Swiatzwierzat.pl
Kociątko odbyło swoją pierwszą kąpiel

youtube/kittenstreet

Porzucone kociątko czekało samotnie w błocie. Wideo z jego pierwszej kąpieli chwyta za serce

6 Października 2020

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kociątko siedzące smutno w błocie zostało zauważone na poboczu. Nie było przy nim jego mamy, dlatego przechodnie podejrzewali, że maleństwo zostało porzucone. W dodatku było bardzo wycieńczone i wymagało pilnej pomocy. Nie mieli serca zostawiać go na past

Kociątko o wyjątkowo smutnej mince miauczało żałośnie prosząc przechodniów o pomoc. Właśnie taki widok ukazał się zatroskanym ludziom, którzy przypadkowo natrafili na bezpańskiego czworonoga. Mruczek o szarym futerku mógł mieć zaledwie kilka tygodni, dlatego nadal nie był w pełni samodzielny. Płakał, nie rozumiejąc, gdzie podziała się jego mama. Został całkowicie sam, tkwiąc bezczynnie w błocie i patrząc przestraszonym wzrokiem na każdego, kto go mijał. Na szczęście ratunek przyszedł w samą porę.

Przypadkowe osoby uratowały zziębnięte kociątko

Patrząc w jego rozżalone oczka i rozumiejąc, jaką tragedię przeżywa, przechodnie nie potrafili powstrzymać łez. Ścisnęły im się serca na myśl, że cokolwiek złego mogłoby się przytrafić małej sierotce. W każdej chwili mógł paść ofiarą drapieżnika czy nadjeżdżającego samochodu, więc czym prędzej złapali go pod pachę i zabrali do domu. Mała znajdka została owinięta ręcznikiem i ułożona pomiędzy butelkami z gorącą wodą. W ten sposób temperatura ciała zziębniętego kotka się unormowała, a wkrótce potem można było przejść do następnego kroku ku polepszeniu jego zdrowia. W następnej kolejności należało je nakarmić. Kociątko było tak małe, że nie potrafiło jeszcze jeść z miseczki, dlatego jego nowi właściciele karmili go za pomocą strzykawki. Niewielki wojownik zaczął powoli odzyskiwać siły, dlatego mógł już zażyć swojej pierwszej kąpieli w życiu.

Maluch odbył swoją pierwszą kąpiel

Na nagraniu dokumentującym pierwsze chwile kociaka w nowym domu widzimy, że opiekunowie zafundowali mu kąpiel w umywalce. W jego futerku wciąż tkwiły nieczystości, dlatego aby stać się w pełni czystym i pachnącym pupilem, należała mu się drobna pielęgnacja. Kobieta w pomarańczowym swetrze na początku upewniła się, że temperatura wody będzie odpowiednia dla kociego dziecka, po czym delikatnie obmyła malucha pod strumieniem. Szary futrzak grzecznie zgadzał się na wszystkie zabiegi kosmetyczne i wyglądał niesamowicie uroczo, machając drobnymi łapkami. Kiedy futerko nasiąknęło mu wodą stał się jeszcze o połowę mniejszy i słodszy! Na sam koniec właścicielka otarła go ręcznikiem i wysuszyła suszarką. 

Kociątko przeszło zdumiewającą metamorfozę. W porównaniu z tym, jak wyglądało, kiedy znaleziono je na poboczu, teraz jego widok mógł jedynie wywoływać uśmiech i łzy wzruszenia. 

źródło: youtube

Podobne artykuły

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >
Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Koty

Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Czytaj więcej >

Krajowa Administracja Skarbowa

Koty

Próbował przemycić rasowe kocięta przez polską granicę. Ukrył je w ściance busa

Czytaj więcej >
Kot pije mleko

Koty

Czy kot może pić mleko? Ekspert zdradził nam prawdę, wielu właścicieli jej nie zna

Czytaj więcej >