Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jak bawić się z kotem? Najlepsze pomysły na zabawy z twoim mruczkiem
Redakcja SwiatZwierzat
Redakcja SwiatZwierzat 29.01.2019 14:29

Jak bawić się z kotem? Najlepsze pomysły na zabawy z twoim mruczkiem

jak bawić się z kotem
unsplash.com @Paul Hanaoka

Jak bawić się z kotem? To pytanie spędza sen z powiek właścicielom tych uroczych zwierzaków. Odpowiednie zabawy mogą wszechstronnie rozwinąć naszego mruczka, nauczyć go dobrych nawyków i wyeliminować niepożądane cechy. Poznaj najlepsze sposoby na zabawy z twoim mruczkiem!

Koty to nasi ulubieni towarzysze życia. Ciekawość świata pozwoliła tym stworzeniom przetrwać setki tysięcy lat. Chociaż kociaki doskonale radzą sobie we własnym towarzystwie, to warto poznać kilka sposobów na ciekawe i rozwijające zabawy dla kota. Jak bawić się z kotem? Poniżej znajdziecie najciekawsze propozycje!

Zabawy z kotem są bardzo ważne

Jako właściciele kota musimy być świadomi obowiązków, które na nas spoczywają. To my mamy wpływ na to, czy nasz mruczek rozwija się w odpowiedni sposób. Powinniśmy dostarczać kotu odpowiednią ilość bodźców do prawidłowego funkcjonowania. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy mamy do czynienia z małym kotem, bo wtedy o wiele łatwiej jest nam wprowadzić i utrzymać nowe nawyki u zwierzęcia.

Jeżeli nie spędzamy z naszym mruczkiem odpowiedniej ilości czasu, nie poświęcamy mu uwagi, bawimy się z nim rzadko lub co gorsza — nie bawimy się z nim wcale, musimy spodziewać się negatywnych konsekwencji. Kot, który nie rozwija się w odpowiedni sposób może nastręczać nam wielu problemów behawioralnych. Wśród nich najczęściej spotykane są agresywne zachowania. Nie chcemy przecież, by nasz kociak zniszczył nam wszystkie meble i obdrapał ściany. Pamiętajmy więc o tym, że zabawa z kotem jest równie ważna, jak kwestie dotyczące żywienia naszego pupila! 🙂

Jak bawić się z kotem?

Jest mnóstwo sposobów na to, by spędzić miło czas ze swoim kociakiem. Musimy pamiętać o tym, że podczas zabawy to właśnie kot ma być zadowolony. To, co nam wydaje się interesujące, nie zawsze musi być tak odbierane przez kota. Poniżej znajdziecie kilka niezawodnych sposobów na zabawę ze zwierzakiem.

Zabawa w polowanie

Koty o drapieżniki. Nie powinien nas zaskoczyć fakt, że jego ulubioną formą zabawy jest polowanie. Wyobraźmy sobie jak wyglądałoby polowanie u dzikiego kota. Jak wiadomo każdy kociak ma instynkt zdobywcy, więc największą frajdą będzie dla niego samo poszukiwanie zdobyczy. Dla kota będzie to bardzo ekscytujące. Koty w wyniku ewolucji zachowały łańcuch łowiecki, a polowanie jest dla nich naturalną formą zdobywania jedzenia.

  1. obserwacja
  2. podkradanie się
  3. pościg
  4. schwytanie
  5. zabicie
  6. zjedzenie

Nawet jeżeli twój kot bardziej od polowania uwielbia spanie, głaskanie po sierści i leżenie na twoich kolanach, to musisz mieć świadomość, że jego łańcuch i tak jest aktywny — pierwotnych instynktów nie da się pokonać! 🙂 Zachowania kota przypominające schemat polowania możesz zauważyć wielokrotnie w ciągu dnia. Latem koty polują nawet na muchy czy motyle i to zupełnie naturalne zjawisko.

Oczywiście polowanie w domowych warunkach nie musi kończyć się rozlewem krwi. Wystarczy, że nasz kociak będzie polował na zabawkę przypominająca myszkę lub inne zwierzę. Jak się do tego przygotować? Przede wszystkim musimy pamiętać o wszystkich etapach łańcucha łowieckiego.

Wykorzystaj kocią wędkę

Pozostając w klimacie polowania i zdobywania, warto zaopatrzyć się w niezbędny atrybut każdego kociaka, czyli kocią wędkę. Taki gadżet potrafi zaintrygować każdego kociaka. Na końcu wędki zamocowane są najczęściej kolorowe piórka, które przyciągną uwagę kotka i nakłonią go do wielogodzinnej zabawy. Na rynku dostępne są także wędki z szeleszczącymi foliami. Gwarantujemy, że twój kociak oszaleje na jej punkcie. Wielkim plusem tego rodzaju zabawki jest fakt, że jej cena jest naprawdę niska. W sklepach zoologicznych dostaniesz wędkę w naprawdę niskich cenach, a radość twojego zwierzaka będzie… bezcenna! 🙂

Jak bawić się z kotem? Podsumowanie

Warto pamiętać o tym, że zabawy z kotem nie tylko zapewnią mu rozrywkę, ale też mogą skutecznie pomóc w wyeliminowaniu złych nawyków czy nieodpowiednich zachowań, z którymi nasz puchaty przyjaciel ma problem. Zawsze miej pod ręką piłeczkę lub ulubioną zabawkę kota, by w każdej chwili móc zaskarbić jego sympatię. Niezależnie od formy zabawy powinieneś pamiętać, że dla kota najważniejsza jest nagroda. To najważniejszy element kocich figli.

Zobacz, jak bawić się z kotem:

jak się bawić z kotem

Jak bawić się z kotem? Czasami głaskanie i dotykanie nie wystarczy.

jak się bawić z kotem

Koty uwielbiają polowania.

jak bawić się z kotem

Jako właściciele kota na pewno zdajecie sobie sprawę, że zabawy są nieodłączną częścią ich życia.

jak się bawić z kotem

Koty uwielbiają drapaki!

jak bawić się z kotem

Koty to wspaniali towarzysze naszego życia! 🙂

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polskie koty zabijają każdego roku aż 800 milionów zwierząt. Niepokojące statystyki
  2. Grzywacz chiński. 20 faktów o tych niezwykłych psach
  3. Polskie koty zabijają każdego roku aż 800 milionów zwierząt. Niepokojące statystyki