Jamnik w ciąży słodko spał. Właścicielka nagrała, jak w brzuchu psiaka żywo ruszają się szczeniaki
Jamnik słodko spał, gdy jego właściciel dostrzegł ruszające się kuleczki w brzuszku psa. Te małe kulki to szczeniaki, które żywo ruszały się w brzuchu mamy! Właścicielka uwieczniła niesamowity moment na nagraniu.
Właścicielka jamnika opublikowała w internecie nagranie, które podbija serca internautów. W krótkim czasie zdobyło prawie 80 tysięcy wyświetleń. Nic dziwnego, ten słodki filmik ukazujący cud natury jest naprawdę niezwykły!
Jamnik w ciąży słodko śpi
Właścicielka jamnika prowadzi hodowlę psów tej rasy. Na swoim portalu społecznościowym chwali się często zdjęciami i filmikami maluchów, jak i ich rodziców. Tak samo było w przypadku tego wideo.
Na filmiku widzimy jak śpiący sobie smacznie jamnik, leży na plecach, a w jego brzuchu możemy zauważyć ruszające się szczeniaki. Wygląda to naprawdę niesamowicie!
W brzuszku suczki ruszają się szczeniaczki!
Kiedy suczka może zajść w ciążę?
Suczka może zajść w ciążę w momencie, w którym osiągnie dojrzałość płciową, czyli kiedy będzie miała cieczkę. Cieczka u suki powinna pojawić się pomiędzy 7 a 12 miesiącem życia. Jednak nie jest to reguła. U dużych ras psów może wystąpić nawet do 24. miesiąca życia.
Warto pamiętać, że choć w Polsce rozmnażanie psów poza hodowlą nie jest prawnie zakazane, to jednak aspekt moralny zaleca, aby rozmnażanie psów zostawić hodowcom. W czasach kiedy schroniska są przepełnione, a kundelków na świecie jest za dużo, nie powinniśmy rozmnażać mieszańców.
Warto także wspomnieć, że wbrew popularnemu przekonaniu, ciąża u suczki wcale nie sprawi, iż będzie ona żyła dłużej i będzie zdrowa. Mitem jest także stwierdzenie, że suka musi mieć młode w swoim życiu choć raz.
Ile trwa ciąża u jamnika?
Ciąża u psa, czyli czas od momentu zapłodnienia aż do porodu szczeniaków trwa około 63 dni. Nie ma tu znaczenia rasa psa, zatem ciąża u jamnika czy u owczarka niemieckiego trwa tyle samo. Pamiętajmy, aby konsultować sprawę z weterynarzem prowadzącym ciążę i wszystkie nieprawidłowości czy zmartwienia omawiać z nim.
W tym szczególnym czasie suczka powinna być objęta dodatkową opieką. Badanie temperatury, dobra, zbilansowana dieta, badania RTG. to podstawa. Sam poród również powinien być odebrany przez weterynarza, a szczeniaki zbadane po porodzie.
Jak sami widzicie, ciąża u suki nie jest prostą sprawą, zatem zostawmy ją hodowcom! Nie rozmnażajmy kundelków i pamiętajmy, aby nasze pupile sterylizować bądź kastrować.
ZOBACZ FILMIK TUTAJ .
ZOBACZ TAKŻE:
- Kot przemytnik został schwytany na gorącym uczynku przez policję. Złapanie go zajęło nam dużo czasu.
- Krzyżówka mopsa z wielkim pitbullem. Ich szczeniaki są niewiarygodne, ludzie odwracają się na ulicy
- Fotograf wykorzystuje żywe zwierzęta przy sesjach z dziećmi. Internauci nie są zadowoleni
- Ksiądz zażądał od pary młodej dwukrotnie większej stawki za ślub. Powód jest oburzający
- 10 faktów o Zbigniewie Wodeckim. Nie każdy o tym wiedział!