Kotek trafił do szpitala ze spuchniętym noskiem. To, co miał w środku, budzi przerażenie
Kotek trafił do szpitala z opuchniętym i nabrzmiałym noskiem. Zwierzak musiał niezwykle cierpieć – płakał i wył z bólu! Gdy weterynarz rozpoznał przyczynę natychmiast podjął działanie. Wiedział, że każda sekunda jest w tym przypadku na wagę złota. Przeczytajcie artykuł i dowiedzcie się, co przydarzyło się małemu futrzakowi. Gwarantujemy, że gdy dowiecie się co zwierzak miał w środku, będziecie przerażeni!
Kotek z Nebraski przeżył prawdziwą tragedię. Nic dziwnego, że był przerażony, a ból był nie do zniesienia. Gdy maluszek trafił do weterynarza konieczne było natychmiastowe leczenie. Nosek kota był w tragicznym stanie. Co mu się stało?
Kotek przez swój spuchnięty nosek miał poważne problemy z oddychaniem
Opuchlizna na nosku sprawiła, że oddychanie stwarzało kotu ogromne problemy. Weterynarz, po dokładnym przebadaniu zwierzaka dostrzegł, że jego nosie znajduje się… ogromna larwa!
Kiedy wyciągnął ją ze środka, za pomocą chirurgicznej pęsety okazało się, że sprawcą całego nieszczęścia jest larwa muchy z rodzaju Cuterebra.
Zastanawiacie się czym właściwie są te niebezpieczne owady? Już odpowiadamy! Są to owady z rzędu tzw. muchówek. Pasożytują one przede wszystkim w drogach oddechowych, skórze oraz zatokach ssaków. Powodują one bardzo ciężkie, a niekiedy nawet śmiertelne schorzenia. Są niebezpiecznymi pasożytami, które zagrażają życiu naszych pupili!
Weterynarz wiedział, że konieczne jest natychmiastowe działanie
Lekarz nie tracił ani chwili i w trybie natychmiastowym udzielił pomocy małemu zwierzakowi. Dzięki niebywałemu refleksowi weterynarza i szybkiej interwencji właścicieli larwa nie zdążyła wyrządzić w organizmie kotka większych szkód, i szybko wrócił do zdrowia.
Dzielny pacjent znów jest radosnym i szczęśliwym zwierzakiem, a opuchlizna z noska powoli znika i jest coraz mniej widoczna!
Dlaczego odrobaczanie zwierząt jest tak ważne?
Posiadanie kotka w domu oprócz mnóstwa radości wiąże się też z obowiązkami. Nie zapominajmy o tym! Odrobaczenie futrzaka leże w gestii właściciela, który pod żadnym pozorem nie powinien tego lekceważyć. Pasożyty, których pupil może być nosisielcem stanowią poważne niebezpieczeństwo nie tylko dla niego samego, ale też domowników, a szczególnie dzieci!
Pierwsze odrobaczanie można wykonać już 2 tygodnie po narodzinach zwierzaka. Drugie około 4 tygodnia, a trzecie mniej więcej 10 tygodnia życia.
Pasożyt poza spożywaniem pokarmów właściciela, w którego ciele się znajduje, zatruwa jego organizm i skutecznie niszczy układ odpornościowy! Dlatego właśnie w trosce o zdrowie i życie naszych czworonożnych przyjaciół nie powinniśmy pomijać tego kroku.
ZOBACZ TEŻ:
Kotek w chwili trafienia do weterynarza miał opuchnięty i nabrzmiały nosek.
Kotek potrzebował natychmiastowej pomocy. Weterynarz przy użyciu małej pęsetki pozbył się larwy z ciała kociaka.
ZOBACZ TEŻ:
- Koty i ich zwyczaje. Cała prawda o kotach domowych, obalamy mity!
- Ukryta kamera nagrała, co chłopiec robi z kotem sąsiadów, gdy nikt nie patrzy
- Czy koty czują nasze emocje? Fakty i mity na temat mruczków
- Dlaczego kot śpi na człowieku? Powody mogą was zaskoczyć
- Wszyscy myśleli, że to zwykły dachowiec. To, co się okazało, zaskoczyło wszystkich
Źródła: www.wikipedia.org