Jak uchronić swojego psa przed…
Nawet w pochmurny letni dzień obserwujmy naszych pupili. Pamiętajmy, że aktywny lub otyły pies znacznie łatwiej się przegrzewa. Dla pieszczocha, który ma problem z nadwagą, nawet krótki spacer bez dostępu do wody będzie dużym wyzwaniem i może stanowić zagrożenie dla zdrowia.
Odpowiednie nawodnienie
Zapewnijmy psu stały dostęp do świeżej wody. Pamiętaj, że woda nie może być za zimna. Nawet na krótki spacer zabierzcie ze sobą butelkę z wodą. W napojeniu zwierzęcia pomocna będzie praktyczna składana miska silikonowa. >zobacz produkt<
Coraz większą popularność zyskuje miska turystyczna >zobacz< doczepiana bezpośrednio do butelki.
Zobacz produkt w >sklepie online<
Wybór Redakcji to podróżny bidon dla psa >zobacz< z dołączoną silikonową miską, dzięki któremu napoimy psa niemal w każdych warunkach. Bidon przy pomocy karabińczyka może zostać przyczepiony do paska lub plecaka.
Zobacz produkt w >sklepie online<
Schładzanie
Unikajmy ekspozycji na słońce i przebywania na dworze w najgorętszej porze dnia. Jeśli to możliwe odłóżmy w czasie aktywność i zabawy. Przebywajmy w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, w zacienionym miejscu i z dala od źródła ciepła (piekarnik, grill).
Niedopuszczalne jest pozostawianie zwierząt samych w samochodzie, nawet jeśli zostawimy uchylone okno, temperatura w pojeździe potrafi dramatycznie wzrosnąć nawet w kilka minut.
Skutecznym sposobem schładzania są specjalne poduszki chłodzące >zobacz< oraz płaskie maty chłodzące >zobacz<, które mogą zostać umieszczone w ulubionym kojcu, na kanapie lub w samochodzie.
Uwaga: Wybrane przez nas produkty nie wymagają wcześniejszego schładzania! Żel, którym są wypełnione, pod wpływem nacisku leżącego na nim zwierzęcia rozpoczyna przyjemny proces schładzania. Takie maty chłodzące zachowają swoją funkcję nawet w miejscu bez dostępu do elektryczności, lodówki czy bieżącej wody. Dodatkową zaletą proponowanych przez nas mat jest ochrona zwierzęcia przed zbyt silnym schłodzeniem.
Zobacz produkt w >sklepie online<
Ponadto doskonałym sposobem na schłodzenie będzie bezpieczny, odporny na psie pazury basen dla psa >zobacz< oraz kamizelka chłodząca >zobacz<.
Wybór Redakcji to chłodząca bandamka >zobacz< polecana dla starszych piesków.
Zobacz produkt w >sklepie online<
Bezpieczeństwo nad wodą
Większość z nas jadąc na wakacje zabiera ze sobą swojego czworonoga. Spędzając wspólnie czas nad wodą pamiętajmy, że instynkt zwierzęcia jest bardzo silny. Pies, który uda się w pogoń za ptakiem, narażony jest na niespodziewane wpadnięcie do wody. Także wystraszone zwierzę nie będzie reagowało na nasze zawołania i komendy. Upadek ze skarpy, z pomostu lub nagła utrata gruntu pod łapami może wywołać przerażenie i szok termiczny. Aby spokojnie i bezpiecznie wypoczywać na łódce lub nad wodą warto założyć psu kapok ratunkowy. Dzięki temu uchronisz swojego psa przed utratą zdrowia i traumą.
Pamiętaj, że tonący pies nie wzywa pomocy: >zobacz film<
Zobacz produkt w >sklepie online<
Pomoc lekarska i objawy udaru cieplnego
Uważnie obserwujemy nasze zwierzęta. Kiedy zauważymy któryś z poniższych objawów, natychmiast przenieśmy zwierzę w chłodne miejsce, podajmy mu chłodną wodę (nie zimną) zapewnijmy chłodny kompres na ogonie, karku i łapach oraz skontaktujmy się z weterynarzem.
Objawy udaru cieplnego
- temperatura zwierzęcia ponad 41°C
- przyspieszony, płytki lub nieregularny oddech i ziajanie
- ślinotok
- niezwykłe pobudzenie lub osłabienie
- wymioty, nudności lub biegunka
- wyższy puls
- drgawki
- suchy nos i błony śluzowe
Zobacz produkt w >sklepie online<
Artykuł sponsorowany