kot i dziecko
Źródło: youtube.com/ Caters Clips

Dziecko raczkowało w kierunku schodów. W ostatniej chwili do akcji wkroczył kot

25 Grudnia 2020

Dziecko, pozostawione bez opieki w pokoju socjalnym biurowca w Bogocie, stolicy Kolumbii, zawdzięcza życie swojemu pupilowi. Kot zareagował w ostatniej chwili, gdy maluch znalazł się tuż przy stromych schodach. Wszystko uchwyciły kamery monitoringu.

Dzieci zazwyczaj zachowują się beztrosko, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, tego co robią. Niespełna roczny Samuel León prawdopodobnie stęsknił się za swoją mamą i postanowił jej poszukać. Nie wziął pod uwagę faktu, że może mieć poważne problemy z pokonaniem stromych schodów na klatce schodowej. Gdyby maluch spadł, mogłoby dojść do tragedii.

Dziecko raczkowało w kierunku schodów

Matka dziecka pracowała w biurze piętro niżej. Gdy schodziła na dół, jej synek smacznie spał. Pokój wyposażono w kamery, dzięki którym korzystający z niego rodzice mogli, co jakiś czas sprawdzać co robią ich pociechy.

W tym wypadku Samuel zadziałał szybciej, niż ktokolwiek mógłby zareagować. Gdy kobieta spojrzała na ekran, zobaczyła jedynie kota szarpiącego się z dzieckiem na podłodze. Początkowo nie miała świadomości tego, że mruczek prawdopodobnie uratował życie jej syna.

By sprawdzić, czemu dotychczas spokojny kot mógł rzucić się na dziecko, pracownicy przejrzeli nagrania z monitoringu. Oglądający byli w szoku, gdy zrozumieli, że kot nie szarpał się z maluchem, a próbował go ratować.

Kobieta wstrzymała oddech, widząc, jak jej niespełna roczne dziecko zbliża się do serii stromych, wysokich stopni. Maluch wydawał się zupełnie nieświadomy zagrożenia związanego z upadkiem ze schodów.

Rodzice porzucili 3-latka z psem na cmentarzu. Dziecko próbowało dogonić auto, nie miało szansRodzice porzucili 3-latka z psem na cmentarzu. Dziecko próbowało dogonić auto, nie miało szansCzytaj dalej

Kot zareagował w ostatniej chwili

Gdy tylko chłopiec zbliżył się do krawędzi, kot wystrzelił z miejsca, które zajmował do tej pory. Wbiegł między dziecko a próg i rzucił się na nie, odpychając od niebezpieczeństwa. Czujne zwierzę uchroniło malucha przed upadkiem z dużej wysokości.

Zwierzak wykazał się niebywałym refleksem i zwinnością. W ułamku sekundy znalazł się obok dziecka i zatarasował mu drogę. Instynktownie wyczuł, że maluchowi może grozić poważne niebezpieczeństwo. Być może widział, jak rodzice reagują, gdy ich pociechy zbliżają się do krawędzi schodów i postanowił naśladować ich zachowanie.

Cała sytuacja skończyła się dla dziecka na kilku delikatnych zadrapaniach od kocich pazurków. Samuel prawdopodobnie nawet nie zadaje sobie sprawy z tego, jak niewiele dzieliło go od tragedii.

Gdyby nie monitoring, kot prawdopodobnie zostałby ukarany za swoje zachowanie, dzięki filmowi mógł oczyścić się z zarzutów. Mamy nadzieję, że zwierzak otrzymał zasłużone podziękowania w formie wielu przysmaków.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: youtube.com

Następny artykuł