mieszkańcy
Screen z youtube.com/The Inside Story

Mieszkańcy jednego ze stanów przeżywają istną udrękę. Niestety, do Polski dotarły tragiczne informacje, jak się okazuje, sytuacja jest na tyle poważna, że mówi się o pladze. I choć małe, włochate stworzenia wyglądają nawet uroczo, nic bardziej mylnego, są niewyobrażalnie niebezpieczne, a o tym, jak kończy się bliskie spotkanie z nimi, przekonała się zatrważająca ilość osób.

Choć z pozoru może wydawać się niczym wielkim, sytuacja jest bardzo poważna. Plaga Megalopyge opercularis to nie żarty. Czym są te niepozorne stworzenia, które mogą przysporzyć nam ogromnych problemów? Na własnej skórze przekonali się o tym mieszkańcy stanu Wirginia w Stanach Zjednoczonych, którzy przeżywają istne piekło. Eksperci nie mają złudzeń.

Plaga trujących gąsienic. Mieszkańcy przeżywają piekło

Czym są Megalopyge opercularis? Megalopyge opercularis to małe, włochate gąsienice, które, choć z wyglądu niepozorne, są bardzo niebezpieczne. Wszystko przez jadowite kolce, którymi pokryte są ciała larw. Mieszkańcu Wirginii mierzą się z prawdziwą plagą.

Choć jak informuje portal menway.interia.pl, same gąsienice nie są z natury agresywne, bliskie spotkanie z nimi wiąże się z poważnymi dla naszego zdrowia konsekwencjami. Kobieta, która ostatnio miała styczność z Megalopyge opercularis natychmiast trafiła do szpitala. Zdrowie odzyskała dopiero po wielu dniach. Niestety, skutki ukąszenia przez małe stworzenie, są tragiczne.

  1. Już zapowiadają, stanie się 30 października. Polacy mają tylko 5 dni
  2. Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?
  3. Sprzed chwili: do mediów dotarła tragiczna wiadomość. Nie żyje, jego mieszkanie otoczono kordonem

Ukąszona przez trującą gąsienicę

To było niczym wbity w ciało rozpalony nóż – mówiła w rozmowie z CNN kobieta, która została ukąszona przez gąsienicę. Jak się okazuje, amerykanka nie zauważyła larwy, znajdującej się na siedzeniu swojego samochodu. Przeszywający ból rozdarł jej ciało.

Jak relacjonuje portal, kobieta trafiła na pogotowie, a zdrowie odzyskała dopiero po upływie trzech dni. Niestety, mieszkańcy Wirginii mierzą się z prawdziwą plagą, choć jak przekonują władze, mimo licznych przypadków, sytuacja jeszcze jest pod kontrolą.

Jak się okazuje, bezpośredni kontakt z larwą może spowodować swędzącą wysypkę, a nawet wymioty, biegunkę i bolesny obrzęk węzłów chłonnych. W razie ukąszenia, miejsce powinniśmy dokładnie przemyć wodą z mydłem, a następnie usunąć trujące włoski. Często jednak taka sytuacja musi skończyć się wizytą u lekarza.

ZOBACZ WIDEO:

Tagi: plaga trucizna