Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Grumpy cat to najbogatszy kot na świecie. Kim jest koci milioner?
Agnieszka Kruk
Agnieszka Kruk 20.01.2019 15:42

Grumpy cat to najbogatszy kot na świecie. Kim jest koci milioner?

grumpy cat
Fot. facebook.com @TheOfficialGrumpyCat

Grumpy cat to prawdziwa gwiazda. Przypadkowe zdjęcie wrzucone do sieci spowodowało, że kot dorobił się niezłej sumy. Jego wizerunek jest wykorzystywany w produkcjach filmowych, a zyski najbogatszego kota na świecie, przekraczają nawet zarobki Cristiano Ronaldo. Kim jest koci milioner?

Kto z nas chociaż raz nie trafił na zdjęcie rozgrymaszonego kota? Grumpy Cat kilka lat temu podbił internet, dzięki swojemu wiecznie niezadowolonemu pyszczkowi. Wada genetyczna spowodowała, że kot przyniósł właścicielce milionowe zyski! Jak wygląda Grumpy Cat?

Na czym polega fenomen Grumpy cat?

Historia Grumpy Cat (ang. naburmuszony kot) zaczęła się w 2012 roku, kiedy to brat właścicielki kota, udostępnił jego zdjęcie w serwisie Reddit. Smutna, ale zarazem śmieszna mina mruczka natychmiast została zauważona przez internautów. Kot migiem stał się sławny, a jego wizerunek zaczęto wykorzystywać do memów.

Tardar Sauce (bo tak naprawdę się nazywa) został zauważony, bo jego wygląd odbiegał od innych kotów. Wielu ludzi określa zwierzaka, jako ‚najbardziej niezadowolonego kota na świecie’. Wszystkiemu winna jest jego wada zgryzu. Co więcej, kot ma wady genetyczne związane z karłowatością. Trzeba przyznać, że niespotykany wygląd kota, przyciągnął uwagę wielu. Na Facebooku, kot zebrał 8,7 miliona obserwujących, a na Instagramie wynik ten wynosi 2,4 miliona.

Ile zarabia Grumpy cat?

Kot wzbudził na tyle duże zainteresowanie, że z czasem stał się sławny i zaczął przynosić milionowe zyski. Jego wizerunek, zaczęto wykorzystywać do kampanii reklamowych, programów telewizyjnych i filmów. Co więcej, rozgrymaszony kot stał się nawet bohaterem książki. W 2014 roku kot dostał główną rolę w filmie Grumpy Cat’s Worst Christmas Ever i zagrał u boku Daniela Roebucka. Kot wielokrotnie pojawiał się na okładach, a trafił między innymi do New York Magazine. Co więcej Grumpy Cat ma markę z licencjonowanym towarem, do nich należą kubki i T-shirty. Kot w zaledwie dwa lata przyniósł właścicielce zyski w wysokości 99,5 miliona dolarów. Możemy tylko się domyślać, że 5 lat później, kwota ta wzrosła co najmniej dwukrotnie.

Grumpy Cat wygrał sprawę w sądzie

Jego wizerunek jest wart bardzo dużo. Nie bez powodu właściciele pilnują, aby nikt nie wykorzystywał go do własnych celów. Kot w 2013 roku stał się ‚twarzą’ napojów mrożonych Grumppuccino. 2 lata później Grumpy Cat Limited pozwał firmę, która złamała zasady kontraktu i rozpoczęła sprzedaż koszulek i kawy z wizerunkiem kota. Zostali oskarżeni za naruszenie praw autorskich, a w 2018 przegrali sprawę i dostali nakaz odszkodowania w wysokości 710 000 dolarów.

Jak wygląda Grumpy cat?

grumpy cat

Grumpy Cat zdobył sławę, kiedy jego zdjęcie pojawiło się w serwisie Reddit.

grumpy cat

Wiecznie niezadowolony kot został ulubieńcem internetu, a na Facebooku zebrał grono 8,7 miliona fanów!

grumpy cat

Tardar Sauce stał się nawet głównym bohaterem filmu Grumpy Cat’s Worst Christmas Ever.

grumpy cat

Grumpy Cat w 2018 roku wygrał sprawę w sądzie, dzięki czemu na jego konto wpłynęło kolejne 710 tysięcy dolarów.

grumpy cat

Tardar Sauce to historia internetu. Każdy chociaż raz trafił na zdjęcie rozgrymaszonego kota.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ile lat ma Małgorzata Kożuchowska? Mało kto by na to wpadł
  2. Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce. To nie Warszawa będzie gospodarzem
  3. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Za samo prowadzenie imprezy bierze 16 tysięcy

Źródło: forbes.pl, bbc.com