Dog kanaryjski. Duży i groźny pies, który wymaga szkolenia
Dog kanaryjski to niezwykle duże i silne zwierzę. Bywa niebezpieczny wobec tych, którzy wejdą mu w drogę. Właściciel tego czworonoga powinien więc posiadać kilka określonych cech. Dog kanaryjski to duży i groźny pies, który wymaga szkolenia. Co warto o nim wiedzieć?
Pies pochodzi z Wysp Kanaryjskich, gdzie pełnił funkcję psa stróżującego oraz bojowego, który nawet brał udział w walkach! Jest to zwierzę przeznaczone dla osób stanowczych, konsekwentnych i cierpliwych. Czym wyróżnia się dog kanaryjski
Dog kanaryjski – charakter
Ten rodzaj psa jest bardzo pewny siebie. Zazwyczaj jest opanowany, jednak wyprowadzony z równowagi może być naprawdę niebezpieczny.
Bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i pozostałych członków rodziny, starając się wyeliminować jakiekolwiek zagrożenie. Z tego właśnie powodu bywa porywczy, agresywny i momentami nieprzewidywalny. Jest to pies bojowy, którego charakteryzuje hiszpański temperament.
Nie wymaga specjalnego szkolenia w kierunku stróżowania, gdyż w przeszłości tradycyjnie odgrywał rolę zwierzęcia, które pędziło oraz chroniło stado bydła.
Dog kanaryjski – wychowanie
Dog kanaryjski jest psem podatnym na szkolenie. Odpowiednio prowadzony, potrafi być posłuszny i przyjazny. Jeśli jednak wyczuje słabość ze strony swojego pana, będzie próbował go zdominować, zupełnie ignorując jakiekolwiek polecenia.
Z tego właśnie względu tak ważne jest, by osoba, która weźmie pod swój dach tego psa, wykazywała się stanowczością i zaangażowaniem. Praca nad tym zwierzęciem wymaga sporo cierpliwości, jednak zdecydowanie warto podjąć tę próbę.
Dog kanaryjski – wygląd
Dog kanaryjski może występować w trzech odsłonach: pręgowanej, płowej lub czarnej. Masa samca wynosi od 40 do 57 kg, natomiast suki od 40 do 50 kg.
Pies ten jest bardzo dobrze zbudowany. Jego kończyny są umięśnione, a szczęki silne. Sprawia wrażenie bardzo krzepkiego i niebezpiecznego zwierzęcia.
Dog kanaryjski – hodowla
Dogi kanaryjskie zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Obecnie można zarejestrować kilkuset przedstawicieli tej rasy. Jeśli osoba decyduje się na zakup tego czworonoga, uprzednio powinna zrobić wywiad i przeanalizować, która hodowla będzie najlepsza. Pseudohodowle nie są najlepszym miejscem na kupno czworonoga.
Znaczne różnice między hodowlą a pseudohodowlą dotyczą nie tylko warunków, w jakich przebywa zwierzę, ale również sposobu, w jaki jest traktowane. Traumatyczne dla psa przeżycia mogą mieć wpływ na całe jego życie, przez co próba wychowania go może zakończyć się fiaskiem.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Dog kanaryjski to niezwykle silne i momentami niebezpieczne zwierzę.
Jego masa i budowa pozwala na odnalezienie się w różnych warunkach, nawet tych skrajnie trudnych.
Dog kanaryjski bardzo przywiązuje się do swojego pana i innych członków rodziny. Dba o ich bezpieczeństwo, nie dopuszczając do bliskich żadnego zagrożenia.
Dog kanaryjski jest psem posłusznym, gdy jego właściciel wykazuje odpowiednie podejście. Osoba, która chce wychować psa tej rasy, musi być stanowcza i konsekwentna.
Ten gatunek psa jest niezwykle oddany i posłuszny. Dużo jednak zależy od jego pana, który musi zapewnić zwierzakowi odpowiednie warunki i opiekę.
ZOBACZ TEŻ:
- Dalmatyńczyk. Piękny pies o niezwykłym usposobieniu
- Mastif angielski. Pies o łagodnym usposobieniu i silnym charakterze
- Owczarek staroangielski. Sympatyczny pies pasterski
- Nie żyje piesek Boo, najsłodszy zwierzak świata. Umarł z wzruszającego powodu