Dziecko nie przestaje płakać. Wtedy podchodzi do niego kotka i dzieje się coś niezwykłego
Dzieci często budzą szczególne zainteresowanie trzymanych w domu zwierzaków. Często nawiązują z nimi piękną przyjaźń trwającą latami, rzadziej zdarza się, że czworonogi postrzegają je jako konkurencje i traktują z zazdrością. Nie brakuje też historii o futrzakach dbających o ich samopoczucie.
Psy i koty od tysięcy lat żyją obok ludzi. Wykształciły więc instynkty, pozwalające im z łatwością odczytywać nasze emocje. Zależy im na tym, by bliskie im osoby czuły się dobrze. Każdy właściciel mruczka może opowiedzieć dziesiątki historii o tym, jak ich pupil pocieszył ich, gdy mieli gorszy dzień.
Dziecko płakało w swoim łózku
Dzieci często płaczą bez powodu . W tym wypadku maluch wydaje się jednak naprawdę przejęty. Kotka nie mogła biernie przyglądać się łkającemu człowieczkowi. Najwyraźniej jego rodzice byli bardzo zajęci i nie mogli zareagować. Na szczęście pojawiła się jego wierna towarzyszka.
Zwierzaki dobrze wiedzą, co zrobić, by poprawić nam nastrój. Często wystarczy sam widok pupila, by na naszej twarzy pojawił się mimowolny uśmiech. Mruczek wydaje się doskonale zdawać sobie sprawę z tego jak jego obecność działa na ludzi. Patrząc na beztroskiego futrzaka, sami zapominamy o swoich problemach. Dokładnie to miało miejsce w tym wypadku. Gdy tylko maluch zobaczył ją obok siebie, od razu się uspokoił. Na dodatek kotka zaczęła się do niego przytulać, cicho mrucząc. Zwierzak zbliżał do niego pyszczek, gdy tylko dziecko otwierało usta, by znowu zapłakać.
Dziecko od razu się uspokoiło
Miłośnicy tych zwierząt potwierdzą, że nie ma nic przyjemniejszego niż bliskość mruczącego pupila. Koty wydają z siebie te dźwięki gdy same są zrelaksowane i rozluźnione. Zdaniem naukowców tak samo działają one na ludzi. Słysząc cichutki pomruk, uspakajamy się i od razu czujemy się lepiej. Na dodatek ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Z długoterminowych badań wynika, że osoby, które miały kota i spędzały z nim wiele czasu, były mniej narażone na choroby serca i nadciśnienie. Nie jest jasne, czy wpływ na to ma samo mruczenie, czy fakt, że pomaga nam lepiej radzić sobie ze stresem.
Źródło: twojenowinki.pl