koala na choince
Źródło: twitter.com @interestmild

Spojrzała na choinkę i myślała, że ma przywidzenia. Miś koala zrobił jej niesamowity psikus na święta

4 Grudnia 2020

Koala wykorzystał chwilę nieuwagi właścicielki mieszkania, by wślizgnąć się do salonu i wspiąć się na choinkę. Kobieta początkowo sądziła, że któryś z domowników powiesił na niej pluszowego misia. Gdy zrozumiała, że ma do czynienia z żywym zwierzakiem stanęła jak wryta.

Koala na świątecznym drzewku to co najmniej niecodzienny widok. Na pojawienie się w domu wyjątkowego gościa uwagę zwrócił pies właścicielki. Czworonóg obwąchiwał misia, co jakiś czas szczekając. Zwierzak zaplątał się w wiszące na nim światełka i nie mógł zejść. Policja i służby weterynaryjne początkowo nie chciały podjąć żadnych działań, myśląc, że kobieta robi sobie z nich żarty.

Dolnośląskie: Ktoś obrzucił śnieżkami dom, w którym zamknięto psa. Dziecinne wygłupy omal nie skończyły się tragediąDolnośląskie: Ktoś obrzucił śnieżkami dom, w którym zamknięto psa. Dziecinne wygłupy omal nie skończyły się tragediąCzytaj dalej

Koala wspiął się na choinkę

Choć dla nas historia ta brzmi mocno abstrakcyjnie, w Australii nikogo nie dziwi spotkanie z koalą w ogrodzie czy na ulicy. Jedno z nich opisaliśmy szerzej w tym artykule.Widok jednego z nich we własnym salonie może być jednak odrobinę szokujący.

– Kiedy wróciliśmy po południu do domu, zobaczyliśmy, że w salonie, w którym wcześniej ustawiliśmy już bożonarodzeniowe drzewko, leżały strącone bombki, a pies zaczął węszyć wokół choinki - relacjonowała w rozmowie z abc Amanda McCormick.

Dzikie zwierzę umościło się wygodnie w pobliżu szczytu drzewka i zamarło w bezruchu. Nagłe pojawienie się ludzi i psa musiało wiązać się dla niego z dużym stresem.

- Spojrzałam w górę i tuż przed moją twarzą ukazał się ten przepiękny, mały, wspaniały koala. Nie mogłam w to uwierzyć, byłam w szoku, był tuż przede mną - dodała właścicielka mieszkania.

Bała się, że samodzielnie ściągając go z drzewka lub przepędzając z mieszkania, może wyrządzić mu krzywdę. Postanowiła więc zadzwonić po specjalistów. Służby myślały, że mają do czynienia z żartem, w końcu jednak zgodzili się przyjechać.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Koala- miś czy nie miś, oto jest pytanie

Choć w języku potocznym ten torbacz określany jest "misiem" lub "niedźwiadkiem" nic go z nimi nie łączy. Najbliższym krewnym koali jest wombat. To nie jedyny popularny mit na temat tych zwierząt.

Koale rzeczywiście żywią się eukaliptusem, jednak nie żyją w jego koronach. Torbacze po najedzeniu się szukają innego drzewa, go gęstszym poszyciu, które stanowi lepszą osłonę przed temperaturą i drapieżnikami.

Od 1928 są gatunkiem objętym całkowitą ochroną. Choć jak na razie ich populacja jest dość duża, szybko maleje, w związku z cyklicznymi suszami oraz wycinaniem ich naturalnych siedlisk.

Zobacz zdjęcie:

Szukali bezpańskiego, zarośniętego psa przez 49 dni. W jego splątanej sierści były bryły śnieguSzukali bezpańskiego, zarośniętego psa przez 49 dni. W jego splątanej sierści były bryły śnieguCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: podróże.gazeta.pl

Następny artykuł