Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Co zrobić, gdy kot nagle stał się uczuciowy? W niektórych przypadkach zmiana jest powodem do zmartwień
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 05.03.2020 14:53

Co zrobić, gdy kot nagle stał się uczuciowy? W niektórych przypadkach zmiana jest powodem do zmartwień

kot
fot. Mel Elías on Unsplash.com

Kot, który trzyma swoje emocje na wodzy to klasyka, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Oczywiście różne są charaktery naszych mruczków, jednak jesteśmy przyzwyczajeni, że koty są bardziej zdystansowane niż inne zwierzęta. To one wyznaczają kiedy mają ochotę na przytulanie, a kiedy nie. Jednak czy wszystko jest w porządku, jeśli nasz pupil nagle zacznie łaknąć więcej czułości niż zwykle?

Kot chodzi własnymi drogami, jak głosi przysłowie. Właściciele mruczków są do tego przyzwyczajeni, dlatego zaczynają czuć niepokój gdy zwierzak zmieni nagle swoją naturę i zacznie żądać więcej uwagi i miłości niż dotychczas.

Kot staje się nagle bardzo uczuciowy

Gdy nasz kot staje się bardziej uczuciowy niż miał to dotąd w naturze, faktycznie może mieć to znaczenie. Te zwierzęta wbrew stereotypom bardzo przywiązują się do swoich właścicieli i każdy kontakt ze swoim opiekunem jest dla nich bardzo ważny. Czasem takie przypływy czułości mogą oznaczać, że kot łaknie naszej uwagi i widocznie za mało się nim zajmujemy. Jednak jeśli w swych czułościach jest natrętny, lepiej pójść z nim do lecznicy.

Każde niestandardowe zachowanie kota należy bacznie obserwować. Oczywiście nasz kociak zmienia się tak jak człowiek pod wpływem czasu. Dojrzewa jego charakter i sposób bycia. Jednak nagła zmiana zachowania może oznaczać, że pupil ma jakieś problemy.

  1. Myślał, że nikt ich nie widzi. Żona zobaczyła go z psem na kanapie…
  2. Usypiali go i wykorzystywali. Ojciec z kolegami zgotowali 7-latkowi piekło
  3. Pitbull rozmawia ze swoją panią przy pomocy specjalnych przycisków. Niesamowite wideo

Co może oznaczać nadmiar uczuć?

Najczęstszym powodem zmiany zachowania jest lęk, przez który zwierzę szuka oparcia i ochrony u swojego opiekuna. Koty nie znoszą zmian, więc nawet przemeblowanie domu może być dla nich stresujące. Co dopiero jeśli jesteśmy po przeprowadzce. Zwierzęta mogą stresować też odgłosy remontu u sąsiada, wszystko to, do czego nie jest przyzwyczajony. Czasem, nasz pupil chce zwrócić naszą uwagę, bo jest chory, coś go boli i potrzebuje wsparcia opiekuna, lepiej przy takim zachowaniu zabrać zwierzę jak najszybciej do weterynarza.

Jeśli nagle czuła zrobi się kotka, możemy mieć jasny sygnał, że coś dzieje się z jej organizmem. Jeśli jest to młodziutki kotek, możemy mieć do czynienia z pierwszą rują. Kocica wtedy ma duże skoki hormonalne, oczekuje atencji, potrzebuje dotyku. Takie zachowanie jest nie tylko uciążliwe dla nas, ale przede wszystkim dla niej samej. Warto wówczas pomyśleć o kastracji lub sterylizacji. Kolejnym powodem może być ciąża, która sprawia, że kotki stają się bardziej czułe. Tak czy inaczej, nie ignorujmy zachowań naszego kota i jeśli zachodzą w jego zachowaniu jakiekolwiek zmiany, warto jest go obserwować.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kot

Niektóre mruczki uwielbiają się przytulać, odkąd są na świecie, inne mają spory dystans do swoich właścicieli.

kot

Czasem kot może nas zaskoczyć nadmierną czułością, nie musimy się obawiać, ale lepiej przyjrzeć się pupilowi.

kot

Pierwsza ruja występuje u kotek koło 8 miesiąca życia. Bądźmy wtedy uważni na jej nadmierne czułości.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dlaczego pies ma zawsze zimny nos? Odpowiedź jest zadziwiająca, naukowcy w końcu dali ostateczną odpowiedź
  2. Suczka ze maleńkimi szczeniakami porzucona przy drodze. Policja odnalazła właściciela
  3. Co zrobić, gdy kot jest leniwy? 5 sposobów na aktywną zabawę z mruczkiem
  4. Owczarek niemiecki pozował z nastolatką do zdjęcia. Dziewczyna będzie tego żałować do końca…

Źródło: koty.pl

Tagi: kot koty.pl